It is currently ned jun 25, 2017 7:22 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Go to page Previous  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Author Message
 Post subject: Re: Zakletva
PostPosted: pet jun 20, 2014 4:55 am 

40. epizoda

-Molim?! Ali kako si mogla?!- upitala je besno Dana
-Nisam htela... To je bilo jače od mene... Ja sam samo...

Laura joj je prišla i opalila šamar iz sve snage.

-Ti si bolesna! Te poruke su me izludjivale! Živela sam u strahu zbog tebe!
-Ja nisam htela...
-Ti stvarno nisi normalna! Dodje mi da te ubijem!- rekao je Ismael
-Ljudi, za sve postoji objašnjenje.- rekao je Martin
-Kakvo objašnjenje?! Ti si sigurno njen saučesnik!- rekao je Ernesto
-Ne, ne... Saslušajte me. Blanka i ja smo se pre nekoliko godina sasvim slučajno sreli kod zajedničkog psihijatra, doktorke Ingrid Korone. Ona je moja dugogodišnja poznanica, dok je Blanka bila njen pacijent. Ja nisam znao koliko je njen problem ozbiljan. Tek sam danas saznao o čemu se zapravo radi.
-O čemu?!- upitala je Dana
-Blanka boluje od poremećene ličnosti.
-Kakve ličnosti?- upitala je Laura
-Poremećene ili dvostruke. Ovo je Blanka koju mi poznajemo, ali kada upadne u krizu ona se transformiše skroz u drugu ženu. U tim trenutcima radi ono što nikada ne bi uradila, a kasnije se toga ne seća.

Blanka je klečala na podu i plakala.

-Samoj sebi sam slala poruke. Samu sebe sam povredjivala.
-Ne laži! Ako je istina to što govoriš kako je moguće da nikada nisi videla taj telefon sa kog si nam slala poruke?!- upitao je Ernesto
-Ne znam, to se i ja pitam... Verovatno sam ga krila sama od sebe... Sve do danas... Zato sam vas i pozvala.
-Ima logike ovo što priča.- rekao je Martin
-Ništa vam ne verujem! Sigurno ste vas dvoje saučesnici i slali ste nam te prouke da bi nas izudeli!- rekao je Ismael
-Kunem vam se da govorim istinu. Ako mi ne verujete pitajte doktorku Ingrid.- rekla je Blanka

Blanka je ustala, prišla je ogledalu i dugo gledala samu sebe. Potom se okrenula i počela da se smeje.

-Šta joj je?!- upitala je Laura
-Mislim da je ovo njena druga ličnost.- rekla je Dana
-A šta mi to konkretno zamerate?! A?! To što sam vam u porukama slala istinu?! Istina boli, ali to je već vaš problem!
-Ona je stvarno luda!- rekla je Laura
-Šta je Laurita?! Jesam li slagala kada sam ti poslala poruku u kojoj je pisalo da te je očuh zlostavljao?
-Ućuti!
-A ti si glupača mislila da ti je Dana poslala poruku. Mislila si da samo ona zna tvoju tajnu. E pa prevarila si se! Jednom prilikom sam čula vaš razgovor u školskom wc-u kada si joj se žalila da te je otac ponovo silovao.
-Prekini!

Laura je krenula da je udari, ali je Dana uhvatila.

-Blanka prekini! Vidiš da je to povredjuje!- rekla je Dana
-Ni ti nisi svetica kojom se prestavljaš. Bila si ljuta kada je tvojoj deci stigla poruka da ste Ernesto i ti ponovo zajedno. Ne znam čemu ljutnja kada sam im rekla istinu. Ja sam vas još odavno videla kako se ljubite na parkingu ispred Ismaelovog bara.
-Odakle ti broj moje dece?
-Jednom si ostavila telefon u kancelariji, ja sam iskoristila priliku i uzela njihove brojeve.
-Ne mogu da verujem. Otvorila sam ti vrata svoje firme, uprkos svemu sam ti dala posao a ti...
-Dano, shvati da to nije ona! Ovo nije Blanka koju mi poznajemo!- rekao je Martin
-Šta to pričaš?! Naravno da sam ovo ja! Misliš da ako budeš na mojoj strani neću reći tvoju tajnu?! Misliš da im neću reći da si one noći u diskoteci silovao onog dečka?!
-Ćuti! Molim te ćuti!
-Neću! Neka svi znaju da si silovatelj! Silovao si tog jadnog dečka zbog toga što te je Ismael odbio!
-O čemu to ona priča? Martine, jesi li stvarno to uradio?!- upitala je Dana
-Ja samo mogu da kažem da je istina da je pokušao da mi se nabaci. Čak je hteo da mi ga popuši u wc-u. Ja mu to naravno nisam dozvolio. Šta je posle toga pederčina uradio zaista ne znam.- rekao je Ismael

Martin je samo spustio glavu i ništa nije govorio.

-Eto rekla sam ti da ti ja nisam poslala tu poruku! Ja te nikada ne bih izdala! I ako sam te videla kako si silovao tog dečka nikada nikome nisam rekla! Zaklela sam ti se da će to ostati naša tajna i ispunila sam to!- rekla je Laura

Martin je plakao.

-Šta drugo može da se očekuje od pederčine kao što je on.- rekao je Ismael
-Ismaele, kao i uvek vredjaš druge. Biti gej nije greh, ali biti ubica jeste!
-Da se nisi usudila!- zapretio joj je Ismael
-Šta ćeš mi uraditi ako kažem tvoju tajnu?! Ubićeš me kao što si ubio svog brata?!
-Zaveži!
-Ubio si svog brata zato što te je kao malog silovao!
-Prekini! Rekao sam ti da ućutiš!

Svi su bili iznenadjeni ovim što su čuli. Ismael je skočio na nju i počeo da je davi. Ernesto je pokušao da je odvoji od nje.

-Pusti je! Ubićeš je!- vikao je Ernesto
-I hoću da je ubijem!

Ernesto ga je odovjio od nje. Ismael je duboko udahnuo i rekao:

-Kako si ti to saznala?! Niko ne zna šta se desilo sa mojim bratom!
-One noći kada sam u kolima izgubila nevinost sa tobom si mi priznao. Divljački si me jebao u guzu. Divljački! Rekla sam ti da me boli, a znaš šta si mi ti odgovorio na to?Rekao si mi da je i tebe bolelo kada te je brat punio odpozadi i da si ga zbog toga ubio! Bio si toliko drogiran da nisi znao šta pričaš!

Ismael je jedva zadržavao suze. Dana koja je bila prva do njega je krenula da ga zagrli.

-Pusti me! Meni ne treba ni čije sažaljenje! Ja sam to odavno prevazišao! I ako ne moram da vam se pravdam reći ću vam šta se zaista desilo. Nisam ga namerno ubio. Svadjali smo se na vrhu stepenica, on je pao, udario glavu... Ja nisam kriv za njegovu smrt... To je bio nesrećan slučaj.
-Nemoj više molim te. Zaplakaću.- rekla je Blanka a onda se nasmejala

Pogledala je u Ernestovom pravcu i rekla:

-Kad već sve tajne razotkrivamo zašto ne bismo otkrili i tvoju.

Ernesto je uplašeno pogledao u Daninom pravcu.

-Drugari, znate li da je naš drug Ernesto ubio svoje nerodjeno dete? Pitate se kako je to uradio. Evo reći ću vam. Pre mnogo godina on je bio okoreli narkoman, prodavao je stvari iz kuće da bi kupio drogu... Jedne noći tako drogiran pretukao je svoju ženu koja je bila u 8. mesecu trudnoće. Tukao je dok nije ubio bebu koju je nosila u stomaku.
-Neću ti dozvoliti da se nasladjuješ sa tim!

Krenuo je ka njoj ali su ga Dana i Ismael uhvatili.

