It is currently sub jun 24, 2017 12:21 am

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
 Post subject: Re: Filmovi,muzika,knjige :D
PostPosted: uto sep 15, 2015 1:45 pm 

Ana Iustitia je napisao/la:
A face to die for?

Jeste, hvala! :cheer: :cheer: :cheer: Dakle baziran je na knjizi koja se zove "Face" :-D Čitam na Wikipediji, poklapa se priča, samo sam mislila da završava ovako:

Citat:
She is released from prison and The two get engaged, but Emily leaves him when she discovers that Matthew had reconstructed her face to be identical to his dead wife's.

A u stvari nastavlja radnja ovako

Citat:
Emily attempts to begin again, changing her name and starting her own business as a fashion designer with her friend from prison Claudia (Robin Givens). She reconnects with a kind man from her past, Paul (Ricky Paull Goldin), and starts a relationship with him (though he does not know her true identity.) But when Emily runs into Alec and he does not recognize her, she decides to take her revenge.

Super, gledam ga opet, baš me zanima što će biti s tom osvetom. :mrgreen:

Prijavi post

PostPosted: čet okt 01, 2015 9:18 am 

Danas planiram da odgledam dva filma za koja sam čula da su jako dobri. U pitanju su Jeux d'enfants
(francuska ljubavna drama/komedija sa interesantnom pričom, film je preveden na engleski kao Love me if
you dare
) i El cuerpo (španski triler, navodno sa šokantnim obrtom na kraju koji "niko nije mogao
da predvidi", videćemo koliko je to tačno) :-D

Prijavi post

PostPosted: pet okt 02, 2015 10:16 am 

Francuski film ne stigoh juče da odgledam, ali španski triler (zvani čudo neviđeno) sam odgledala.

Dakle, film El Cuerpo iliti leš koji je u centru zbivanja, odnosno nestanak leša iz mrtvačnice je
glavni pokretač radnje i ceo film čini radnja koja se odvija u toku jedne noći, znači sve se događa u
tih nekoliko sati do jutra. Glavni likovi su detektiv Jaime, Alex (muž leša, mislim udovac Mayke čiji je
leš nestao), Alexova ljubavnica Carla i Mayka (pojavljuje se kao leš i u flešbekovima, glumi je Belen
Rueda)...i par sporednih, nebitnih likova. Uglavnom, sve se vrti oko potrage za nestalim lešom,
prikazuje se Mayka u flešbekovima (kakav je bio njen odnos sa mužem i kakva je bila kao osoba),
dok maltene na samom početku filma saznajemo da je Alex otrovao Mayku tako što joj je sipao
neke kapi u vino i ova je doživela infarkt (ubio je na Carlin nagovor kao da bi njih dvoje nesmetano
mogli da budu zajedno, pošto Mayka nije htela da da Alexu razvod), bla bla bla... Međutim, isto
tako saznajemo da Alex nije ukrao Maykin leš i tu kreće otvaranje raznih mogućnosti, tipa
da je ona preživela i da je sama pobegla iz mrtvačnice, da joj je neko pomogao u tome itd.
Na kraju ispada da je nešto sasvim drugo posredi i to je taj šokantni obrt koji niko nije mogao
da zamisli :-D

E sad, moj utisak je malo drugačiji. Prvo, film je stvarno odličan, glumci su fenomenalno odradili posao,
likovi su super, ambijent, muzika u pozadini, dijalozi, dinamika radnje...Ali, mislim da se film precenjuje
zbog tog navodno wow twista na kraju, kada se otkriva pozadina cele situacije. Sam obrt je dobar,
meni se to svidelo, al nije nešto što se nikako nije moglo zaključiti tokom gledanja filma. Naravno,
ne kažem da mi gledaoci možemo da skontamo celu priču u detalje, ali neke stvari su prosto bile
logične :? U spojleru ću napisati par stvari:

Spoiler:
Glavni krivci za nestanak leša su detektiv Jaime i njegova ćerka Eva, a Eva se zapravo
lažno predstavljala kao Carla da bi zavela Alexa. Jaime i Eva su isplanirali da se osvete Alexu
i Mayki, jer je u saobraćajnoj nesreći poginula Evina majka Ruth krivicom Alexa i Mayke koji
su pobegli sa mesta nesreće i zahvaljujući Maykinim vezama i moći nisu odgovarali za to
što su uradili. Eva (Carla) se smuvala sa Alexom i ubedila ga da ubije Mayku, a onda je
isti taj otrov sipala Alexu u piće te noći u kojoj se radnja filma odvija, tako da na kraju
filma Alex umire.

