It is currently pet jun 23, 2017 8:53 am

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Una historia de amor/Ljubavna priča
PostPosted: ned nov 20, 2016 2:34 pm 

SINOPSIS:

Moje ime je Ana Himenes. Ja sam jedna sasvim obicna devojka, bas kao I sve ostale. Imam 22 godine I studiram prava. Moja majka zeli da postanem uspesan advokat, poput nje. A sta ja zelim? To me pitanje cesto muci, ali uvek pokusavam da ga potisnem. Oduvek sam radila stvari koje je moja majka zelela I ocekivala od mene. I sve to samo da bih dobila mrvicu njene paznje I ljubavi. Znam da me na neki, samo njoj svojstven, nacin voli, ali tu neznost ona ne ume da pokaze. Ne znam zbog cega je takva, ali verujem da je zbog mog oca koji nas je napustio kada sam bila beba. Nikada se vise nije udavala vec se potpuno posvetila poslu I karijeri. Pruzila mi je sve sto sam pozelela, osim nje same. Ali s godinama sam naucila da zivim sa time I prihvatila majku onakvu kakva jeste. Sada u porodicnu kucu odlazim povremeno, a zapravo, zivim u stanu sa najboljom prijateljicom. Ona I ja se slazemo odlicno I nas zajednicki zivot savrseno funkcionise. Ona je u duzoj vezi, a ja...Pa, ja sam sama cetiri meseca. Da, citavih cetiri meseca sam izdrzala bez njega. Kako? E to je vec jako tesko objasniti. Trudim se da ne mislim na njega, ali mi zapravo ne ide. Ne mogu da spavam, ne mogu da jedem. U stanju sam da citav dan zurim u jednu tacku I ne radim nista. Cini mi se da ne osecam nista, osim bola I velike praznine u dusi. I eto, u sustini, to sam ja, jedna dosadna devojka koja leze uplakana, a ujutru se budi sa zeljom da se ponovo uspava kako ne bi morala da se suocava sa realnoscu. Jer realnost je suvise mucna I teska. I ne muci me samo to sto sam ostavljena I sto mi je srce slomljeno, veci to sto sam u trecem mesecu. Da, trudna sam. Postacu majka, ali nisam sigurna da to zelim. Oca moje bebe zapravo ni ne poznajem. Srelasam ga jedne veceri u klubu, kada sam uzela vise alkohola nego sto sam smela I kada sam samo zelela da zaboravim na sve. Te noci sam bila sa njim, I od tada ga vise nisam videla. U secanju mi je ostalo samo njegovo ime I njegove tamne oci. I sada, moram ga potraziti jer ima pravo da zna. I sve me to mnogo plasi, ali znam da moram biti jaka. I bicu. Suocicu ce hrabro sa onim sto me ocekuje.

Prijavi post

Post subject: Re: Una historia de amor/Ljubavna prica
PostPosted: ned nov 20, 2016 8:23 pm 

Slobodno nastavi sa pisanjem ;) Nemamo već neko vrijeme nikakvu wn :-D

Prijavi post

Post subject: Re: Una historia de amor/Ljubavna priča
PostPosted: ned nov 20, 2016 9:24 pm 

Hocu! Imam nekoliko napisanih epizoda pa cu postavljati svakoga dana po jednu. ;)

ULOGE:

Ana Himenes-Kimberly Dos Ramos
Maksimiliano Ramirez-Gonzalo Garcia Vivanco
Viviana Himenes-Sonya Smith
Perla Sandoval-Maite Embil
Fernanda Sandoval-Isabella Castillo
Alehandro Sandoval-Roberto Manrique
Marta Maldonado-Ana Lorena Sanchez
-Kasnije ce biti jos likova

Prijavi post

PostPosted: ned nov 20, 2016 9:25 pm 

Epizoda 1.