-Kako si uopšte saznala za to?!
-Svet je tako mali. U to vreme smo sestra tvoje supruge i ja radile u istoj firmi. Ona mi je ispričala šta si uradio. Moram priznati da sam bila iznenadjena. To nije Ernesto sa kojim sam 4 godine išla u srednju školu.

Nastala je neprijatna tišina. Svi su bili u šoku nakon svega što su čuli. Blanka je sedela na komodi ispred ogledala i smeškala se.

-Prestani da se smeješ!- rekao je besno Ernesto
-Pusti je. Možemo da se ljutimo koliko hoćemo, ali je na kraju rekla samo istinu. Zar ne?! Jel slagala nešto?!- rekla je Dana

Svi su ćutali.

-Bravo! Bravo Dano! Konačno neko razuman! Ja nisam uradila ništa loše! Nisam ja kriva što svako od vas krije neke gadosti! Dano, kad se sve sabere i oduzme naspram svih njih ti si svetica! Čestitam ti!

Laura je ustala i rekla:

-A o sebi nemaš ništa da nam kažeš?!

Blanka se pogledala u ogledalo i rekla:

-Ne, ja sam bezgrešna. Moj jedini greh je taj što sam se družila sa vama.
-Ne, nisi bezgrešna! Ali pošto si bolesna ja neću iznositi tvoj prljavi veš!- rekao je Martin
-Ja nemam nikakav prljavi veš! Silovatelju jedna! Kada pogledaš skoro svi imate neke veze sa silovanjem. Ti si silovao onog dečka. Lauritu je silovao očuh. Ismaela je silovao brat. Dano i Ernesto jel i vas neko silovao?! Ili ste vi nekoga silovali?!

Počela je da se smeje.

-Ne mogu više da je slušam! Ubiću je!- rekao je Ismael
-Stani! Uskoro će doći po nju!- rekao je Martin
-Molim?! Ko će doći po mene?!
-Ingrid i njeni ljudi! Na putu je kao ovamo!
-Izdajniče! Ne! Ja neću zavšiti u ludnici!

Blanka je krenula ka vratima. Martin i ostali su krenuli za njom. Ona je uzela stolicu i bacila je na Martina. Martin je pao preko ostalih. Blanka je iskoristila priliku i istrčala iz stana. Zaključala ih je sa spoljašnje strane.

Blanka je istrčala iz zgrade, ušla je u svoja kola. Nervozno ih je upalila. U tom trenutku dolazi Ingrid koja je stala ispred njenih kola.

-Stani! Moramo da razgovaramo!
-Ja nemam o čemu da razgovaram sa tobom! Izdajice! Pogazila si svoju etiku! Nisi smela da kažeš Martinu za moj problem! Sklanjaj se!
-Neću! Neću ti dozvoliti da odeš!
-Pregaziću te! Kunem ti se da ću te pregaziti! I onako ne bi bila prva koju sam na taj način ubila!
-Blanka, molim te...

Blanka je ubacila u brzinu i dala gas. Ingrid se u poslednjem trenutku pomerila.

-Moramo da idemo za njom!- rekla je bolničarima

Ušli su u bolnička kola i krenuli za njom.

Blanka je bila u svojim kolima, dodavala je gas. Gledala je u retrovizore.

-Neće me uhvatiti! Neću dozvoliti da me smeste u ludnicu!

Počela je bolesno da se smeje. U jednom trenutku je došla sebi.

-Šta se dešava? Šta ja radim u kolima?! Bože, vozim 150!

Stisnula je kočnicu. Pogledala je u retrovizor i rekla:

-Izgleda da me ovi prate. Zašto me prate kola hitne pomoći?

U trenutku nepažnje prošla je kroz crveno. Kako bi izbegla druga kola, naglo je skrenula i zakucala se u banderu. U tišini noći čuo se samo zvuk njene sirene na kojoj je bila naslonjena njena krvava glava.

GODINU DANA KASNIJE

Dana je bila u svojoj sobi. Češljala se.

-Danas je godinu dana od Blankine smrti. Prošlo je godinu dana, a kao da je juče bilo.

Dana se mislima vratila godinu dana unazad:

„Dana, Ernesto, Laura, Ismael i Martin su stajali pored Blankinog groba.

-Jadna, samo je bila bolesna.- rekao je Martin
-Da, da nije bila bolesna sigurna sam da nikada to ne bi uradila.- rekla je Dana
-Svejedno. I ako je bila bolesna ja ne mogu da joj oprostim. Njene poruke su me izludjivale. Mislila sam da će svakog trenutka svi saznati šta smo uradili.- rekla je Laura
-Zahvaljujući njoj jedni o drugima smo saznali strašne tajne. Mislim da nikome od nas ne odgovara da one izadju na videlo. Zato predlažem da se ponovo zakunemo da nećemo pričati o ovome što se desilo.- rekao je Ismael
-Slažem se sa Ismaelom. Mislim da je tako najbolje za sve.- rekao je Ernesto
-Što se mene tiče nema problema.- rekla je Dana
-Slažem se.- gotovo istovremeno su rekli Martin i Laura

Skupili su ruke i istovremeno rekli:

-Kunem se.“

Dana se vratila u sadašnjost, duboko je izdahnula i rekla:

-Nadam se da će ovaj put naše tajne zaista zauvek ostati zakopane.

Lorensa je bila u zatvorskom wc-u. Brisala je pod. Vratila se nekoliko meseci unazad:

„Ismael i Lorensa su se svadjali na parkingu ispred njegove zgrade.

-Moramo da bežimo! Salvador Guzman, jedan od naših kupaca nas je prijavio policiji.
-Zašto je to uradio?!
-Zato što je beba koju smo mu prodali bila bolesna i umrla je.
-Ali on nema nikakve dokaze!
-On ne ali glavna medicinska sestra ima. Nju su već uhapsili i propevala je.
-Do djavola! Moramo da bežimo!

Videli su kako dolaze policijska kola sa upaljenom rotacijom.

-Dolaze po nas! Upadaj!- uzviknuo je Ismael

Ušli su u kola. Ismael ih je upalio i dao gas. Policijska kola su krenula za njim.“

Lorensa se vratila u sadašnjost:

-Ismael je bar umro nakon sudara. Ja sam ostala živa, ćopava i u zatvoru.

U tom trenutku je došla čuvarka koja je rekla:

-Ne zabušavaj! Brže čisti!
-Ja ne znam da čistim!
-Zaista?! E pa moraćeš da naučiš!

Čuvarka je šutnula kofu sa vodom.

-Kada se vratim neću da vidim kap vode! Jel jasno?!

Za to vreme Ismael je uživao na egzotičnoj plaži. Ležeo je na ležaljci i gledao u more.

-Ovo je život kakav ja zaslužujem. A kad samo pomislim da sam u ovim trenutcima mogao biti u zatvoru. Ne kažu džabe da para vrti gde burgija neće.

Ismael se vratio nekoliko meseci ranije:

„Ismael i doktor su bili u bolničkoj sobi.

-Razmislite. Ja vam mogu dati para koliko ne možete zaraditi ni da se ponovo rodite. Siguran sam da bi se vaša porodica obradovala novoj kući, kolima, putovanjima...
-Pa sad... Moja žena bi... Al ne mogu to da uradim.
-Ne vidim koji je problem. Samo treba da mi nabavite te neke kapi koje kada popijem navodno umrem. Ne znam kako se zovu, vi se bolje razumete u to. Nakon toga ćete svima reći da sam mrtav. A onda ćete organizovati ljude koji će me iskopati kada me sahrane. Meni deluje jednostavno. Šta kažete?!
-U redu. Ali kako ja mogu da budem siguran da ću dobiti pare?
-Ja sam čovek od reči.
-Onda dogovoreno. Nadam se da će sve ispasti po planu.
-Budite sigurni da hoće.“

Ismael se vratio u sadašnjost. Nasmejao se i rekao:

-Nema šta, stvarno sam genije.

U tom trenutku je došla neka zgodna devojka koja je rekla:

-Dragi, hoćemo li u vodu?
-Ja bih radije da odemo do sobe. Imam želju da te žestoko pojebem.
-Onda šta čekamo? Idemo.