Ja sam tokom gledanja filma prvo pomislila da je Carla umešana u to. U sceni na početku
filma, ona sipa Alexu piće i tu scenu su onako zumirali i dali joj na značaju, plus su prikazali
sat. Moje misli su bile ova garant 'oće da ga ubije, pa gleda na sat da vidi kada će otrov
početi da deluje
:lol: Onda, dok je bio sa Jaimeom u mrtvačnici, neko je počeo da se
igra sa Alexom, a logično je da te igrice nije mogao igrati niko drugi nego neko ko je bio
prisutan u istim prostorijama kao i Alex. Zatim, kada se Jaime prisećao svoje žene i
ćerke kad je bila mala, meni je palo na pamet ovaj film ima malo likova, Jaime se
priseća žene i ćerke...hmm, to mora imati neke veze sa nestankom leša
:-D
Pa sam čak i pomislila da su Eva i Carla ista osoba. Bilo je tu još momenata...

Moja ocena je 9/10 ;) Preporučujem ga za gledanje, ali ako pažljivo pratite
film, sami možete zaključiti dosta toga i nećete doživeti šok na kraju :lol:

Prijavi post

PostPosted: sri nov 04, 2015 2:57 pm 

Pogledala sam sinoć filma "Anna" odnosno "Mindscape". Mislim da isti režiser filma Orphan. Film mi se dopao, ima irealnog, ali držao mi je pažnju. ;)

Prijavi post

PostPosted: pon jan 18, 2016 1:04 am 

Izašle su nominacije za Oskara 2016. :cheer: Ja ću ovde postaviti listu najznačajnijih kategorija, pa
da prodiskutujemo o tome šta mislimo ko zaslužuje Oskar, ko ne, ko je uopšte zaslužio da bude
nominovan, a ko ne, za koga ili koji film biste voleli da odnese titulu itd. :-D Ja sam kao što je
opšte poznato više okrenuta ka starijim filmovima i to pretežno film noir (koji su mi postali
omiljeni), ali odgledala sam i par filmova koji su nominovani tako da ću koliko toliko moći
da dam svoje mišljenje. Dakle...

Najbolji film:

The Big Short
Bridge of Spies
Brooklyn
Mad Max: Furry Road
The Martian
The Revenant
Room
Spotlight

Najbolji režiser:

Lenny Abrahamson - Room
Alejandro G. Inarritu - The Revenant
Tom McCarthy - Spotlight
Adam McKay - The Big Short
George Miller - Mad Max: Furry Road

Najbolji glavni glumac:

Bryan Cranston - Trumbo
Matt Damon - The Martian
Leonardo DiCaprio - The Revenant
Michael Fassbender - Steve Jobs
Eddie Redmayne - The Danish Girl

Najbolja glavna glumica:

Cate Blanchett - Carol
Brie Larson - Room
Jennifer Lawrence - Joy
Charlotte Rampling - 45 years
Saoirse Ronan - Brooklyn

Najbolji sporedni glumac:

Christian Bale - The Big Short
Tom Hardy - The Revenant
Mark Ruffalo - Spotlight
Mark Rylance - Bridge of Spies
Sylvester Stallone - Creed

Najbolja sporedna glumica:

Jennifer Jason Leigh - The Hateful Eight
Rooney Mara - Carol
Rachel McAdams - Spotlight
Alicia Vikander - The Danish Girl
Kate Winslet - Steve Jobs

Najbolji film izvan engleskog govornog područja:

Embrace of the Serpent (Kolumbija)
Mustang (co-produkcija Turska i Francuska)
Son of Saul (Mađarska)
Theeb (Jordan)
A War (Danska)

Najbolji animirani film :

Anomalisa
Boy & the World
Inside Out
Shaun the Sheep Movie
When Marnie was there

Prijavi post

PostPosted: pet jan 29, 2016 11:30 pm 

Od nominovanih filmova nisam gledala...

Citat:
Bridge of Spies
Mad Max: Furry Road
The Martian

...i ne planiram da ih gledam, ne privlači me tematika. Preostalih pet sam odgledala.

The Big Short je interesantan film, priča možda dosadna onima koji ne vole ekonomske teme
(nisam ni ja ljubitelj istih), ali u pitanju je nešto što se zaista dešava, ekonomska kriza nije samo mit,
ona pogađa mnoge...Pritom su likovi veoma dobro napisani, nisu površni i jednodimenzionalni. :bravo:

Brooklyn je jako lepa drama, koja drži pažnju do samog kraja. Radnja je smeštena u 50-te
godine prošlog veka i radi se o devojci Eilis koja je iz jednog malog mesta u Irskoj, ali san joj je da
ode u USA u potrazi za boljim životom i u tome i uspeva. Akcenat je na toj unutrašnjoj borbi koju
Eilis vodi sama sa sobom, njenom prilagođavanju novoj sredini i setu pitanja na koje nastoji da nađe
odgovor - da li je trebala da ode, gde joj je zapravo bolje, šta ima u USA što nema u Irskoj i obratno,
gde želi da ostane...

