It is currently uto jun 27, 2017 9:03 am

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Author Message
 Post subject: La viuda joven
PostPosted: sub aug 02, 2014 11:34 pm 

slika

žanr: drama, triler, misterija
zemlja porekla: Venecuela
prikazivanje: 2011.
broj epizoda: 141

Sinopsis

"Mlada udovica" tajanstvena je žena koja se pretvorila u slavnu ličnost udavši se za baruna Von Parkera. Uživa u blagodatima ogromnih bogatstava koje je naslijedila od svoja tri muža. Bez ijednog obiteljskog člana, Inma Von Parker enigmatična je žena nevjerojatne ljepote koja privlači muškarce poput magneta. Njezina osobnost i stav kojima drži sve pod kontrolom, bacit će sumnju da je ubila svoje preminule muževe. Ipak, dosad nitko nije uspio naći dokaze za to.

Alejandro je policijski detektiv, skromna podrijetla, sa uspješnom karijerom u Odjelu za ubojstva. Obilježen izdajom, Alejandro je ostao samac zbog srca kojega mu je davno slomila jedna žena.

U međuvremenu, Inma Von Parker osumnjičena je za planiranje ubojstva svoga četvrtog muža. Novinari, obitelj Humboldt i policija na tragovima su koji bi mogli dovesti do razotkrivanja "Mlade udovice". Slučaj pada u ruke detektiva Alejandra Abrahama. Kada se ponovno susretnu, prošlost iznenada oživljava. Inma vidi svoj spas u čovjeku koji ju je nekad volio, no detektiv Abraham ne dijeli njezino mišljenje.

Alejandro započinje žestoku istragu protiv žene koja ga je na dan vjenčanja ostavila pred vratima crkve. Nakon što mu je dugo trebalo da zaliječi svoje rane, Inma se pojavljuje ponovno u njegovu životu upravo kada je upoznao Abril Armas, zanimljivu ženu uz koju je iznova našao smisao života.

Zločin počinjen protiv posljednjeg muža Inme Von Parker prava je zagonetka. Još jedan suprug mrtav. Još jedan zločin nekažnjen. Svi tragovi vode k Inmi Von Parker, ali ništa ju ne okrivljuje direktno. Bit će to razlog zbog kojeg će se po Alejandrovoj glavi motati niz pitanja, među ostalima i ono ključno : Da li je Inmaculada kriva ili ne?

Bilo kako bilo, Inma ponovno nalazi put do Alejandrova srca. No, ljubav njezina života, ujedno joj je i najveći neprijatelj. Njihova veza ispunjena je ljubavlju i strahom, strasti i nepovjerenjem. Alejandro postaje opsjednut idejom da pronađe način kako uhvatiti Inmaculadu ili njezina pomoćnika. No, svaki put kada ga netko od svjedoka približi razrješenju slučaja, nešto se dogodi. Osoba iznenada nestane, promijeni izjavu, ode na putovanje ili umre.

"Mlada udovica" je telenovela o ljubavi i misteriju, ispunjena suspenseom, priča o progonitelju koji se zaljubljuje u svoju žrtvu. U borbi da otkrije tajnu, ugrozit će vlastitu sreću ne bi li se pravda konačno zadovoljila.

Uloge

Mariangel Ruiz - Inmaculada Von Parker / La Baronesa
Verónica Schneider - Abril Armas
Luis Gerónimo Abreu - Alejandro Abraham
Juan Carlos García - Jeremías Miranda
Luciano D'Alessandro - Christian Humboldt
Miguel de León - Vespasiano Calderon
Astrid Carolina Herrera - Ivana Humboldt
Sonia Villamizar - Peggy Pardo Pardo
Iván Tamayo - Simón Madero
Yelena Maciel - Ruth Luna / La Pelusa
Antonio Delli - Julio Castillo
Carlos Mata - Ángel Abraham
Rafael Romero - Tirso Damasco
Carlos Felipe Álvarez - Josue Calderon Humboldt
La Beba Rojas - Vicenta Palacios de Humboldt
María Antonieta Duque - Iris Fuenmayor / Vilma Bravo
Javier Vidal Pradas - Federico Humboldt
Crisbel Enríquez - Claudia Pardo-Pardo
Roberto Messuti - Matias Humboldt
Carlos Cruz - Rogelio Galindez
Eleidy Aparicio - África Porras
Marjorie Magri - Karelis Abrahamm
Susej Vera - Macarena Black
Paula Bevilacqua - Grecia Burgos
Sheryl Rubio - Sofía Carlota Calderon
Claudio de La Torre - Enmanuel Madero
José Luis Useche - Domingo Parada
Aileen Celeste - Vanessa Humboldt
Jaime Araque - Orlando
Josette Vidal Restifo - Julie Castillo Humboldt
Stephanie Cardone Fulop - Sonia
César Flores - Pedro
Eva Blanco - Elda
Nailet Ruíz - Vanessa

Prijavi post

Post subject: Re: La viuda joven
PostPosted: pon nov 02, 2015 11:27 pm 

Tek sam sada videla da postoji ova tema :shock:

Da li je neko možda gledao ili je gleda? Ja sam je odgledala iz drugog pokušaja :-D Prvi put kada sam počela
da gledam nije me nekako privukla na prvu loptu, nerviralo me ono drmanje kamere i Astrid Carolina Herrera
svojim zaista užasnim, preiritirajućim preglumljavanjem (sećam se da nije ni blizu toliko preglumljavala u LMDJ).