Martin i Klara su bili u parku. Sedeli su na klupi. Pored njih su bila kolica u kojima se nalazila devojčica od svega nekoliko meseci.

-I ako je prošlo godinu dana i dalje ne mogu da se pomirim sa tim da je mrtva.- rekla je Klara
-I meni je teško pala njena smrt. Bila mi je najbolja drugarica. Bila je majka moje ćerke.
-Da sam možda primetila da je bolesna...
-Nemoj da opterećuješ sebe. Ja nisam ništa primetio koji sam je poznavao godinama. Njena bolest je bila takva. Mogla je mesecima da bude normalna, a onda odjednom da se preobrazi u tu drugu ličnost. Mi nismo mogli ništa da uradimo.
-Znam, ali... Mnogo mi nedostaje. Prvo je poginula ona, onda su ubrzo pronašli Elisino beživotno telo... Umrla je dok je pokušavala da smesti te ološe u zatvor, a ja sam mislila da me vara. U poslednje vreme desilo se toliko ružnih stvari.
-Ali desila se i jedna lepa. Rodila se Blanka, naša ćerka.
-Uvek ću ti biti zahvalna što mi je nisi oduzeo.
-Nemaš na čemu da mi se zahvaljuješ. Mojoj ćerci je potrebna majka. A kako je njena umrla ti si odlična zamena. I onako si ti ta koja je 9 meseci nosila u svom stomaku. Mislim da ovako savršeno funkcionišemo. Radnim danima je kod tebe, vikendom kod Fabiana i mene.

U tom trenutku je došao Fabian koji je rekao:

-Zdravo. Izvinite što kasnim, ali imao sam neke obaveze.
-Posao kao i uvek.- rekao je Martin
-Da, ljubavi. Sekretarica me je uhvatila pred polazak da potpišem neka silna dokumenata.

Fabian je pomazio Blanku i rekao:

-Šta radi moja mala lepotica?!
-Kao što vidiš hrče.- rekao je Martin
-Martine, o kakvom hrkanju pričaš?
-Pa zar je ne čuješ?
-Samo diše. Ti si taj koji hrče i koji mi ne da da spavam.
-Ja?! Ne laži! Ja nikada nisam hrkao!

Klara se nasmejala.

-Klarita idemo mi. Lepo se provedi za vikend. Blanku ti vraćamo u nedelju uveče.- rekao je Martin
-Važi. Čuvajte je.
-Hoćemo. Budi bez brige.- rekao je Fabian

Fabian je pogurao kolica. Dok su odlazili Martin ga je poljubio. Klara je duboku uzdahnula, ustala i krenula.

Na izlazu iz parka ugledala je staricu koja prodaje cveće.

-Daćete mi dva najlepša buketa.
-Odmah. Za koga su ako sme da se zna.
-Za dve veoma bitne osobe u mom životu.
-Sigurno će biti oduševljene.
-Nisam sigurna da će uspeti da ga vide.
-Šta ste rekli?!
-Ništa, ništa...

Nakon što je ovo rekla u sebi, obrisala je suzu koja joj se slila niz obraz.

Paulina i Serhio su pričali preko skajpa.

-Mnogo mi je drago što si se konačno u potpunosti oporavio.- rekla je ona
-Konačno više ne moram da koristim štap.
-A kako je u školi?
-Ok. Nikada nisam bio neki učenik za pohvalu, ali trudim se.
-Drago mi je da to čujem.
-Šta ima novo kod tebe?
-Ništa posebno. Danas sam trebala da idem na bazen sa društvom ali su mi planove pokvarili ženski problemi.
-I meni mnogo planova pokvare ti vaši ženski problemi.
-Hahaha... Ti si lud...
-Nego, šta još ima? Neki dečko?
-Zaboravljaš da imam HIV. Koji bi dečko bio sa mnom?
-Ne piše ti na čelu da imaš HIV. Uz odredjene mere predostrožnosti možeš normalno da živiš i uživaš u čarima seksa.
-Ne, ne... Nikada sebi ne bi oprostila kada bi nekoga zarazila. Ima li kod tebe neka devojka?
-Nadje se po neka da ubijem vreme. Znaš da ja nisam za ozbiljne veze.
-Znaš li nešto o Rikardu?
-Kada smo se poslednji put čuli bio je u Evropu. Potpisao je ugovor sa nekom tamošnjom kućom. Koliko sam upućen svakodnevno ga trpaju odpozadi, ali je debelo plaćen.
-Serhio, kako tako pričaš za svog oca?
-Samo govorim istinu. A šta je sa tvojom tetkom?
-Trenutno je na odmoru u Grčkoj.
-I dalje je sa onim dedom?
-Da. Malo je reći da se prema njoj ponaša kao prema kraljici. Tetka je stvarno imala veliku sreću da upozna Heriberta. Stvarno je mnogo dobar prema njoj, a moram priznati i prema meni.
-Koliko beše ono ima godina?
-Što me pitaš kada već znaš? Znaš da ima 70 godina. Što bi tetka rekla to mu je jedina mana.

Oboje su se nasmejali.

Na jednoj od prelepih plaža Grčke bila je Laura. Ležala je na ležaljci i sunčala se. Došao je Heriberto, čovek niskog rasta sa popriličnim brojem kilograma.

-Šta radi moja kraljica?
-Kao što vidiš uživam. Ovo je stvarno pravi raj na zemlji.
-Lepotica kao ti zaslužuje ovo i mnogo više. Boginjo moja, sa mnom ćeš obići ceo svet.

Heriberto je poljubio. Na njenom licu se ocrtavalo gadjanje. On je potom legao na ležaljku pored i uzeo da čita novine. Laura je ispijala osvežavajući koktel. U jednom trenutku je ugledala zgodnog mladića kako sedi nedaleko od nje. On je namignuo i nazdravio svojim pićem u njenom pravcu. Ona je diskretno učinila isto. On je potom očima pokazao da udje u hotel.

-Dragi.

Heriberto je nije čuo.

-Dragi! Dragi, jel me čuješ?!
-Da, reci... Izvini, malo sam se udubio u čitanje.
-Idem ja do wc-a.
-U redu. Čekam te ja ovde.

Laura je ustala, ogrnula maramu oko struka i krenula ka momku koji je čekao na ulazu u hotel.

Valeria i Ernesto su bili u kancelariji. Ona mu je prišla i krenula da ga poljubi.

-Nemoj! Ono što se desilo izmedju nas je bila velika greška. Te večeri smo malo više popili i...
-Vodili smo ljubav. Ja se ni najmanje ne kajem zbog toga.
-Ali ja se kajem. Dana nije zaslužila da joj to uradim. Iskreno se nadam da će to što se desilo ostati medju nama.
-Nemaš razloga za brigu.
-Nadam se da nemam.

Krenuo je ka vratima, ali ga je ona uhvatila za kragnu i rekla:

-Znaš da ja nisam ljubomorna.
-Valeria, molim te...

Poljubila ga je. On je uzdahnuo i izašao iz kancelarije.

-Toliko muškaraca bi sve dalo da ih pogledam, a ja baš uvek moram da se zaljubim u pogrešnog.

Pako i Edu su bili na palubi broda.

-Izgleda da krećemo.- rekao je Pako
-Konačno. Siguran sam da ćemo se na ovom krstarenju nezaboravno provesti.
-I ja sam siguran u to.
-Šteta samo što po povratku u Meksiko počinje nova školska godina. Ponovo ćemo morati da se krijemo u školi.
-Nemamo drugog izbora. Znaš da bi moja karijera mogla biti završena ako se sazna za našu vezu.
-Znam.

Edu ga je poljubio.

-Jesi li se javio tvojoj baki pre nego što smo krenuli?- upitao ga je Pako
-Jesam. Ona je mnogo zabrinuta zbog ovog putovanja. Misili da će brod potonuti kao Titanik.