Kada sam otvorila oci tog jutra na trenutak sam bila dezorjentisana. A onda sam ocima preletela po sobi, mojoj devojackoj sobici u porodicnoj kuci. Ostacu ovde par dana. Marta, moja cimerka je otputovala sa momkom, a ja nisam zelela da ostanem sama u nasem stanu. Samoca mi nikako nije prijala sada. Sada mi je odgovaralo da mi misli budu okupirane necim kako ne bih mogla da mislim na to kako mi je zivot postao zamrsen od kako sam saznala da ocekujem bebu. Stresla sam pri samoj pomisli na to. Jos niko nije znao nista o tome. Niko sem Marte. Ali ne mogu jos dugo cutati. Moram odluciti sta cu sa tim pre nego sto bude prekasno. Zurno sam ustala, obukla se I otrcala u kupatilo da se sredim.
Moj stomak se bunio, dorucak mi je bio hitno potreban. Zato sam odmah odsetala u kuhinju. Tamo me je docekalo milo I nasmejano lice nase kucne pomocnice Perle. Perla je radila kod nas zajedno sa svojim suprugom jos I pre moga rodjenja. Ona je preuzela brigu o meni kada sam se rodila. Pazila me je I starala se o meni jednako kao I o svojoj deci. Zato imam poseban odnos sa njom. Beskrajno je volim, verujem joj I znam da mogu da racunam na nju za bilo sta. Da li da joj kazem za bebu? Vec neko vreme razmisljam o tome.
“Jutro duso”, pozdravila me je I ja se trgoh.
Zagrlila sam je I poljubila u oba obraza. Mirisala je na vruce pecivo kao I citava kuhinja I moj stomak zakrca.
“Tako sam gladna, a ovde tako divno mirise.”
“Sedaj! Dorucak je gotov. Spremila sam ono sto ti najvise volis”,govorila je stavljajuci veliko parce pite sa sirom pred Anu I solju vruce kafe.
“Mmmm”, zadovoljno sam promrmljala I navalila na dorucak.
“Uzivaj duso. Bolje jedes I veoma sam zadovoljna time. Cak mi se cini da si se I malo popunila”, njene reci me trgose I vratise u realnost.
Nista nisam rekla, a ona je nastavila da se bavi doruckom.
“Moram odneti dorucak tvojoj majci. Od jutros je nesto boli glava pa mi je rekla da joj posluzim dorucak u njenoj sobi.”
Uobicajno za moju majku. Vreme koje je provodila kod kuce obicno je provodila zatvorena u svojoj sobi.
“Jutro majko”, Perlin sin Alehandro usetao je u kuhinju. Iznenadjeno je zastao kada me je ugledao.
“Ana, nisam znao da si ovde!”, uputio mi je svoj blistav osmeh. Bio je jako lep momak, nesto stariji od mene. Znam da me je simpatisao dok smo bili tinejdzeri, ali ja sam ga uvek dozivljavala kao starijeg brata.
“Ana ce biti kuci par dana”, objasnila je Perla.
“Da”, potvrdila sam.
“Bas mi je drago. Imacemo vremena da se ispricamo.”
Klimnula sam glavom.
“Ana, da li bi dosla veceras da gledas bokserski mec? Borim se sa jednim stvarno dobrim momkom. Bice zabavno”, oci su mu sijale I znala sam da bi stvarno voleo da prisustvujem tome. Dugo se bavio boksom, a proslo je dosta vremena od poslednjeg puta kada sam ga gledala u ringu.
“Bas bih volela da prisustvujem.”
“Nemoj duso. Nisu takva mesta za tebe, a I tvoja majka bi se ljutila”, govorila je Perla.
“Ne mora da zna da cu ici. Iovako nece izaci iz svoje sobe citav dan.”
“Fernanda, moja sestra, dolazi tako da mozes poci sa njom”, predlozio je Alehandro.
“Oh super.”
“I ponovo necu imati mira dok se ne vratite kuci”, uzdahnula je Perla.
“Ne brini majko. Ja cu cuvati Anu”, rekao je smeseci se zagonetno.

