It is currently ned jun 25, 2017 7:22 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Izdaja
PostPosted: sri feb 01, 2017 11:05 pm 

Pročitao obe epizode i mogu reći da mi se sviđa ;) Da li si razmišljao o tome da "repriziraš" svoje stare wn na ovom forumu? :D

Prijavi post

PostPosted: čet feb 02, 2017 4:57 am 

Ako ima zainteresovanih zašto da ne. Mada uglavnom ovi koji čitaju moje nove wn u već čitali te stare.

Prijavi post

PostPosted: čet feb 02, 2017 6:40 pm 

3. epizoda

-Nikoga ne štitimo. Rekle smo vam sve što znamo. Ubica je Rohelio Urieta.
-Gospodjice Morales, imate li vi nešto da kažete?!
-Ne. Sve sam vam već rekla.
-Ne lažite!
-Prestanite da vičete na nas! Mislile smo da ste nas doveli ovde samo da damo izjavu. Ali koliko vidim vi nas optužujete da smo saučesnice u zločinu zbog čega zahtevam prisustvo mog advokata.
-Odlična ideja. Mislim da će vam advokat biti više nego potreban.
-Želim da obavim poziv na koji imam pravo po zakonu. I nemojte mi reći da nemam jer sam videla u filmovima da...
-Naravno da imate pravo na poziv. Gospodjice Morales, želite li i vi da iskoristite vaše pravo?
-Nema potrebe! Moj advokat će nas obe zastupati. – rekla je Liset

Anhel, Margarita, njena ćerka Andrea i zet Eduardo, su bili u dnevnoj sobi porodične kuće. Policijski pretres je uveliko bio u toku. Margarita je neutešno plakala, dok je Andrea pokušavala da je smiri.

-Odakle vam ideja da je moj suprug ubica? On je pošten čovek. On nikada nikoga ne bi ubio.
-Samo da znate da ćemo se žaliti zbog ovoga! Kakav je ovo način da ovako u sred noći upadate u našu kuću i... – Anhel je prekinuo Andreu i rekao:
-Možete da se žalite kome god želite. Već sam vam dao na uvid nalog za pretres.

U tom trenutku je zazvonio telefon. Andrea je krenula da se javi ali je Anhel uhvatio za ruku.

-Sklonite ruke sa moje supruge!- rekao je besno Eduardo
-Izvinjavam se. Čim se javite upalite spikerfon!
-Molim?!
-To što ste čuli! To je naredjenje!

Andrea je nevoljno učinila ono što joj je naredjeno, a potom rekla:

-Halo.
-Kuća porodice Urieta?! - rekao je glas sa druge strane žice
-Da. Šta vam treba?
-Zovem iz gradske bolnice. Treba mi neki član porodice gospodina Rohelia Uriete.
-Ja sam njegova ćerka. Šta se desilo mom ocu?!
-Gospodin Urieta je doživeo sabraćajnu nesreću.

Svi su bili iznenadjeni ovim što su upravo čuli.

Liset je pričala sa nekim telefonom. Gotovo je šaputala i sve vreme gledala oko sebe.

-Uradila sam sve što si mi rekao. Ja sam tebi pomogla, sada je trenutak da ti pomogneš nama. Sve se zakomplikovalo i završile smo u pritvoru. Ne, neću da se smirim! Ako nas ne izvučeš odavde kunem ti se da ću progovoriti!

Francisko, Katia i Marsijal su bili u kancelariji.

-Ja sam i dalje u šoku. Ne mogu da verujem da je moj suprug mrtav.
-Znam da vas je ova vest siguno dočekala nespremne ali ipak moram da vam postavim nekoliko pitanja.
-Naravno. Recite kako možemo da vam pomognemo. Učinićemo sve što je u našoj moći da što pre uhapsite ubicu mog oca. - rekao je Marsijal
-Prvi tragovi istrage ukazuju na to da je ubica izvesni Rohelio Urieta. Da li ga poznajete?
-Ne. Nikada do sada nisam čula to ime.
-Ja ga poznajem. Nekada je radio za mog oca.
-Sigurni ste u to?
-Da. Bio je njegov pravni savetnik. Ali to je bilo još u vreme dok je moj otac bio predsednik. Godinama nisam čuo za njega, sve do pre neki dan.
-Možete li to da pojasnite?
-Naravno. Bio sam sa svojim ocem u jednom restoranu na ručku. Tamo smo sreli upravo Rohelia. Verovatno ne bih ni zapamtio da smo ga sreli da ga moj otac tom prilikom nije upozorio da ističe rok da mu vrati dug.
-Kakav dug?
-Nisam siguran o čemu se tačno radi. Valjda mu je moj otac pozajmio neki novac.

U tom trenutku je u kancelariju ušao David.

-Šefe, imamo...
-Sto puta sam ti rekao da ne ulaziš bez kucanja!- rekao je besno Francisko
-Izvinjavam se ali imamo novosti o Roheliu Urieti. Noćas je doživeo saobraćajnu nesreću. Nalazi se u gradskoj bolnici i njegovo stanje je kritično.

Svanulo je. Renata i Liset su bile u ćeliji. Liset je sedeći spavala, dok je Renata zamišljeno gledala u jednu tačku. Liset se probudila i protegla.

-Ne znam kako si uspela da zaspiš. Ja celu noć oka nisam sklopila.
-Ne brini se. Sve će biti u redu. Obećao je da će nas izvući odavde.
-Ne znam zbog čega mu toliko veruješ. Mi smo za njega niko i ništa.
-Grešiš. Trenutno je za njega naše ćutanje najvrednije na ovom svetu. Jedna naša reč i on je uništen.
-Ili jedno njegovo naredjenje i nas dve smo mrtve.