Obojica su se nasmejali. U jednom trenutku Pako je ugledao Isabel sa nekim starijim gospodinom.

-Ne mogu da verujem.- promrmljao je
-Ljubavi, nešto si rekao?
-Ne, ništa.

Edu ga je poljubio. U tom trenutku ih je ugledala Isabel.

-Do djavola! Dragi, idem do wc-a.

Isabel je otrčala u wc.

-Ne mogu da verujem da se ovo dešava! Zašto sam posle toliko vremena morala da ga sretnem i to na mestu gde ne mogu da pobegnem od njega!

Iz torbe je izvadila kesicu sa kokainom U tom trenutku je ušao Pako.

-Znao sam da ćeš to da uradiš!
-Ako nisi znao ovo je ženski wc! Izadji napolje!
-Ako se dobro sećam i ti si meni jednom upala u muški.
-Šta hoćeš od mene?!
-Ništa. Iskreno ne znam šta radim ovde.
-Ni ja ne znam. Najbolje je da odeš kod svog dečka.
-I ti kod svog... Ne znam šta ti je.
-Ni ne zanima te.
-Koliko te plaća?!
-To nije tvoj problem! Ostavi me na miru!

Krenula je da izadje, ali je on uhvatio za gornji deo kupaćeg koji se odvezao i spao. Pako nije mogao da skine pogled sa njenih grudi.

-Možda me više ne voliš, ali te i dalje palim.

Pokazala je očima u pravcu njegovog medjunožja.

-Ne znam šta mi se dešava sa tobom... Ni sa jednom ženom mi se ovo ne dešava...

Gurnuo je uza zid i poljubio.

-Pako, kajaćeš se zbog ovoga.
-Neka... Zbog mnogo toga se kajem u životu...
-Onda vodi ljubav sa mnom. Želim da posle dugo vremena vodim ljubav, a ne da se krešem za lovu.
-Zar moraš sada o tome?
-To sam ja. Uzmi ili ostavi.

Pako je poljubio. Strasno su vodili ljubav.

Edu je bio na palubi.

-Gde li je? Baš se zadržao u wc-u.

Hose i Andrea su bili na bazenu. Sedeli su na ivici i ljubili se.

-Volim te.
-I ja tebe.

Došla je Ana koja je rekla:

-Batice moram da razgovaram sa Andreom, tako da prošetaj malo.
-Ali...
-Ceo dan ste zajedno. Neće se ništa desiti ako se odvojite na kratko.
-U redu. Seko, jedan savet. Nadji dečka i prekini nas da smaraš!

Hose je otišao. Ana je sela na ivicu bazena.

-Šta se desilo?- upitala je Andrea
-Ne mogu više da ih gledam!

Pokazala je u pravcu Andresa i Renate koji su se ljubili na ležaljkama.

-Ana, znaš koliko te volim, zato ću ti ovo reći. Zaboravi mog brata. Pomiri se sa tim da on nikada neće biti sa tobom. On je srećan sa Renatom i...
-Zašto baš sa njom?! Da je sa bilo kojom drugom bilo bi mi lakše!
-U krajnjem slučaju je isto. Nije sa tobom. Zaboravi ga. Znaš koliko bi momaka dalo sve da bude sa tobom?
-U pravu si. Dosta sam patila za njim. I onako, realno gledano, ima boljih frajera od njega. Kao na primer onaj tamo.

Pokazala je u pravcu dečka koji je sedeo preko puta njih. On je u tom trenutku ustao i krenuo u pravcu wc-a.

-Izvini što ću te ostaviti samu, ali imam preča posla.
-Gde ideš?! Šta ćeš da uradiš?!
-Zar mi nisi rekla da zaboravim tvog brata? Upravo ću to da uradim?
-Ali Ana... To nije rešenje...
-Za mene jeste.

Nasmejala se i otišla za njim. Andrea je prevrnula očima i rekla:

-Nikada se neće promeniti.

Andres i Renata su se ljubili na ležaljkama. Ona mu je zavukla ruku u šorc.

-Šta to radiš?!

Ona se smeškala.

-Nemoj. Na javnom smo mestu. I onako kada te vidim u tom kupaćem dodje mi da te...
-Šta?
-Znaš ti dobro, ali ostavićemo to za večeras.

Poljubili su se.

-Volim te.- rekao je on
-I ja tebe.

U tom trenutku joj je stigla poruka. Ona je otvoriila. Poruka je glasila: „Jutros sam stigao u Meksiko. Umirem od želje da te vidim. Jedva čekam da ponovo budeš moja. Jel ti odgovara večeras u 10 na starom mestu? Armando.“ Ona mu je odgovorila: „Može. Vidimo se.“ Vratila je telefon u torbu.

-Ko je bio?
-Jedna drugarica. Raskinula je sa dečkom pa ću večeras morati da idem kod nje. Žao mi je što će nam propasti planovi o kojima smo malopre pričali.
-Nema veze. Nadoknadićemo mi to prvom prilikom.

Poljubili su se.

Dana i Ernesto su bili u njenoj kući. Ljubili su se.

-Dosta ljubljenja. Idemo da spremamo ručak, deca samo što nisu stigla sa bazena.- rekao je on
-I dalje ne mogu da verujem da su deca prihvatila našu vezu.
-Ni ja, ali sam jako srećna zbog toga.

Ernesto je zagrlio sa ledja i rekao:

-Hvala ti. Hvala ti što si mi oprostila.
-Dogovorili smo se da nećemo više o tome. Ako je Ivon mogla to da ti oprosti ko sam ja da to ne uradim?

Poljubili su se.

-Ostao bih ovako sa tobom zauvek, ali moram da idem. Idem da spremim roštilj.
-A ja idem da isečem salatu.

Ernesto koji je kuckao nešto po telefonu je izašao u dvorište. Pogledao je u telefon a onda ga ubacio u džep.

Ismael je ležao u krevetu. Držao je telefon u ruci. Iz kupatila je izašla njegova gola prijateljica i rekla:

-Jesi li za još jednu rundu?
-Sa tobom uvek!

Spustio je telefon na noćni stočić.

Laura je ležala na ležaljci. Iz vode je pozvao Heriberto.

-Draga, dodji! Voda je divna!
-Evo idem!

Bacila je telefon na peškir i krenula ka vodi. U jednom trenutku se okrenula i pogledala svog novog prijatelja koji je sedeo za šankom. Oboje su namignuli jedno drugom.

Martin i Fabian su bili kod kuće.

-Martine ostavi taj telefon! Vidiš da Blanka plače.
-Evo, evo...

Spustio je telefon na sto, a onda uzeo Blanku iz kolica.

-Dodji kod tate. Nemoj da plačeš.

Dana je spremala salatu. Stigla joj je poruka. Otvorila je. Poruka je glasila: „Varaš se ako misliš da se nikada neće saznati šta ste uradili one noći!“ Dana je ostala zatečena, oblio je hladan znoj.

KRAJ

Prijavi post

PostPosted: pet jun 20, 2014 11:28 am 

Sviđa mi se u potpunosti zadnja epizoda, i ništa ne bih promijenila. :post: Jedino činjenicu što se nije otkrio identitet druge stradale osobe. Ipak se sigurno vodio kao nestala osoba, i moralo se nesto znati o njemu. S druge strane, mozda je bio skitnica i neko za kim apsolutno niko ne bi imao zaliti, i ko bi zavrsio kao leš na medicinskom fakultetu jer ga nema ko pokopati. Uz tu teoriju, neotkrivanje identiteta mi je prihvatljivo. S druge strane, opet stizu poruke :rofl: I mozda je to iza toga. Još jedna unesrecena porodica. A mozda je Martin ipak bolestan i Blancin saucesnik, pa nastavlja njen posao :-D A možda i sanjaju. :-D U svakom slucaju ako to ono za sto si mislio kako cemo reagovati, meni se sviđa. :bravo: Originalno je, i odlican zavrsetak. Kao u horor filmovima, pa kraj nagovjestava nastavak :rofl: Znam, znam da ne volis nastavke, to si i rekao za Anabel, ali ovaj kraj je jako dobra podloga za to. Pa mozda jednog dana kad budes inspirisan. ;) :cheer:

Samo ovo da razjasnim:

Miloš 92 je napisao/la:
Ne bi me cudilo da Armando ima sidu i da ce Isabel tako zavrsiti. To bi mi bio najlogicniji kraj za nju! Ili ce se predozirati. Kako se Paku samo smucila kad je rekao na sto je spala. Kad sam kod njega,zna li on cime se Lorensa bavi? Promaklo mi je.