Velika, oronula prostorija sa bokserskim ringom na sredini bila je te veceri ispunjena masom ljudi koji su se okupili oko ringa nestrpljivo iscekujuci pocetak meca. Bilo je veoma bucno, a vazduh je bio ispunjen mesavinom krvi i znoja. Koracala sam pored Fernande, Alehandrove sestre. Jednom rukom sam zastiticki prigrlila stomak, a drugom se cvrsto drzala za Fernandu dok smo se probijale kroz masu. Bila sam uplasena ovom masom koja je pravila toliku buku, mlatarala rukama I navijala. Konacno smo uspele da pronadjemo mesta I sele.
“Zar nije zabavno?”, upitala je Fernanda.
“Previse je bucno!”, nisam bila sigurna da me je cula jer se u tom trenutku zacuo prodoran zvuk. Najavljivan je pocetak meca.
“Maks ce ga srediti! Nema nikakve sanse protiv njega!”, cula sam kako govori sredovecni debeo covek cije je mesto bilo pored mene.
Zaculo se navijanje I gomila je pocela jos glasnije da zvizdi I dovikuje kada je Alehandro usao u ring. Skakutao je I istezao se, a pogledom je trazio nas. Fernanda mu mahnu I on se osmehnu na trenutak, a potom se uozbilji I pogledom isprati protivnika koji se tiskao kroz masu do ringa.
Spazila sam ga bolje tek kada je usao u ring. Bio je nag do pojasa, lepo razvijen, sa pravilno oblikovanim misicima. Na trenutak je pogledao u masu I oni su mu glasno zazvizdali u znak podrske, a ja sam ostala skamenjena. Bio je to on. Ne, ne umisljam. Ja jesam one noci bila pijana, ali taj pogled njegovih tamnih ociju nisam zaboravila. Osecala sam da mi ponestaje vazduha. Otac mog deteta je tu, tacno ispred mene.
Borba je pocela, navijanje je postalo glasnije. Ljudi vise nisu sedeli u svojim stolicama. Morala sam da ustanem kako bih videla sta se desava u ringu iako su mi noge podrhtavale. Videla sam kako je Maks napadao Alehandra, kao da je on bokserska vreca, a ne zivo bice. Alehandro se branio I zadao Maksu par ozbiljnih udaraca. Uspinjala sam se na prste I premestala cas na jednu cas na drugu stranu kako bih videla. Lica su im bila krvava, a masa je gotovo podivljala.
“Aleks!”, Fernanda je povikala I pohitala ka ringu. Potrcala sam za njom. Kada smo se priblizile videla sam Alehandra koji je jedva stajao na nogama I Maksa kako se obrusio na njega I udarao ga bez I malo milosti.
“Prestani da ga tuces ti bezdusni kretenu!”, zarezala je Fernanda.
Maks je zadao Alehandru snazan, zavrsni udarac I Alehandro se srusio na pod. Prekrila sam usta rukama, u soku gledajuci Alehandra kako lezi nepomican na podu. Sudija je proglasio kraj meca I podigao Maksovu ruku u znak pobede. Masa je glasno uzvikivala Maksovo ime.
“Hej plavusice!”, trgla sam se I videla Maksa pored sebe. On se meni obraca. O neeee!
“Mislio sam da devojke poput tebe ne posecuju ovakva mesta”, govorio je dok se masa navijaca tiskala oko njega. Bila sam potpuno skamenjena, nisam mogla da progovorim. Nasmesio mi se zavodnicki. Boze, kako je lep! Tragovi krvi I znoj bili su na njegovom licu, ali mu to nije smetalo.

“Mislim da bi ti I ja trebali da proslavimo ovu moju pobedu”, I pre nego sto sam uspela da se pobunim uhvatio me je za ruku I poveo kroz masu ljudi ka izlazu.

Prijavi post

PostPosted: ned nov 20, 2016 10:47 pm 

Citat:
Nemamo već neko vrijeme nikakvu wn :-D

Budi bez brige, sutra veče ću nastaviti da postavljam epizode Osvajača (osim ako ljudima
nije dosadno čitati o osvajačkim pohodima, Indijancima i Cortesovom životu) :lol: :lol:

Pratiću i ovu, samo nastavi Pukice ;)

Prijavi post

PostPosted: ned nov 20, 2016 11:16 pm 

Da, stvarno nismo dugo imali neku novelu. Prva epizoda je za sad OK. Nastavi dalje...
Ja bih samo prokomentarisao da mi se ne sviđa način, tj. stil pisanja. Više volim stil kojim pišu Miloš i Ana, što ne znači da bi ti sad trebala da menjaš način pisanja.

Čitao sam "Dva lica", "Zakletva" i "Crna Dalia".

A jedan predlog za novu web "novelu" koju bi mogli napisati grupno, ću dati u "Ćaskanju" da ne kvarim temu ;)

Prijavi post

PostPosted: pon nov 21, 2016 11:33 am 

Hvala vam! Podjednako mi znace i kritike i pohvale i trudicu se da uvazim sve. Sto se stila pisanja tice, pisala sam jos novela drugim stilovima pa sam odlucila da ova bude malo drugacija :)

Prijavi post

PostPosted: pon nov 21, 2016 11:35 am 

Epizoda 2.