U tom trenutku je došao policajac koji je otključao rešetke i rekao:

-Podjite sa mnom. Stigao je vaš advokat.
-Jel sam ti rekla da nas neće ostaviti na cedilu.

David je izlazio iz policijske stanice. Za njim je išao Francisko koji je izviknuo:

-Stani! Gde si pošao?!
-Idem kući da se istuširam. Brzo ću se vratiti.
-Ima li nekih novosti o Urieti?
-Ne. Anhel me je malopre zvao. Njegovo stanje je nepromenjeno. Uvidjaj na mestu nesreće ukazuje da je zbog velike količine alkohola u krvi izgubio kontrolu nad vozilom i zakucao se u banderu.
-Ili je neko samo želeo da to tako izgleda.
-Moguće. Uopšte mi se ne svidja kako teče istraga. Previše je rupa u celoj priči. Sve ukazuje na to da je Urieta zaista kriv. Sigurnosne kamere su ga snimile nekoliko sekundi nakon pucnjave. Tu je onda svedočenje Renate Morales. Sve bi bilo u redu da se nisu pojavili ti tragovi cipela. To ruši celu njihovu priču. Jedini otisci pripadaju Urieti. Cipele koje je imao na sebi su bile krvave i veličina i oblik odgovaraju jednom od otisaka. Ali kome pripadaju drugi otisci?! Nekoga štite. Suguran sam u to.
-Ovaj slučaj može biti mač sa dve oštrice za tvoju karijeru. Ako ga uspešno rešiš vinuće te u nebesa, ali ako kiksneš mogao bi biti kraj tvoje karijere.
-I baš si meni našao da dodeliš ovaj slučaj.
-Verujem u tebe. Dodelio sam ti ovaj slučaj jer znam da si dobar policajac. Tvoj otac je jedan od najboljih u svojoj struci. A kažu da iver ne pada daleko od klade.
-Super je to što si mi otac samo kad ti to odgovara.
-Uvek sam to bio. Na neki svoj način ali uvek sam bio tu za tebe.

David je samo duboko uzdahnuo.

-Hajde idi kući. Odmori se i vrati što pre. Intuicija me nikada ne vara, a sada mi govori da smo tek na početku ovog slučaja.

Margarita, Andrea i Eduardo su bili u čekaonici.

-Mogu da pričaju šta god hoće ali ja sam sigurna da moj otac nikoga nije ubio.
-I ja želim da verujem u to ali...
-Mama, šta to pričaš? Kao da ne poznaješ tatu. Pa on ne bi mrava zgazio.
-Rohelio se mnogo promenio u poslednje vreme. Od kada su krenuli naši finansijski problemi, počeo je da pije i...
-Ali to ga ne čini ubicom. Jedva čekam da se probudi i kaže nam šta se zaista desilo.
-Svi to jedva čekamo.
-Odoh do kafeterije po kafu. Hoćete i vi? – upitao ih je Eduardo
-Ja ne mrdam odavde. - rekla je Andrea
-Ja ću poći sa tobom. Ovo sedenje i neizvesnost će me ubiti.- rekla je Margarita

Margarita i Eduardo su otišli. Nedugo zatim došao je Anhel.

-Gospdojo, vi i vaša porodica slobodno možete da odete kući da se odmorite. Moji ljudi će sve vreme biti ovde i odmah ćemo vam javiti ako bude nekih promena.
-Ja ne mrdam odavde dok se moj otac ne probudi.
-Doktor je rekao da to može da potraje satima, danima, mesecima... A možda i...
-Ne! Ne govorite to! Moj otac nećee umreti! Znam da vam moja reč ne nači ništa ali... Moj otac nije ubica.
-To ne mogu da tvrdim. Mnogi tragovi istrage upućuju upravo na njega.
-Kakvi tragovi? Recite mi! Želim da shvatim šta se desilo.
-Kao prvo, sigurnosne kamere su ga zabeležile kako istračave iz sobe u kojoj se odigrao zločin. Kao drugu, jedna od zaposlenih u kazinu je prisustvovala samoj sceni ubistva i tvrdi da je vaš otac ubica.

Andrea je odmahivala glavom.

-Ne. I dalje ne verujem da je moj otac ubica.

David je došao u svoj stan. Bacio je ključeve na sto i legao na trosed. Iz sobe je izašla Karen.

-Dragi, stigao si.

Prišla mu je i poljubila ga. On je odmakao glavu.

-Ljuti si?
-Misliš da nemam razloga?!
-Ja sam samo...
-Znam šta ćeš mi reći. Ti si samo radila svoj posao. Zamolio sam te da ne objaviš vest o smrti Evarista Toreblanke. A ti ne samo da si objavila već si sa svojom ekipom došla na mesto zločina.
-Dragi, razumem da si ljut ali... Shvati me... Ne znam da li si svestan kakva je to bila ekskluziva. I onako ne bi moglo dugo da se krije. Reč je o ubistvu nekadašnjeg predsednika. Opraštaš li mi?

Napravila je tužnu facu.

-Naravno da ti opraštam ali...
-Ali ne mogu da ti obećam da se neće ponoviti. Ja sam novinar. Shvati me.

On je prevrnuo očima a ona ga je poljubila.
.
DVA DANA KASNIJE

Renata, Liset i David su bili u policijskoj stanici.