Mislim da ćete iznenaditi Isabelin kraj.

Pako nema veze sa Lorensom. Osim ako ja nisam nešto zaboravio.

Mislila sam na Armanda.Sad vidim kako sam sklopila, pa je ispalo da mislim na Paka. Radi se o tome što sam iskucala pitanje za Armanda nakon recenice da mozda on ima sidu. E onda se sjetih da ubacima za Paka recenicu da mu se Isabel smucila. I ne obratih paznju kad sam je ubacila, na nastavak. Uglavnom pitala sam se ima li Armando neke veze s Lorensim ''poslom''?Da li je upucen u to? Ocigledno da je na kraju saznao kad je uhapšena, ali da li je i prije toga znao?

Još jedno pitanje. Meni nije i dalje jasno kako je Paulina zavrsila kod Hosea u sobu? Mozda mi je promaklo. Sreli se u hodniku, on popio njeno pice s drogom, i poslije, kako zavrsise u sobu? Ili je fora da se onako nadrogirani ne sjecaju momenta kad su tamo usli, vjerovatno zajedno, i zaspali.

Blancina prica je odlicna. Nikako nisam mogla pretpostaviti o cemu se radi. I jako me izenadilo. Tema dvostruke licnosti mi je jako zanimljiva, i jako mi se sviđa rješenje te misterije oko poruka. Rekoh je na početku da mi se cini da ca Blanca ispasti jedna od najkompleksnijih likova. :-D Bar sam to pogodila. Kako su jednostavni i logicni odgovori na pitanja kako je saznala za sve. :-D To me najvise kopkalo, a jako lako saznala. Nije trebala puno kopati. Nisam očekivala da je Ismael bio zlostavljan.

Citat:
Blanka se pogledala u ogledalo i rekla:

-Ne, ja sam bezgrešna. Moj jedini greh je taj što sam se družila sa vama

E ovo je genijalno. Poremecena licnost jeste, ali ne toliko da iznese svoju tajnu. :lol: Sviđaju mi se ti prelazi između normalne i nenormalne Blance. Kad se osvjestila ,bilo je kasno .Sviđa mi se njen kraj. Da je zavrsila u ludnicu koja je svrha, jer mislim da izlijecenja tu nema. I sigurno bi bila dozivotno tamo. Ovako mi je originalnije. Jedna Blanca ubila drugu. Stradala je bjezeci od same sebe.

Citat:

-Kunem se.“

I ovaj dio mi se jako sviđa.Ponovo zakletva na necijem grobu. Prošlost se ne moze izbrisati, i poslije 25 godina se opet kunu na cutanje, ali zbog drugih tajni. Svakome odgovara da cuti jer drugi znaju nesto o njemu.I Jedino Dana koja nema što da krije, ne racunam naravno na onu noc u koju su svi umijesani. Ali, kad se uzme u obzir da je ostala s Ernestom, odgovara joj da cuti i da se zakune, jer svi znaju tajnu njenog dragog.
Ima logike u onome ''Ako je Ivon oprostila, mogu i ja '' Pošto voli Ernesta, ta osjecanja ako nisu izblijedila za 25 godina, nece ni nakon otkrica njegove tajne. Tako da je nekako činjenica da mu je Ivon oprostila, došla kao izgovor. Ne bukvalno, ali na neki nacin, tako ispada. I tome je dodala da Ernesto nije inace nasilnik, da je tada bio pod dejstvom droge, i to bas jer nju nije mogao zaboraviti.Oboje udovci sa zajednickim tajnama, nije ih nista ni sprijecavalo da ostanu zajedno.

Što se tice Lorense, bas mi je drago da je makar ona zatvorena. :cheer: Ne bi mi se nikako svidjelo da je ostala na slobodi! Ismael se izvukao i taj dio mi se svidio kako je napisan. Lorensa je kaznjena, ali da bi bilo malo realnosti Ismael se izvukao. Monstrumi su oboje,ali mi je ona odvratnija jer je doktor! Kako je samo Ismael vjerovao doktoru da ga nece ostaviti zivog zakopanog :rofl: Dobro, sigurno je uključio još neko kome vjeruje, da ga ne bi doktor ispalio :lol:
Drago mi je što se bar saznalo sto je Elisa pokušala da napravi i da nije izdala nikoga. Drago mi je što Klara ostaje sa bebom. A tokom vikenda kod tate. Mada mislim da nije ok da dijete raste gledajuci oca sa drugim muskarcem. Na dijete moze djelovati zbunjujuce, ali bar je s majkom vecinu vremena. I meni je upečatljiv Klarin kraj. Sretan i nesretan. Ostala je bez dvije voljene osobe,ali zato ima dijete od jedne od njih.
Serhio ima ok kraj, Paulina ce ocigledno zivjeti kvalitetno i savjesno ono što joj je preostalo od zivota, i djeluje da se odlicno nosi s bolescu. Rikardov kraj mi je ,ne znam kako bih rekla, ali pomalo tuzan. Snimio je gej pornic da bi spasio sina, i nekako ostao obiljezen do kraja zivota. Ali eto,bar zaradjuje lijep novac,ako je za utjehu.
E Laurin kraj mi je ok .Nekako ide uz nju. A djeda ce umrijeti, i eto njoj bogatstva hahaha ''Jedina mana je što ima70 godina'' :lol: :lol: Dobro, tjesice se ona s mlađim i ljepšim 8-) Svakako ima ljepši kraj nego što sam se nadala. I drago mi je. Pa nekako ce valjda prezivjeti cari svog ''atraktivnog'' ljubavnika :sick: :eeek: :rofl:
Pako i Edu kriju ljubav,ali mislim da ce potrajati.Samo de ne sazna za Isabel. Dobro je da Edu nije loše završio. Bolje mu je s bakom, nego s ocem. ;) I on je bolje prošao nego što sam mislila, kao i Isabel. Njen kraj me jeste iznenadio. ;) Nešto poput Laurine sudbine.(mada mi se cini da je Laura sretnija) Isabel realno i nema puno opcija, osim te, da je s nekim ko ima novca. Propala karijera, i ništa ne zna da radi.Dalo se naslutiti kad je silovao kamijondžija. Ono u stilu, nema veze, bar mi je promijenio gumu, ako imam koristi, nema veze s kim spavam. S tim što se i dalje drzi dva poroka: droga i Pako. Neke stvari se ne mijenjaju. :-D Ipak nadam se da je ovaj put između Paka i Isabel bilo ''za jednu noc'' zbog Edua. Nakon Alexa, red je da se usreci u ljubavi.

Drago mi je što su Hose i Andrea zajedno. :cheer: Ana i Renata - dvije opasne polusestre nastvaljaju po starom . Mislim da je Andres ipak izabrao pogresnu. :rofl: Ni Renata se ne odrice starh grijehova. :rofl: A tako je i realno. Neko ko je toliko buntovan, ne mijenja se tek tako. Blago Valeriji, nema srece ni sa cerkom ni u ljubavi. Bilo je nešto između nje i Ernesta, ali nije Ernestu puno znacila. :ne zna:
Uglavnom sviđa mi se kraj za sve likova, pa i ovo s porukama. E sad kad bolje citam, Ernesto mi je sumnjiv

Citat:
Ernesto koji je kuckao nešto po telefonu je izašao u dvorište. Pogledao je u telefon a onda ga ubacio u džep.