“Kuda me vodis?”, povikala sam glasno kako bi me cuo I pokusala da mu se otrgnem ali mi nije uspelo. Cvrsto je drzao moju ruku u svojoj I vodio me za sobom.
Izasli smo iz prostorije I usli u uski hodnik koji je vodio u jednu malenu sobu koja je predstavljala svlacionicu. Tu me je pustio I pogledao prodorno. Stresla sam se.
“Izvini, nisam cuo sta si mi vikala malo pre. Tamo je previse bucno”, nasmesio se.
“Zasto si me doveo ovamo? Ja ne zelim da slavim nista sa tobom. Malo cas si tamo u ringu istukao mog prijatelja, a sada ocekujes da to prposlavimo”, govorila sam besno, a on me je netremice posmatrao.
“Slusaj plavusice, takva su pravila igre. Danas sam ja njega pobedio, sutra ce on pobediti mene. A onaj ko pobedi ima pravo I da casti sebe. Ne vidim u cemu je problem.”
“Da casti sebe? O cemu tacno govoris?”, pitala sam osecajuci nalet besa.
“Secas se, one veceri? Ti I ja. Bilo je prilicno dobro”, iskezio se, a ja sam stisnula pesnice I pokusala da obuzdam ogromnu zelju da ga osamarim.
“Slusaj me dobro, to sto se dogodilo te veceri nikada nije smelo da se desi! Dala bih sve sto imam samo da vratim vreme I ispravim tu glupost! Kamo srece da te nikada nisam ni srela!”, zarezala sam I okrenula se da podjem.
“Uuuuu plavusice...Nisam znao da si tako...opasna. Sada mi se jos vise svidjas!, uputio mi je pretpostavila sam svoj najprivlacniji osmeh. Ponovo sam pobesnela.
“Ostavi me na miru kretencino!”, dobacila sam mu, a on se istog casa stvorio kraj mene cvrsto me stisnuvsi uz sebe.
“Sta radis?”, uspaniceno sam upitala. Lice mu je bilo tik uz moje, a ruke su mu bile na mojim ledjima. Najezila sam se. Priblizio je usne uz moje, a onda me je pustio I odmakao se. Zbunila sam se.
“Testirao sam te.”, ponovo se nasmesio odisuci seksepilom.
“Sta?”
“Hteo sam da vidim kako moja blizina utice na tebe I svidja mi se. Mnogo mi se svidja.”
Kako sam glupa! Zasto ga nisam odgurnula?! Ni malo mi se ne dopada kako se osecam kada mi je tako blizu. Nisam zelela da budem kao gomila drugih devojaka koje mu padaju pod noge.
“Ne umisljaj! Ne dopadas mi se uopste I nisi moj tip!”, odbrusila sam.
“Oh, ja sam svaciji tip.”
“Povraticu!”, prevrnula sam ocima, a on se nasmejao.
“Zasto? Da nisi slucajno trudna?”, skamenila sam se.
“Okej, ne ljuti se vise na mene. Necu te vise zadirkivati. Hajdemo samo na jedno pice I vraticu te kuci.”
“Necu spavati sa tobom, ukapiraj!”
“Ma ko ti trazi da spavas sa mnom, sta ti je. Idemo na kafu ili sok ili sta god hoces. Najnormalnije. Umem I ja da budem normalan.”, molecivo me je pogledao.
Sta da radim? Mozda bi trebalo da pristanem I ispricam mu kako stoje stvari. Da, ovo mi je prilika da mu kazem.
“Sta kazes?”, pitao je.
“Samo ako obecas da neces flertovati, zafrkavati me I glupirati se.”
“Taman posla. Obecavam ti.”