-I dalje ne mogu da verujem da konačno izlazimo odavde.- rekla je Liset
-Ne radujte se previše. Izlazite samo zato što nemamo dovoljno dokaza protiv vas da vas zadržimo.
-Nećete ih ni naći. Mi smo nevine. - rekla je Liset
-Predpostavljam u lakat.- rekao je kroz smeh

Renata ga je samo besno pogledale, dok je Liset rekla:

-Jako duhovito sa vaše strane. To recite svojoj majci! – rekla je Liset

David se odjednom uozbiljio. U tom trenutku je došao njihov advokat koji je rekao:

-Gospodjice, završio sam svu papirologiju. Možemo poći.
-Konačno.- rekla je Liset
-Ne zaboravite da vam je zabranjeno da napuštate grad.
-Ništa se ne brinite znate gde možete da nas pronadjete.- rekla je Renata

Otišli su. David je dugo gledao u njihovom pravcu.

-Neću se smiriti dok ne saznam koga štitite.

Francisko je bio u svojoj kancelariji. Ušao je David koji je rekao:

-Zašto si tek tako potpisao da su slobodne?!
-Nisam imao drugog izbora. Istekao je rok od 48 sati koliko smo imali prava da ih zadržimo.
-Ali...
-Nisam ja smislio zakon. Naše je da ga poštujemo. Ima li nekih novosti o Urieti?
-Ne. Njegovo stanje je nepromenjeno. Još uvek je u komi.
-U redu. Javi mi ako ima nekih promena. Slobodan si.

David je izašao iz kancelarije.

-Pitaš se zašto sam ih tek tako pustio. Vidi se da si još mlad i neiskusan. Shvatićeš vremenom da i ja imam svoje nadredjene čija naredjenja moram da slušam. A na kraju krajeva nikome ne škodi koja nula više na računu.

Kola u kojima su bile Renata, Liset i njihov advokat su se parkirala ispred jedne zgrade.

-Eto stigla si kući. - rekla je Liset
-Kako mogu da budem sigurna da me gore u stanu neće sačekati neko ko će me poslati na put bez povratka?
-Renata, čini mi se da si previše filmova gledala. Zaista misliš da bi dozvolila da se tako nešto desi? Znaš koliko si mi draga. Nemaš razloga za brigu. Šta više treba da budeš srećna jer kad sve ovo prodje bićeš bogato nagradjena za sve što si uradila. Ajde sada idi i odmori se. Čućemo se kasnije.

Renata je izašla iz kola. Nakon što su otišli, pogledala je oko sebe i potom ušla u zgradu.

Renata je ušla u svoj stan. Stan se sastojao od jedne velike prostorije u sklopu koje su bile dnevna soba i kuhinja. Na galeriji se nalazila spavaća soba. Uzela je nož sa kuhinjskog stola i na brzinu je prošla kroz ceo stan da bi bila sigurna da nema nikoga. Na kraju je sela na dvosed u dnevnoj sobi i odahnula.

-Liset, ne znam iz kog razloga mu ti toliko veruješ. Ja mu ne verujem da me neće povrediti i zato moram da se osiguram.

Upalila je laptop koji se nalazio na stolu ispred nje. Dok je čekala da se podigne sistem zapalila je cigaru. Potom je upalila kameru latpopa i rekla:

-Nadam se da neće biti potrebe za ovim video snimkom. Ali u slučaju da mi se nešto desi želim da ispričam šta se zaista desilo one noći kada je ubijen Evaristo Toreblanka, bivši predsednik države.

Kraj 3. epizode

Daniela Bascope - Andrea Urieta de Monkada
-30 godina. Rohelieva i Margaritina ćerka. Eduardova supruga. Kardiolog.

David Chocaro - Eduardo Monkada
-30 godina. Andrein suprug.

Prijavi post

PostPosted: pet feb 03, 2017 1:22 am 

Ne bi bilo loše da ako imaš negdje te starije wn koje si pisao postaviš ovdje. Barem one sa svet foruma ;)

Inače i dalje interesantno. Ne mogu se kockice slagati jer još nema sovoljno detalja pa ne mogu nikakve teorije pisati :-D

A imam samo jednu zamjerku :lol: :lol:

Citat:
Thelma Madrigal - Karen Madrigal - 28 godina. Novinarka

Whyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :kill: :kill: :lol: :lol: :lol:

Prijavi post

PostPosted: pet feb 03, 2017 1:52 am 

Pročitao sam i treću i još uvek mi drži pažnju. Ovaj odnos David-Francisko me podseća na dva lika koji su bili u nedavno emitovanoj domaćoj seriji "Ubice moga oca" koji su takodje bili na istim pozicijama inspektor-šef ;)

Ja sam za to da postaviš svoje stare wn. Ima nas i koji nismo bili registrovani na starom forumu, mada sam ja i kao neregistrovan čitao par wn, ali bih voleo i ostale :)

A kad smo već kod tih glumaca i uloga, primetio sam da Herrera koji ovde "glumi" lik koji se zove Anhel isto tako se zvao i u "Dva lica" :D

Prijavi post

PostPosted: pet feb 03, 2017 3:48 am 

Imam ja sačuvane sve svoje wn. Samo sam izgubio jednu koju sam pisao za Latin svet (u glavnim ulogama su bili članovi foruma). Ako želite da ih čitate meni nije problem da stavljam.