U svakom slucaju, neko zna da je Isamel ziv,što znaci da ga je ili doktor, ili još neko ko mu je pomogao progovorio o njegovoj sudbini. Ili je Ismael odlucio da ne taji drugarima da je ziv.Teorija je puno. :-D
Ovo mi je omiljena i najbolja od tvojih priča i ovaj kraj mi se najvise sviđa! :bravo: Vidi se da si od početka imao cijelu pricu u glavi, i da ti ni jedan detalj nije promakao. Posebno ovo s Blancom .Od početka stoji misterija kako se u stvari ponovo srela s Martinom, i tom odgovoru lezalo je rjesenje priče, bar njenog vaznog dijela.
Nemam što dodati,osim da je odlicna web novela, stvarno mi je bilo prezanimljivo citati je. Da radis u Telemundo kao scenarista,daleko bi oni dogurali. :-D :mrgreen: :sponge:

Prijavi post

PostPosted: pet jun 20, 2014 4:35 pm 

Citat:
Jedino činjenicu što se nije otkrio identitet druge stradale osobe.

To je namerno ostavljeno. Sa jedne strane zbog toga što u stvarnom život mnogi ljudi koji se vode kao nestali, zauvek i ostanu nestali. A sa druge strane i zbog poslednje scene.

Citat:
U svakom slucaju ako to ono za sto si mislio kako cemo reagovati, meni se sviđa.

Prvenstveno sam mislio na to što su mnoge priče ostale otvorene. A onda i na sam kraj koji je isto tako otvoren.

Citat:
Mislila sam na Armanda.Sad vidim kako sam sklopila, pa je ispalo da mislim na Paka. Radi se o tome što sam iskucala pitanje za Armanda nakon recenice da mozda on ima sidu. E onda se sjetih da ubacima za Paka recenicu da mu se Isabel smucila. I ne obratih paznju kad sam je ubacila, na nastavak. Uglavnom pitala sam se ima li Armando neke veze s Lorensim ''poslom''?Da li je upucen u to? Ocigledno da je na kraju saznao kad je uhapšena, ali da li je i prije toga znao?

Nije imao nikakve veze. ;)

Citat:
Ili je fora da se onako nadrogirani ne sjecaju momenta kad su tamo usli, vjerovatno zajedno, i zaspali.

Baš to. Oboje se posednjeg sećaju dogadjaja iz diskoteke.

Citat:
Jedna Blanca ubila drugu. Stradala je bjezeci od same sebe.

Lepo si to rekla. ;)

Citat:
Blancina prica je odlicna. Nikako nisam mogla pretpostaviti o cemu se radi. I jako me izenadilo. Tema dvostruke licnosti mi je jako zanimljiva, i jako mi se sviđa rješenje te misterije oko poruka. Rekoh je na početku da mi se cini da ca Blanca ispasti jedna od najkompleksnijih likova. :-D Bar sam to pogodila. Kako su jednostavni i logicni odgovori na pitanja kako je saznala za sve. :-D To me najvise kopkalo, a jako lako saznala. Nije trebala puno kopati.

Drago mi je da ti se svidja. Rekao sam da će za sve biti logični odgovori. A kao što si sama primetila vrlo su jednostavni.

Citat:
Nisam očekivala da je Ismael bio zlostavljan.

Eto malog iznenadjenja.

Citat:
I ovaj dio mi se jako sviđa.Ponovo zakletva na necijem grobu. Prošlost se ne moze izbrisati, i poslije 25 godina se opet kunu na cutanje, ali zbog drugih tajni. Svakome odgovara da cuti jer drugi znaju nesto o njemu.I Jedino Dana koja nema što da krije, ne racunam naravno na onu noc u koju su svi umijesani. Ali, kad se uzme u obzir da je ostala s Ernestom, odgovara joj da cuti i da se zakune, jer svi znaju tajnu njenog dragog.

Opet se zaklinju, ali kao što si videla opet postoji mogućnost da je neko pregazio zakletvu. A možda i nije, možda je neko drugi u pitanju. To će zauvek ostati misterija.

Citat:
Ima logike u onome ''Ako je Ivon oprostila, mogu i ja '' Pošto voli Ernesta, ta osjecanja ako nisu izblijedila za 25 godina, nece ni nakon otkrica njegove tajne. Tako da je nekako činjenica da mu je Ivon oprostila, došla kao izgovor. Ne bukvalno, ali na neki nacin, tako ispada. I tome je dodala da Ernesto nije inace nasilnik, da je tada bio pod dejstvom droge, i to bas jer nju nije mogao zaboraviti.Oboje udovci sa zajednickim tajnama, nije ih nista ni sprijecavalo da ostanu zajedno.

Baš tako. Oni su pre svega ljudi u godinama koji više nemaju toliko vremena niti šansi da budu srećni. Nekada treba pregaziti ponos.

Citat:
Kako je samo Ismael vjerovao doktoru da ga nece ostaviti zivog zakopanog

Pa mogao je da ide na sve ili ništa, da bira izmedju zatvora, smrti i slobode. Njemu samo prva opcija nije dolazila u obzir. :-D

Citat:
Drago mi je što Klara ostaje sa bebom. A tokom vikenda kod tate. Mada mislim da nije ok da dijete raste gledajuci oca sa drugim muskarcem. Na dijete moze djelovati zbunjujuce, ali bar je s majkom vecinu vremena. I meni je upečatljiv Klarin kraj. Sretan i nesretan. Ostala je bez dvije voljene osobe,ali zato ima dijete od jedne od njih.

Kao što sam već rekao njen kraj mi je posebno drag. Kao što si rekla i srećan i tužan. Ostala je sa detetom, ali opet bez dve žene koje su joj puno značile u životu. Scena kada kupuje cveće je meni baš tužna.

Citat:
E Laurin kraj mi je ok .Nekako ide uz nju. A djeda ce umrijeti, i eto njoj bogatstva hahaha ''Jedina mana je što ima70 godina'' :lol: :lol: Dobro, tjesice se ona s mlađim i ljepšim 8-) Svakako ima ljepši kraj nego što sam se nadala. I drago mi je. Pa nekako ce valjda prezivjeti cari svog ''atraktivnog'' ljubavnika

Očekivala si loš kraj za nju, al eto na kraju nije tako loše prošla. :rofl: Realno ona nije bila loša. Možda malo zavidna, neko koga je možda čak najmanje obradovao susret sa drugarima iz prošlosti, ali nije bila loša.

Citat:
Pako i Edu kriju ljubav,ali mislim da ce potrajati.Samo de ne sazna za Isabel. Dobro je da Edu nije loše završio. Bolje mu je s bakom, nego s ocem. ;) I on je bolje prošao nego što sam mislila, kao i Isabel. Njen kraj me jeste iznenadio.

Njihovi krajevi su smišljeni odmah na startu. Bukvalno od scene kada Pako prvi put dolazi na čas, a Edu krišom posmatra nejgovu pozadinu. AKo se uopšte sećaš toga. :rofl: Sad koliko je Eduov kraj srećan je već diskutabilno. Šta može očekivati sa nekim ko je prvo dosta stariji od njega, a onda nije siguran u svoje preferencije. Ja sam lično stava budi gej ili strejt, to bi mi je nekako najgore. Pitanje je da li će se ovo izmedju Isamel i Paka ponoviti. Ne treba zaboraviti da je on varao sa njom Martina sa kojim je bio toliko godina, a ne nekog klinca. Uglavnom zanimljiv mi je njihov kraj, postoji puno mogućnosti.

Citat:
Drago mi je što su Hose i Andrea zajedno.

Eto Andrea je tokom cele wn imala jako malo prostora, a na kraju je jedina koja je može se reći zaista srećna. Bez nekih naznaka da bi se moglo nešto loše desiti.

Citat:
Ana i Renata - dvije opasne polusestre nastvaljaju po starom .