The Revenant je, pre svega, kvalitetan film i to izuzetno kvalitetan. U centru zbivanja je preživljavanje
u divljini jednog čoveka koga su njegovi ortaci ostavili iza sebe nakon što ga je ranio medved, ali on nije hteo
da odustane i morao je da ide i protiv okrutne prirode kako bi preživeo i ostvario cilj koji ga je sve vreme vodio.
Sve pohvale imam za ambijent, savršene kadrove prirode, atmosferu i glumu. Ali, po mom mišljenju, ovom filmu
je falila konkretna radnja i pojedine scene su jednostavno predugo trajale. Malo više dinamike bi bio pun pogodak.
Takođe mislim da će zbog nesumnjivog kvaliteta ova priča dobiti Oskara, ima najviše šansi. ;)

Room...Ovako, ovo je drama o ženi i njenom 5-ogodišnjem sinu koji su godinama živeli zarobljeni u
jednoj maloj sobi i nisu uopšte izlazili iz nje, dok jednog dana nisu uspeli da pobegnu i onda kreće snalaženje
u spoljnjem svetu za koga dečak praktično nije ni znao da postoji. Ideja je veoma dobra, objašnjava kako
izgleda izaći na slobodu posle dugo vremena provedenog u skučenom i zatvorenom prostoru, ali realizacija
mi se nije dopala. Nešto mi je falilo :ne zna:

Spotlight je ubedljivo moj favorit i nadam se da će dobiti Oskara, ali kao što već rekoh najviše
šansi ima The Revenant. Fenomenalna tematika, fenomenalan razvoj radnje, dobar balans između
drame i elemenata napetosti tj. trilera, i više nego zadovoljavajuća gluma :bravo: Radi se o maloj
grupi novinara koji se bave istraživačkim novinarstvom i nova tema koju su odabrali da istražuju
i pišu o njoj jeste vrlo osetljiva, a to je seksualno uznemiravanje i zlostavljanje maloletnih dečaka
od strane sveštenih lica. Dopada mi se što nema ulepšavanja i romantizovanja, nema ublažavanja,
sve je surovo realno. Film na koji nemam nijednu zamerku :love:

Za režiju Oskara treba da dobije Alejandro Inarritu, jer je The Revenant objektivno gledano
sjajno odrađena priča.

Za najboljeg glavnog glumca...Hmm, od nominovanih sam samo dva odgledala, tako da su mi u opticaju
Leonardo DiCaprio za The Revenant i Eddie Redmayne iz filma The Danish Girl
koji sam isto gledala, samo što on nije nominovan u kategoriji za najbolji film. Leonardo je bio odličan,
on je svakako odličan glumac i zaslužio je već jednom tog prokletog Oskara :-D Međutim, Eddie je bio
apsolutno perfektan u ulozi transseksualca koji želi da promeni pol, a živi u 20-tim godinama prošlog veka
i prolazi kroz teške momente preispitivanja i donošenja ozbiljnih odluka. Tako da navijam za Eddija,
ali ne bi mi smetalo da pobedu odnese DiCaprio.

Za najbolju glavnu glumicu...Opet sam gledala samo dva filma, a planiram da pogledam Carol jer
cenim Cate Blanchett i ne verujem da je ona mogla loše da iznese svoj lik. Saoirse Ronan u filmu
Brooklyn je pokazala da ima talenta za izvoz, ali ako mi se dopadne Cate Blanchett onda
ću i za nju navijati.

Najbolji sporedni glumac...Odgledala sam tri filma i sva trojica su razvalili. Recimo da je Mark Ruffalo
u Spotlight bio još i najslabiji, iako je bio veoma dobar. Christian Bale u The Big Short je
bio jako uverljiv i vidi se da se skroz uneo u svoj lik, ali Tom Hardy u The Revenant...Nemam
reči :bravo: Igrao je ulogu glavnog negativca i to je odradio tako da možeš da razumeš zašto lik radi
ono što radi, možeš da razumeš njegovu suštinu, bez obzira na to što je glavnom junaku uradio strašne
stvari. Dakle, moj prvi favorit je Tom Hardy.

Najbolja sporedna glumica...Opet sam gledala samo dva filma i treći (Carol) ću tek pogledati :-D
Ali ne verujem da će iko sa trona skinuti Aliciu Vikander iz filma The Danish Girl. Prvi
put je gledam i oduševljena sam, svaku emociju je tako verodostojno iznela, bukvalno je izgledalo...
stvarno, kao da ne glumi, a moraš biti glumac na kvadrat da ti to uspe :bravo: Navijam za nju.

Filmove izvan engleskog govornog područja nisam gledala i ovi me nešto i ne privlače. Od animiranih
sam pogledala film Anomalisa i preporučujem ga svakome. Nije animirani za decu, to je sigurno :-D
Kompleksna je tematika, radnja dosta spora, glavni lik pati od određenih psihičkih smetnji koje su donekle
prouzrokovane modernim načinom života...Uglavnom, vredi pogledati :-D

Toliko za sada :-D

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6