Citat:
Inače i dalje interesantno. Ne mogu se kockice slagati jer još nema sovoljno detalja pa ne mogu nikakve teorije pisati

Samo ću reći da ovaj put nećete morati da čekate kraj kako bi ste saznali šta se zaista desilo. šta više veoma brzo ćete saznati.

Ja Thelmu baš volim. :-D Mada ovo sa glumcima je na kraju krajeva skroz nebitno. Stavljam čisto da imate neki uvid kako ja zamišljam likove.

Citat:
A kad smo već kod tih glumaca i uloga, primetio sam da Herrera koji ovde "glumi" lik koji se zove Anhel isto tako se zvao i u "Dva lica"

Slučajnost. Mada sam se i ja toga setio.

Sve je ovo i dalje neki uvod. Kao što sam već rekao na kraju 5. epizode prvi preokret.

Prijavi post

PostPosted: sub feb 04, 2017 8:49 pm 

4. epizoda

-...To je sve što sam imala da kažem. U slučaju da gledate ovaj snimak to znači da sam ja mrtva.

Kada je završila snimanje, sačuvala je video snimak a potom ga poslala na jednu e-mail adresu.

Liset je stigla u kazino. Tamo je bio samo Naćo.

-Vidim ni koga nema osim tebe. Kad brod tone prvo pacovi beže.
-Većina zaposlenih je one večeri pobegla i nije se više ni javila.
-Čuo sam se samo sa Martom i Evom. Rekle su mi da ti prenesem da su uz tebe i da im javimo kad ponovo počnemo sa radom.
-Ko zna kad će to biti. Ne mogu sad ni da razmišljam o tome. Jedva čekam da se istuširam i legnem da spavam.

Liset je otišla na sprat na kome se nalazio njen stan.

Dolores je spremala ručak. Začulo se zvono. Otvorila je vrata, to je bio David.

-Zdravo mama.
-Zdravo. Udji sine. Spremam ti omiljeno jelo.

David se ispružio na dvosed. Dolores je otišla u kuhinju i promešala ručak.

-Nema te danima da dodješ, ni da se javiš.
-U haosu sam. I sama vidiš na vestima šta se dešava.
-Vidim. I jako se brinem. Sine, uopšte mi se ne svidja što si baš ti na čelu te istrage. U pitanju su moćni ljudi i ne bih volela da ti se nešto desi.
-Mama, ja samo radim svoj posao.
-Znam ali... Sama sam kriva. Ne znam što sam te uopšte podržala u ideji da budeš policajac. A onda sam čak ubedila tvog oca da ti nadje posao.
-To je jedino dobro što je taj čovek uradio za mene.
-Sine, pokušaj da ga razumeš... Francisko je...
-Čovek koji me u suštini nikada nije prihvatio kao svog sina. Ne znam zašto uvek pokušavaš da ga opravdaš?!
-I sam znaš celu priču.
-Znam. Ti si bila prostitutka, on tvoja mušterija koja ti je napravila dete, a ja greška koja vam je zakomplikovala život.
-Ne govori tako.

U tom trenutku je ušla Lorena koja je bacila svoju torbu na fotelju i potrčala u zagrljaj Davidu.

-Ko se to setio da ima mamu i sestru.
-Poslednjih dana sam u ogromnoj gužvi..
-Znam. Videla sam te na televiziji. Moje drugarice su odlepile kad su te videle. Definitivno imam najlepšeg brata na svetu.
-Ne preteruj. Ali ja definitivno imam najlepšu sestru.
-Oooo hvala. Ja nisam lažno skromna kao ti. Mama, šta to divno miriše? Umirem od gladi.
-Evo sad ću da vam postavim.

Dolores je otišla u kuhinju.

-Šta ima kod tebe?- upitao je David
-Ništa posebno. Sve po starom. Škola, izlasci...
-I dalje si sa...?
-Da i dalje sam sa Pablom.

On je odmahnuo glavom.

-Znam da ti se od starta ne dopada što sam u vezi sa tvojim polubratom.
-Moraš priznati da je iz moje perspektive malo čudno. Moja sestra i moj brat su u vezi.
-Ali on meni nije ništa. I drago mi je da si ga konačno nazvao bratom.
-Lorena, znaš i sama da...
-Jedino što znam jeste to da je Pablo divan dečko i da nije zaslužio da se ponašaš prema njemu tako kako se ponašaš.
-Lorena...
-Prosto mi je neverovatno koliko je Pablo po pitanju vašeg odnosa zreliji od tebe. I ako si ti skoro duplo stariji od njega. On je toliko puta pokušao da ti pridje, da uspostavi odredjeni odnos sa tobom a ti...
-Možemo li da ne pričamo o njemu?
-Ok. Neću da se svadjam sa tobom ali se nadam da ćeš jednog dana shvatiti da on nije ni za šta kriv. Pablo nije odgovoran za to što ti nisi imao oca. On se rodio mnogo godina posle svega što je bilo izmedju Franciska i mame. Možda sam surova ali sam iskrena. Nadam se da se ne ljutš na mene.
-Naravno da ne. Kako da se naljutim na moju jedinu sestru koju obožavam.

Ona mu je skočila u krilo i zagrlila ga.

-Tupsone tvrdoglavi!
-Mala... Pazi kako razgovaraš sa starijim bratom!- rekao je on kroz osmeh

Pao je mak. Francisko i Pablo su večerali.