Vozili smo se njegovim autom do jednog malenog restorana na periferiji grada. Ne, ne mogu da kazem da smo se vozili vec jurili gradom. Srce mi je sislo u pete od straha. Mislila sam da ce svakog trenutka izgubiti kontrolu nad volanom. Smanjio je gas tek kada smo skrenuli na prilaz restoranu.
“Ti si potpuno lud!”, povikala sam izletevsi iz auta.
“To mi svi kazu”, zakikotao se.
“Tebi je smesno, a zamalo da izginemo!”
“Daj plavusice, ne bih dopustio da ti se dogodi bilo sta”, rekao je I ja sam popustila.
Usli smo u restoran. Miris hrane I zacina ispunjavao je vazduh. Restoran je bio mali, skromno uredjen. Smestili smo se za jedan separe u uglu. Pogled mi se prikovao za jedan sto za kojem su sedeli roditelji sa svoja dva malisana. Bili su nedaleko od nas I mogla sam da cujem kako nagovaraju malisane da pojedu sve iz svojih tanjira, a oni se bune I mrste. Maks je narucio dva piva.
“O ne, ja ne smem pivo. Samo vodu”, konobarica je klimnula glavom I otisla.
“Zasto ne smes?”, upitao me je I ja sam se zbunila.
“Pa..ne pijem alkohol.”
“Ooo pa ti si stvarno dobra devojka”, nasmejao se I ja sam ga pogledala prekorno.
“Da li zelis da pojedes nesto?”, pitao je.
“Ne, nisam gladna.”
“Trebali smo da sednemo negde dalje. Ova deca su nepodnosljiva.”
Tuzno sam pogledala u malisana koji je sedeo majci u krilu I plakao na sav glas. Da li ce mu I nasa beba biti nepodnosljiva?
“Cesto dolazis ovde?”, pitala sam.
“Ne. Bio sam par puta. Izvini, znam da nije ni prineti restoranima koje ti posecujes, ali ovo je nesto sto ja ponekad mogu priustiti sebi.”
“Ne, ne brini. Stvarno je lepo.”
“Reci mi nesto o sebi”, rekao je gledajuci me prodorno.
“Sta zelis da znas?”
“Za pocetak kako ti je ime.”
Nasmejala sam se.
“Ana.”
“Ana, mogao sam da pretpostavim. Najlepse ime. Ja sam Maks.”
“Znam”, nasmesila sam se.
“Oh da. Zaboravio sam da smo se mi vec upoznali.”
“Da li radis negde?”, pitala sam.
“Da. Na gradilistu preko dana, a uvece u ringu. A ti?”
“Studiram. Sa kime zivis?”, nastavila sam.
“Sa majkom.”
“Nisi ozenjen?”
“Uuuuu ova stolica mi je postala vrela. Salim se. Zar mislis da se ovako ponasaju ozenjeni ljudi?”
“Znaci da nemas ni dece.”
“Ne, nemam”, namrstio se.
“Secas se one noci kada smo ti I ja..?”, upitala sam.
“Naravno. To ne bih mogao da zaboravim”, iskezio se.
“Jesmo li koristili zastitu?”, pitala sam I osetila kako mi lice gori.
“Zar se ti ne secas?”, nasmejao se.
“Ne bih te pitala da se secam!”, zarezala sam.
“Okeeeej. Nemoj odmah da se ljutis. Ne, nismo koristili. Umem ja da se zastitim I bez toga”, rekao je smireno I ja sam pozelela da ga nokautiram.
“Kako si mogao?!”, povikala sam.
“Sta?”, pitao je zbunjeno.
Nisam zelela da placem ali nisam izdrzala. Oci su mi se ispunile suzama. Osetila sam bes, tugu, sve mi se skupilo.
“Hej, sta je sa tobom?”, upitao je zabrinuto.
“Vrlo si nas dobro zastitio!”
“Ne razumem.”
“Trudna sam. U trecem sam mesecu”, najzad sam izgovorila drhtavim glasom.
Njegov pogled se skamenio I sva boja mu se povukla iz lica.
“Nemoguce”, rekao je.
“Tako sam I ja mislila, ali izgleda da je ipak moguce”, besno sam odbrusila.
“Otkud znas, jebote?!”, dreknuo je I ja sam poskocila. Sve oci su se uperile za nas sto, ali nije me bilo briga.
“Radila sam hiljadu testova, isla sam lekaru. Treba li ti jos neki dokaz?!”
“Ne pitam te to! Otkud znas da je uopste moje?!”

U tom trenutku sam dobila ogromnu snagu. Moj dlan je poleteo ka njegovom obrazu. Snazno sam ga osamarila I izletela iz restorana.

Prijavi post

PostPosted: pon nov 21, 2016 12:34 pm 
Zaista mi se dopada. :) Samo nastavi :D

Prijavi post

PostPosted: pon nov 21, 2016 1:00 pm 

Hvala ti! :-D

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Go to page 1, 2  Next