Obe su ostale dosledne sebi. :rofl: Namerno sam napisao ovakve krajeve za njih jer to su one. Ne mogu se ljudi za godinu dana toliko promeniti.

Citat:
Bilo je nešto između nje i Ernesta, ali nije Ernestu puno znacila.

Tu je najvažnije da je on prevario Danu. A kažu da ko jednom prevari sigurno će to uraditi ponovo.

Citat:
U svakom slucaju, neko zna da je Isamel ziv,što znaci da ga je ili doktor, ili još neko ko mu je pomogao progovorio o njegovoj sudbini. Ili je Ismael odlucio da ne taji drugarima da je ziv.Teorija je puno.

E sad... Naravno da postoji mogućnost da neko zna da je živ, to je pod uslovom da nije on taj koji šalje poruke. Ali isto tako ne mora da znači. Nigde ne piše da je i njemu stigla poruka. Možda je samo pogledao na sat ili se dopisivao sa nekim drugim. Isto važi za Ernesta, Martina i Lauru. Samo je za Danu sigurno da joj je poruka stigla. Ostalima možda jeste, možda nije. Možda je neko držao telefon u ruci upravo zato što je on poslao poruku. Eto npr Ismael, pobegao je od pravde, svi misle da je mrtav i sada je odlučio da se igra sa živcima svojih starih "drugara". Postoji puno mogućnosti, to i jeste čar otvorenih krajeva. Svako neka konstruiše neku svoju priču.

Citat:
Ovo mi je omiljena i najbolja od tvojih priča i ovaj kraj mi se najvise sviđa!

Ja lično mislim da kako sam stariji svaku wn ozbiljnije pišem. Uvek se trudim da svaka bude bolja od prethodne. Iskreno ja ne mogu da ih rangiram. Svaka mi je draga na odredjeni način.

Citat:
Vidi se da si od početka imao cijelu pricu u glavi, i da ti ni jedan detalj nije promakao. Posebno ovo s Blancom .Od početka stoji misterija kako se u stvari ponovo srela s Martinom, i tom odgovoru lezalo je rjesenje priče, bar njenog vaznog dijela.

Upravo tako. Kraj je osmišljen na početku. Tako je najlakše za pisanje jer dodje do najmanje grešaka. Još na početku sam vam rekao da će biti objašnjeno kako su se Blanka i Martin ponovo sreli. Eto morali ste da čekate do samog kraja. :rofl:

Za razliku od prošle wn ova je imala dosta "srećnih" krajeva. Ali tako je osmišljeno od početka. Od starta govorim da je ovo malo blaža i slabija priča, priča koja govori o nekim realnijim temama. Imala je i ona nekih jakih delova, vremenom se svašta otkrivalo, ali opet je bilo manje nasilja nego inače u mojim wn.

Sve u svemu ja sam zadovoljan kako je ispalo. A sada sledi odmor. I ako ovo smatram svojim hobijem, na kraju shvatim da mi oduzima baš dosta vremena.

Prijavi post

PostPosted: sub jun 21, 2014 12:24 pm 

Miloš 92 je napisao/la:
To će zauvek ostati misterija.

Miloš 92 je napisao/la:
A sada sledi odmor. I ako ovo smatram svojim hobijem, na kraju shvatim da mi oduzima baš dosta vremena.

Znaci ništa od nastavka ;) :cy:

Citat:
Pa mogao je da ide na sve ili ništa, da bira izmedju zatvora, smrti i slobode. Njemu samo prva opcija nije dolazila u obzir. :-D

Mogao je da prođe kao Aylin Mujica u Marini, i kao još neki. Kad gledam takve scene , trnci mi prođu tijelom. Mrzim zatvoren prostor, pa mi to djeluje kao najgora moguc smrt :doh: Pored smrti uslijed gorenja.

Citat:
Njihovi krajevi su smišljeni odmah na startu. Bukvalno od scene kada Pako prvi put dolazi na čas, a Edu krišom posmatra nejgovu pozadinu. AKo se uopšte sećaš toga. :rofl: Sad koliko je Eduov kraj srećan je već diskutabilno. Šta može očekivati sa nekim ko je prvo dosta stariji od njega, a onda nije siguran u svoje preferencije. Ja sam lično stava budi gej ili strejt, to bi mi je nekako najgore. Pitanje je da li će se ovo izmedju Isamel i Paka ponoviti. Ne treba zaboraviti da je on varao sa njom Martina sa kojim je bio toliko godina, a ne nekog klinca. Uglavnom zanimljiv mi je njihov kraj, postoji puno mogućnosti.

Sjecam se te scene ;) Misila sam da je sretan kraj u smislu što nije umro ili ostao s nekim zlostavljačem. Mozda ga Pako ispali,kao što si rekao i za Ernesta ko jednom prevari opet ce. Mozda i Edu upozna nekog drugog. U svakom slucaju ima baku koja brine o njemu, i iz te jedne recenice mi djeluje da je dobra za njega. Zivot je pred njim, a ja cu zamisliti da ce se skolovati, osamostaliti i da nece vise sresti nijednog Alexa. A i vjerujem da se opametio pa da nece vise tako lako nekome povjerovati.
Što se Ernesta tice, mislim da on voli Danuu, ali nece biti vjeran ti osjecajima. Kad tad ce prevladati strast i zelja za promjenom, a uvijek ce se naci po neka Valeria.I bolesnu zenu je varao s Dinorom, i čak ga nije ni pogodio previse nacin na koji je umrla.

Citat:
E sad... Naravno da postoji mogućnost da neko zna da je živ, to je pod uslovom da nije on taj koji šalje poruke. Ali isto tako ne mora da znači. Nigde ne piše da je i njemu stigla poruka. Možda je samo pogledao na sat ili se dopisivao sa nekim drugim. Isto važi za Ernesta, Martina i Lauru. Samo je za Danu sigurno da joj je poruka stigla. Ostalima možda jeste, možda nije. Možda je neko držao telefon u ruci upravo zato što je on poslao poruku. Eto npr Ismael, pobegao je od pravde, svi misle da je mrtav i sada je odlučio da se igra sa živcima svojih starih "drugara". Postoji puno mogućnosti, to i jeste čar otvorenih krajeva. Svako neka konstruiše neku svoju priču.

Mozda je Laura ljubomorna i dalje na Danu pa hoce da je izludi. Ili se neko šali. Ili se poruka odnosi na neku drugu noc. :rofl:

Prijavi post

PostPosted: sub jun 21, 2014 8:42 pm 

Citat:
Znaci ništa od nastavka

Ništa. :-D Ja sam uvek za to da ne treba dirati nešto što je bilo dobro.

Prijavi post

PostPosted: ned jun 22, 2014 3:10 pm 

Blanka mi je bila pravo iznenađenje, nisam mogla pretpostaviti da je ona odgovorna za poruke. Poremećaj ličnosti je jeziva stvar, jezivo je i samo pomisliti da najednom možeš postati neko drugi i postupati onako kako inače ne bi postupao, a posle se ne sećati svojih postupaka. Blanki nije bilo lako sa tim psihičkim oboljenjem, ali moram da kažem da nije bila dovoljno odgovorna prema sebi i svom zdravlju, jer da jeste posvetila bi mnogo više pažnje lečenju ili barem držanju situacije pod kontrolom.

Dana i Ernesto su mi ostali beskičmenjaci do samog kraja, još sam ranije napisala da mi Dana deluje kao osoba bez čvrstog karaktera i odlučnosti, povodljiva i u suštini nesigurna, kao neko ko živi u večitom strahu i strepnji, Ernesto gora i labilnija varijanta Dane. Ne kažem da su loši, nego prosto ne ostavljaju utisak ljudi na koje se čovek može osloniti, u stvari oni se ni sami na sebe ne mogu osloniti. Završili su zajedno i koliko-toliko su imali lep kraj, ali moj utisak o njima se nije popravio na bolje. Valeria takođe može da uđe u "ekipu" Dane i Ernesta, sličan mentalni sklop.