-Zašto mi se nisi javio danas kad sam te zvao?!
-Tata, nisam više mali. Bio sam sa Lorenom. Nisam bio u mogućnosti da ti se javim.
-Ti i ona...?
-Da, naravno... Mislim ono... Nismo više klinci da se držimo za ruke i...
-Nadam se da se čuvate.
-Tata, ne smaraj. Naravno da se čuvamo.
-Ok. To je najvažnije. Bolje sprečiti nego lečiti.
-Jel ti to iz iskustva?
-Što si stariji sve više ličiš na svog brata. I on me celog života ironično podbada.
-Pa donekle je logično da ličimo. Braća smo. Druga stvar je to što taj isti brat zbog tebe ne želi da čuje za mene.
-Zar ćemo opet da pričamo o istom?! Znam da nisam bio najbolji otac prema Davida ali šta da radim? Ne mogu da vratim vreme unazad. A čak i da mogu ne znam da li bi postupio na drugačiji način. Trudio sam se da budem što bolji otac za njega ali njemu očigledno to nije bilo dovoljno. Situacija je i onako oduvek zategnuta. Lorena i ti ste vašom vezom samo doprineli tome da bude još gore i neprijatnije.
-Znači i tebi, kao i Davidu, smeta naša veza?!
-Ne, ne smeta mi. Samo se pitam da li je moguće da si od toliko devojaka izabrao baš nju?

Neko je zvonio na vrata Renatinog stana. Ona se trgnula iz sna. Uplašeno je gledaala oko sebe. Uzela je nož koji je držala na noćnom stočići i polako sišla dole. Prišla je vratima i rekla:

-Ko je?!
-Ja sam. Eva.

Renata je odahnula i otvorila vrata. Eva se iznenadila kada je ugledala sa nožem u ruci.

-Šta radiš sa tim nožem?
-Ništa... Spvala sam... Onda sam čula zvono... Malo sam uplašena zbog svega što se desilo.
-Naravno. I ja bih bila na tvom mestu. Ipak si ti prisustvovala svemu.
-Otkud ti?
-Bila sam u prolazu pa rekoh ajde da svratim da vidim kako si. Zvala sam te ali si bila nedostupna.
-Bila sam preumorna. Samo samo sam htela da spavam. Zato sam ugasila telefon.
-Izvini što sam te probudila. Mislim da je najbolje da odem i pustim te da se odmoriš.
-Ne, udji. Društvo mi je potrebno više nego ikad. Jesi za pivce?
-Može. Nego, da te pitam nešto sad kad smo same. Jel Rohlio zaista taj koji je ubio Evarsita?
-Da, naravno. Ko bi drugi bio.
-Ne znam. Samo pitam.
-On je... On ga je ubio... Evo ti pepeljara. Sad ću da ti donesem pivo.

Margarita je stajala pored kreveta u kome je ležao Rohelio. U jednom trenutku on je pomerio ruku a potom ovorio oči. Ona se iznenadila.

-Rohelio! Konačno! Konačno si se probudio!

On je bezuspešno pokušavao da progovori.

-Šta ti je? Reci mi nešto!

On je opet pokušao ali nije uspeo da izusti ni reč.

-Doktor nam je rekao da si imao teške povrede glave koje će možda imati posledice. Ali nemoj da se brineš, sve će biti u redu. Izvući ćemo se iz svega ovoga. Ne znam šta se desilo i zbog čega te optužuju da su ubio Evarista Toreblanku ali...

Rohelio je napravio zaprepašćeni izraz lica kada je čuo šta je rekla. Počeo je ubrzano da diše.

-Smiri se... Samo se smiri... Idem po doktora.

On je negodovao očima. Pokazao joj udesno.

-Šta želiš?! Šta hoćeš da mi kažeš?

On je ponovo isti pokret. Ona je ugledala papir i olovku koji su se nalazili na stočiću pored.

-Aaaa... Hoćeš da mi napišeš nešto.

Uzela je papir i olovku i stavila ih pored njegove ruke. On je poslednjim atomima snage uspeo nešto da napiše. Margarita je ostala zaprepašćena kada je pročitala ono što je napisao.

-On?! Ne mogu da verujem.

Rohelio je počeo ubrzano da diše. Bolnički aparati na koje je bio priključen su počeli da pište. U sobu su uleteli doktor i bolničarka. Margarita je na brzinu sakrila papir i olovku ispod bluze.

-Gospodjo molim vas izadjite napolje!
-Ali...
-Odmah! Gubimo pacijenta!

Bolničarka je izvukla Margaritu iz sobe.

David i Karen su vodili ljubav. Nakon što je doživeo vrhunac legao je na ledja i izdahnuo.

-Dragi, mnogo si nervozan.
-Jesam. Nikada nisam imao komplikovaniji slučaj. Ne znam šta će na kraju biti od svega ovoga.
-Ja znam. Naći ćeš krivca i strpati ga u zatvor, zato što si ti najbolji policajac na svetu.
-Ihhh sad. Kad bi to bilo tako lako. Ne znam zašto ali imam osećaj da se u pozadini krije nešto veliko.
-Na šta misliš?
-Ne znam. Imam neki osećaj da Rohelio Urieta nije ubica.
-Moji saradnici i ja smo malo istraživali o njemu.
-I jel ste našli nešto zanimljivo?
-Aaaa sada te zanima do čega smo došli mi dosadni novinari?- nasmejala se
-Pa sad... I ti si zahvaljujući meni imala ekskluzivu... Red je da mi se nekako odužiš. Eto možda ti tako i oprostim što si se pojavila ispred kazina sa svojom ekipom.
-Ti si jedan ucenjivač. Ucenjivač ali prokleto zgodan.

Nasmejao se i poljubio je.

-Ok.. Da bi video kako sam ja dobra i uvek spremna na saradnju, podeliću sa tobom informacije do kojih smo došli MOJI saradnici i ja. Ukratko, Rohelio Urieta je porodičan čovek. Bio je pravni savetnik Evarista Toreblanke u vreme kada je ovaj bio predsednik države. Kasnije je radio za neke veće gradjevinske firme. Ima nekih naznaka da je za njih vršio neke malverzacije sa tenderima. Pre dve godine je otpušten nakon čega počinju njegovi problemi. Zapao je u dugove, neki čak tvrde da se odao alkoholu... To bi urkatko bilo to. I dalje istražujemo. Možda saznamo još nešto zanimljivo. Jesmo li sada kvit?

Renata je ušla u svoj stan. Prvo što je ugledala jeste razbijena vaza na podu. Noge su joj se odsekle od straha. U sekundi je preletela pogledom po celom donjem nivou stana.

-Eva! Eva jesi li tu?!

Odgovora nije bilo. Polako je počela da se penje uz stepenice. Kada se popela zatekao je užasan prizor. Vrisnula je. Ugledala je Evino beživotno telo kako leži u lokvi krvi na krevetu.

Kraj 4. epizode

Rosa Maria Bianchi - Dolores
-50 godina. Davidova majka.

Renata Notni - Lorena
-18 godina. Doloresina ćerka. Davidova polusestra. U vezi sa Pablom.

Mario Moran - Pablo
-19 godina, Franciskov sin. Davidov polubrat. U vezi sa Lorenom.

Prijavi post

PostPosted: sri feb 08, 2017 7:03 pm 

5. epizoda

Samo što nije svanulo. Sunce je počelo da se izlazi. Renata, Liset i Naćo su bili u šumi koja se nalazila na periferiji grada. Njih dve su posmatrale kako on završava zakopavanje rupe.

-Ja i dalje ne verujem šta mi radimo. Da li sam ja normalna?! Opet zataškavam zločin čoveka koji je ovaj put pokušao mene da ubije! Zakopavam telo svoje drugarice koja je ubijena greškom umesto mene!
-Smiri se. Znam da si ljuta i besna. I ja sam. Ali ovo je najbolje rešenje. Policija nam već visi za vratom. Zamisli samo da smo im javili da si u svom krevetu našla mrtvu Evu. Kako bi im objasnili sve to?!
-Ne znam, ali... Eva ovo nije zaslužila... Mrtva je zbog mene...

Renata je pala na kolena i počela da plače. Liset je kleknula pored nje i zagrlila je.

-Znam da ti je teško... I meni je... Eva je bila jedna od mojih omiljenih radnica ali... Prosto, našla se na pogrešnom mestu u pogrešno vreme.

Renata je odgurnula, ustala i besno rekla:

-I to kažeš tek tako?! Zaista te ne razumem!. Zbog čega ga toliko braniš?! Zar ne vidiš u šta smo se sve uvalile zbog njega?! Po vašem naredjenju sam lagala policiju, optužila nevinog čoveka... A za uzvrat on je poslao svoje ljude da me ubiiju!
-Smirite se! Nije vreme da se svadjate. Daj da završimo ono zbog čega smo došli i idemo odavde dok nas neko ne vidi.- rekao je Naćo
-Naćo je u pravu. Ljuta si i besna sa razlogom ali nemoj ništa da se brineš. Razgovaraću sa njim i budi sigurna da se ovako nešto neće ponoviti.
-Iskreno ne znam ni da li više mogu da ti verujem. Kako mogu da budem sigurna da ti nisi znala da hoće da me smaknu?!
-Renata, molim te... Odakle ti ta suluda ideja?
-Ne znam šta više da mislim o tebi. Možda bi razumela kada bi mi rekla zbog čega sve ovo radiš. Zbog čega ga štitiš rizikovajući svoju slobodu. Jel ti je ljubavnik? Sponzor?
-Ne lupaj gluposti! Ono što tebe treba da te zanima je to da se ovo neće ponoviti.
-U pravu si. Neće se ponoviti ali ne zahvaljujući tebi. Poruči svom „prijatelju“ da teba da bude presrećan što sam ostala živa. Znaš zbog čega?! Kao da sam predosetila da ovako nešto može da se desi. Zbog toga sam juče čim sam stigla u stan snimila video na kome sam ispričala pravu istinu. Taj video je sada na sigurnom i u slučaju da mi se nešto desi završiće u rukama policije.

Liset je zaprepašćeno gledala.

-Moram priznati da nisam iznenadjena ovim što sam čula. Oduvek si bila veoma pametna devojka. Zato mi i jesi jedna od omiljenih. Ali ne znam da li si svesna da taj snimak nje opasnost samo za njega već i za nas. Ako dospe u ruke policije saznaće se da smo lažno svedočile i završićemo u zatvoru.
-Snimak će dospeti u ruke policije samo ako je budem mrtva. A u tom slučaju veruj mi da me ni najmanje ne zanima šta će biti sa vama. Poruči mu da me je potcenio. Mislio je da sam glupa kurva koja jedino zna da raširi noge i kreše se za lovu. E pa zajebao se. Mnogo sam pametnija nego što je mislio.

Margarita, Andrea i Eduardo su bili u čekaonici.