Martina nisam gotivila kao što je opšte poznato, s tim da se moje mišljenje o njemu poboljšalo pri samom kraju. U prošlosti je napravio ogromnu grešku koja nije pogodila samo njega nego pre svega tog dečaka koga je silovao, ali je kasnije pokazao neke svoje kvalitete i to ne mogu da poreknem. Na kraju je našao novu ljubav i dobio je ćerku, tako da je njegov život dobio novi smisao, baš kao i Klarin. Klara jeste izgubila sa jedne strane Elisu i Blanku, a sa druge strane je ostala sa tim detetom što je čini srećnom.

Laurin kraj je sasvim na mestu, u njenom maniru i fazonu. Nema sumnje da je Lauri suđeno da uživa, a na kraju krajeva ja nju nikako ne bih mogla okarakterisati kao lošu. Bavila se poslom kojim se bavila i brinula se o svojoj sestričini. Kao prijatelj nije bila ništa gora od drugih, naprotiv. Drago mi je što se snašla oko rešavanja finansijskih problema (zahvaljujući krmku sa dubokim džepom) :rofl:

Ismael... Klasični negativac, sa klasično đubretarskim ponašanjem, klasično negativnim postupcima i sa klasičnim ciljevima-novac, moć i novac, moć. Jedan potpuno transparentan lik, jasan i imao je kraj kakav mu dolikuje. Odlučio je da rizikuje i život samo da ne bi otišao u zatvor ponižen i uništen. Iako jeste bio grozan, kao lik mi je zanimljiv, s njim se uvek nešto dešavalo i unosio je brži tempo u celu priču.

Tinejdžeri su me iritirali, inače kada gledam neku seriju najviše me iritiraju upravo oni. Najdraži mi je bio Edu i sviđa mi se što je preživeo traume i nastavio dalje, moglo bi se reći da mu je kraj na neki način srećan. Jeste da je Pako ostao slab na Isabel i da bi to moglo da ugrozi ljubavni odnos između njega i Edua, ali mislim da bi Edu preboleo i eventualni raskid sa Pakom i da je on mnogo jači nego što izgleda. Od prevare mu se desilo nešto gore i ako je to prevazišao, mogao bi da prevaziđe i Pakovo loženje na Isabel (Isabelin kraj mi se sviđa, nema promena kod nje, droga i idenje od ruke do ruke) :-D

Citat:

-Kunem se.“

a zatim...

Citat:
Dana je spremala salatu. Stigla joj je poruka. Otvorila je. Poruka je glasila: „Varaš se ako misliš da se nikada neće saznati šta ste uradili one noći!“ Dana je ostala zatečena, oblio je hladan znoj.

Istorija se ponavlja... Ponovo se zaklinju nakon nečije pogibije i ponovo se javljaju pretnje da će tajne biti otkrivene. Odlična poslednja scena, otvoren kraj koji podstiče maštu i kreativnost. Novi progonitelj može opet biti bilo ko od njih sem Dane, ali isto tako može biti neko povezan za drugom žrtvom čiji je identitet ostao neotkriven ili može biti dečak koga je Martin silovao ili neko ko je bio u bliskim odnosima sa Ernestovom ženom Ivon ili neko sasvim deseti... Mada, moja teorija je da se Ismael ili Laura malo igraju :lol:

Citat:
Ja lično mislim da kako sam stariji svaku wn ozbiljnije pišem. Uvek se trudim da svaka bude bolja od prethodne.

Istina, svaka wn ti je zrelije napisana od prethodne. Ova mi se dopada jer ima veliki broj situacija koje su lako zamislive u realnom životu. Mislim, ni u jednoj tvojoj wn nema magije da se tako izrazim, ali ovde posebno dolaze do izražaja ti momenti. Šta reći nego svaka čast i na talentu i na trudu i na smislu za detalje i na inteligentnom načinu pisanja ;)

Prijavi post

PostPosted: čet okt 09, 2014 12:57 am 

Ana ja sam tek sad video da ti nisam odgovorio. Izvini.

Citat:
Blanka mi je bila pravo iznenađenje, nisam mogla pretpostaviti da je ona odgovorna za poruke. Poremećaj ličnosti je jeziva stvar, jezivo je i samo pomisliti da najednom možeš postati neko drugi i postupati onako kako inače ne bi postupao, a posle se ne sećati svojih postupaka. Blanki nije bilo lako sa tim psihičkim oboljenjem, ali moram da kažem da nije bila dovoljno odgovorna prema sebi i svom zdravlju, jer da jeste posvetila bi mnogo više pažnje lečenju ili barem držanju situacije pod kontrolom.

Drago mi je što sam te iznenadio. :-D I slažem se sa tobom da je bila neodgovorna.

Citat:
Dana i Ernesto su mi ostali beskičmenjaci do samog kraja, još sam ranije napisala da mi Dana deluje kao osoba bez čvrstog karaktera i odlučnosti, povodljiva i u suštini nesigurna, kao neko ko živi u večitom strahu i strepnji, Ernesto gora i labilnija varijanta Dane. Ne kažem da su loši, nego prosto ne ostavljaju utisak ljudi na koje se čovek može osloniti, u stvari oni se ni sami na sebe ne mogu osloniti. Završili su zajedno i koliko-toliko su imali lep kraj, ali moj utisak o njima se nije popravio na bolje. Valeria takođe može da uđe u "ekipu" Dane i Ernesta, sličan mentalni sklop.

Od starta ih nisi mirisala. :-D :-D :-D

Citat:
Martina nisam gotivila kao što je opšte poznato, s tim da se moje mišljenje o njemu poboljšalo pri samom kraju. U prošlosti je napravio ogromnu grešku koja nije pogodila samo njega nego pre svega tog dečaka koga je silovao, ali je kasnije pokazao neke svoje kvalitete i to ne mogu da poreknem. Na kraju je našao novu ljubav i dobio je ćerku, tako da je njegov život dobio novi smisao, baš kao i Klarin. Klara jeste izgubila sa jedne strane Elisu i Blanku, a sa druge strane je ostala sa tim detetom što je čini srećnom.

Meni je ta njihova priča jedna od omiljenih iz ove wn. Dok sam pisao Klara mi je posebno prirasla srcu.

Citat:
Laurin kraj je sasvim na mestu, u njenom maniru i fazonu. Nema sumnje da je Lauri suđeno da uživa, a na kraju krajeva ja nju nikako ne bih mogla okarakterisati kao lošu. Bavila se poslom kojim se bavila i brinula se o svojoj sestričini. Kao prijatelj nije bila ništa gora od drugih, naprotiv. Drago mi je što se snašla oko rešavanja finansijskih problema (zahvaljujući krmku sa dubokim džepom)

Onaj je dokaz kako prvi utisak za da prevari. Verujem da ste na prvi pogled pomislili daće biti negativka.

Citat:
Ismael... Klasični negativac, sa klasično đubretarskim ponašanjem, klasično negativnim postupcima i sa klasičnim ciljevima-novac, moć i novac, moć. Jedan potpuno transparentan lik, jasan i imao je kraj kakav mu dolikuje. Odlučio je da rizikuje i život samo da ne bi otišao u zatvor ponižen i uništen. Iako jeste bio grozan, kao lik mi je zanimljiv, s njim se uvek nešto dešavalo i unosio je brži tempo u celu priču.

Slažem se sa tobom.

Citat:
Istina, svaka wn ti je zrelije napisana od prethodne. Ova mi se dopada jer ima veliki broj situacija koje su lako zamislive u realnom životu. Mislim, ni u jednoj tvojoj wn nema magije da se tako izrazim, ali ovde posebno dolaze do izražaja ti momenti. Šta reći nego svaka čast i na talentu i na trudu i na smislu za detalje i na inteligentnom načinu pisanja

Od starta sam govorio da će ovo biti malo realnija priča, sa realnijim likovima. Hvala ti što si proitala i ovu moju wn.

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Go to page Previous  1 ... 13, 14, 15, 16, 17