-Ova neizvesnost me izludjuje. Zašto nam ne kažu nešto?- rekla je Anhela
-Čim nam ništa ne govore znači da je stanje nepromenjeno.- rekao je Eduardo
-Mama, šta je sa tobom? Od kada si sinoć izašla iz tatine sobe zamišljena si i ne govoriš ništa.
-Samo sam zabrinuta. Ne želim da mislim o onom najgorem.

U tom trenutku je došao doktor. Andrea mu je odmah prišla.

-Kako je moj otac?
-Nažalost gospodin Rohelio je upravo preminuo.
-Molim?! Ne, ne...
-Sinoć smo uspeli da stabilizujemo njegovo stanje. Medjutim, malopre je opet imao napad. Ovaj put nismo uspeli da ga spasemo.

Eduardo je zagrlio Andreu koja je neutešno plakala. Margarita se naslonila na zid i posmatrala sa suzama u očima.

David i Francisko su bili u policijskoj stanici.

-Sve me više pritiskaju sa vrha! Dani prolaze a nema nikakvog pomaka u istrazi!- rekao je besno Francisko
-Ne znam šta očekuješ da uradim. Ono što čekamo je Urietino budjenje iz kome. Sinoć se na trenutak probudio ali se nakon toga njegovo stanje pogoršalo i jedva su ga održali u životu. Sve dok je živ imamo neku nadu da ćemo rešiti ovaj slučaj. Ne znam šta ćemo da radimo u slučaju da umre.

U tom trenutku je zazvonio Davidov telefon. On se javio. Njegov izraz lica je jasno pokazivao da se radi o lošim vestima. Kada je prekinuo Franacisko ga je upitao:

-Šta se desilo?!
-Zvao me je Anhel da mi kaže da je Urieta upravo preminuo.
-Do djavola!- rekao je besno Francisko
-Ne znam šta ćemo sad da radimo. U kom pravcu ćemo sada da usmerimo istragu?
-Mislim da je najbolje da prhvatimo opciiju da je Urieta ubica. Na kraju krajeva svi tragovi vode ka tome.
-Ali nismo 100% sigurni.
-Davide, ja ne znam da li ti shvataš o kakvom se slučaju ovde radi?! Ubijen je bivši predsednik države! Nadredjeni mi vise nad glavom. Mediji, na čelu sa tvojom dragom, takodje! Svi traže krivca i ja moram što pre da im ga dam!
-Čak i po cenu da on ne bude pravi? Ja ne pristajem na to! Ja sam taj kome si dodelio ovaj slučaj i neću se smiriti dok ga ne razrešim!
-Ponekad me izludjuje to što si isti ja kada sam bio u tvojim godinama.
-Nas dvojica nikada nećemo biti isti. Ja nemam u planu da se ponašam prema svom detetu onako kako si se ti ponašao prema meni. A sad odoh. Imam previše posla da bih gubio vreme sa tobom.

David je otišao.

-Zašto svaki naš razgovor mora da se završi time da sam ti bio loš otac? Možda zato što i jesam.

Liset je bila u svojim kolima. Pričala je telefonom.

-Ne, neću da te slušam! Kako si mogao to da uradiš?! Ona nam je pomogla a ti si poslao ljude da je ubiju! A napomenula sam ti da ne želim da je povrediš! Ne laži! Stvarno misliš da ću da ti poverujem da nemaš veze sa tim?! Budi presrećan što su tvoj plaćenici pogrešili. Renata je snimila video gde je ispričala šta se zaista desilo. Dala je ne znam kome taj snimak i taj neko će ga predati policiji u slučaju da joj se nešto desi. Ne viči na mene! Kako sam ja mogla da znam da će to da uradi?! Kad malo bolje razmislim možda bi tebalo da uradim isto. Dosta! Neću više da ti slušam! Nadam se da ti neće ponovo pasti na pamet glupost da pošalješ nekoga da je ubije!

Naćo je dovezao Renatu ispred njene zgrade.

-Druže moj i dalje ne verujem u kakvo smo se sranje uvalili.
-Biće sve dobro. Samo treba da se držimo iste priče i ne mogu nam ništa.

Ona je samo odmahnula glavom.

-Šta je?! Ne misliš valjda stvarno da je Liset imala veze sa ovim što se desilo?
-Do pre par dana stavila bih ruke u vatru za nju. Sada već nisam sigurna da bi to uradila.
-Ma daj. Ako je neko oduvek bio dobar i fer prema nama to je bila ona.
-Jeste. Slagala bih kad bi rekla da nije. Ali da sinoć nisam izašla da kupim cigare sada bih bila mrtva. Jadna Eva je ostala da mi pravi društvo. I vidi šta se desilo. Mrtva je. Ja sada treba da se popnem u stan, očistim krv svoje najbolje drugarice i pravim se da se ništa nije desilo. I čemu sve to? Ili bolje pitanje zbog koga? Zbog čoveka koji je naredio moje ubistvo?
-Jesi li stvarno snimila taj video?
-Da, jesam. Znala sam sa kim imam posla.

David i Anhel su bili u kolima.

-Ne zna šta ćemo sada da radimo. Francisko insistira na tome da proglasimo Urietu krivim ali ja nisam siguran u to. Nešto mi govori da je nedužan.
-I meni. A i ne treba da zaboravimo one tragove cipela. Još neki muškarac je te noći bio u prostoriji. Siguran sam da je on pravi ubica.

Zazvonio je Davidov telefon. On se javio, to je bila Karen.

-Dragi, jel istina da je Urieta umro?
-Kako si saz...
-Znači istina je. Hvala.
-Ne! Stani! Nemoj još da objavljuješ!
-Moram. Shvati me. To je moj posao. Ne ljuti se. Ćao. Čujemo se. Volim te.

Prekinula je vezu.

-Šta se desilo? Ko je to bio?
-Karen. Ne znam kako ali već je saznala da je Urieta umro.
-Ne znam što se čudiš. Devojka ti važi za jednu od najboljih novinarki u zemlji.

Pao je mrak. Francisko, David i Anhel su bili u kancelariji.

-Neću više da se raspravljam sa vama! Izgleda da zaboravljate da sam ja vaš nadredjeni a ne vi moji! Sutra ujutru ćemo organizovati konferenciju za novinare gde ćemo reći da je istragom utvrdjeno da je Urieta kriv. Nadležni traže podhitno krivca i mi ćemo im ga dati.
-Ali nismo sigurni da je on zaista kriv!- rekao je besno David
-Svi dokazi upućuju na to. Imamo i svedočenje one kurve.
-A tragovi cipela koje smo našli na mesti zločina?- upitao je Anhel
-Na taj detalj ćemo zaboraviti. I niko osim nas ne sme da zna za to.
-Ali...
-Dosta! Momci daću vam jedan savet zlata vredan. U ovom poslu nekada prosto moramo da predjemo preko naših principa i uverenja. Postoje slučajevi koji su iznad nas. Ovo je jedan od njih. Žrtva i glavni osumnjičeni su mrtvi. To je sa jedne strane nešto najgore što može da se desi u istrazi. A sa druge strane najbolje jer ne kažu džabe da mrtva usta ne govore. Urieta je kriv i tačka!
-Svakog dana mi sve više padaš u očima.- rekao je razočarani David
-Sreća pa sam u tvojim očima uvek bio na dnu pa me neće boleti kad padnem. To bi bilo to što se tiče ovog slučaja. Slobodni ste.

Renata je bila u svom stanu. Nervozno je vrtela cigaru koju je držala u ruci.

-Šta da radim? Ne mogu da dozvlim da ovo prodje tek tako. Eva nije to zaslužila.

Nervozno je šetala po stanu. Sipala je sebi viski i popila ga ne eks.

-Da li je pametno da to uradim?!

Nekoliko sati kasnije David je došao u jedan zapušten park. Pogledao je svuda oko sebe, nije bilo ni koga u blizini. Potom je pogledao na sat. Nakon nekoliko minuta kasnije iza njega se pojavila plavokosa žena koja je na sebi imala crni kaput do zemlje.

-Dobro veče.- rekla je ona

David se okrenuo i iznenadjeno rekao:

-Nikada te ne bih prepoznao.
-To i jeste bio cilj. Maskirala sam se da bi neprimetno izašla iz zgrade u slučaju da me neko prati.- rekla je Renata
-Iznenadio me je tvoj poziv. Moram priznati da ga nisam očekivao.
-Uvek sam bila nepredvidiva.
-Preko telefona si mi rekla da ćeš mi reći ime pravog ubice Evarista Toreblanke.
-Da, hoću. U zamenu za pomilovanje zbog lažnog svedočenja i novi identitet.
-Status tajnog svedoka i novi identitet se dobijaju u retkim slučajevima. Kao na primer u slučajevima od državnog značaja.
-Ubijen je nekadašnji predsednik države. Zar to nije slučaj od državnog značaja? A veruj mi da je i ubica krupna zverka.
-Ok. Da čujem.
-Polako. Nigde ne žurimo. Skini majicu!
-Molim?!
-Jesi gluv? Skini majicu!
-Ne, ne... Ja znam kojim se poslom ti zaista baviš ali ja stvarno nisam zainteresovan za tvoje usluge.
-Prekini da lupaš gluposti! Nisam ovde da bih se kresnula sa tobom! Hoću samo da vidim da slučajno nemaš neki mkirofon.
-Nemam.
-Izvini ali ne mogu da ti verujem na reč. Čovek zbog koga sam lažno svedočila je naredio moje ubistvo. Nadam se da ti je jasno zbog čega sam nepoverljiva.
-Svejedno. Nemam nameru da se skidam pred tobom.
-Ako se neko nagledao golih muškaraca onda sam to ja.

Prišla mu ju. On još nije stigao ni da odreaguje a ona je već podigla njegovu majicu. Potom mu je ispipala pantalone od zemlje pa do struka. Za kraj ga je iznenada uhvatila za medjunožje i rekla kroz smeh:

-Mislim da ovo nije mikrofin koji tražim.
-Ti si luda! Kako se usudjuješ da...?!
-Ajde ne drami. Ovo na kraju je bila mala šala. Prosto u ovakvoj situaciji čovek mora malo da se našali da ne bi poludeo od brige.
-Dobro. Sada kada si me ispipala možemo li preći na ono zbog čega smo ovde?
-Želim pismenu potvdu da ću biti pomilovana i da ću dobiti novi identitet.
-Ne misliš valjda da ti to obezbedim večeras? Ne ide to tek tako lako.
-Ok. I onako nećeš imati ni jedan zvaničan dokaz da se ovaj naš susret uopšte desio. Ne budem li dobila ono što tražim neću svedočiti ostaću pri svojoj izjavi da je Urieta ubica.
-Pošteno. Reci mi ko je ubica Evarista Toreblanke?
-Jel ti nešto znači ime Bruno Santakruz?
-Aktuelni kandidat za predsednika?
-Bingo!

Kraj 5. epizode

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Go to page Previous  1, 2