Posle nekog vremena reših da joj dam šansu i pogledala sam je do kraja. Poslednja epizoda me je razočarala,
pola toga ostade nerazjašnjeno, a mi gledaoci ostasmo u nedoumici da li je glavna Viuda negra zaista ta
osoba
Spoiler:
(Abril)
ili nije :rou: Ja kontam da jeste ona, ali isto tako kontam da je bilo malo više
od 3 LVN :roll: No dobro...Gluma je kod većine bila na nivou (posebne pohvale za Veronicu Schneider,
Mariangel Ruiz, Bebu Rojas i od muške ekipe za Luciana D' Alessandra koji mi je u svakoj telenoveli u
kojoj sam ga gledala bio prilično uverljiv). Ali zato je tu bila Astrid C.H. da pokvari prosek :rofl:
Ipak, ma koliko god da je ona preglumljavala, ono čudo od kvazi-glumca što je glumio Emmanuela
je bio bar 10 puta gori od nje :rou: Najviše me je pogodilo, iznerviralo i razbesnelo što je ispalo
da je on
Spoiler:
jedan od ubica, odnosno LVN izvršilac
:evil: A to me je iznerviralo pre
svega zato što takvi likovi u većini slučajeva jesu
Spoiler:
kompleksni i teški za interpretiranje i za
to treba biti veoma dobar glumac što ovaj lik svakako nije.
Osim toga,
Spoiler:
cela ta
priča oko odbačenog sina od strane oca je izlizana, patetična i u ovom slučaju nekako na silu
ubačena, kao da nije bila planirana u startu
. Zatim, od likova su mi skakali po živcima
Sonia (njenu njušku i glas nisam mogla da smislim), Pelusa, Josue i Matias (ali je on srećom brzo
odlepršao) :rofl:

A da, ogromne zamerke imam na ubistvo Petera von Parkera tj. na to što ono nije razjašnjeno
kako valja :? Znam da je scena ubistva odrađena po uzoru na film Vertigo iz 1958. i ja sam
ga gledala, ali šta da rade oni koji nisu? Moraju odgledati neki film da bi ukapirali kako je ubijen
lik u telenoveli :lol: Plus, ne kontam kako je moguće da su se
Spoiler:
Inma, Pedro i Sonia

držali po strani kada je u pitanju Peterovo ubistvo i kako je moguće da oni uopšte u to nisu
umešani :ne zna: Realno, obrni okreni, nemoguće je da su nevini. No way Jose.

Napravljeno je dosta propusta, ali vredi pogledati seriju ;)

Prijavi post

PostPosted: sub nov 07, 2015 12:20 pm 

Ana Iustitia je napisao/la:
Napravljeno je dosta propusta, ali vredi pogledati seriju ;)

Znači, vrijedi da nastavim, na 19oj sam epizodi...
Odgledao sam poslednju epizodu i znam ko su ubice, otprilike, al mi nešto nije bila baš zabavna...

Prijavi post

PostPosted: sub nov 07, 2015 1:23 pm 

Po mom mišljenju ne treba odustati od serije, iako stvarno ima dosta propusta i nešto dosadnjikavih
epizoda, ali ništa strašno. ;)

Citat:
Odgledao sam poslednju epizodu i znam ko su ubice, otprilike, al mi nešto nije bila baš zabavna...

Pa da, poslednja epizoda je i meni bila preloša. Nekako je sve bilo usiljeno, zbrzano, kao samo da se odradi,
a opet nezanimljivo i statično :? Svidele su mi se samo dve stvari u toj epizodi - prva je Ivanin kraj i druga
poslednja scena kada
Spoiler:
Alejandro zvanično zatvara slučaj LVN i stavlja poklopac na kutiju na kome piše
caso cerrado, a onda iza njega prođe LVN i on se okrene i u tom momentu iskoči citat
El
hombre bueno hallara la vida, el malo la muerte
i kraj. :-D To mi je ok zadnja scena s obzirom na to
da
Spoiler:
nismo čestito ni saznali ko sve stoji iza pseudonima La viuda negra.

Nego, kako shvatiti ono El hombre bueno hallara la vida, el malo la muerte? Ja to prevodim kao
Dobar čovek će pronaći život (nalazi život), a loš čovek će pronaći smrt? Glagol hallar, ako ne
grešim, znači pronaći, naći, nalaziti :? Ali kako to primeniti na ovu seriju? Može se tumačiti na više
načina.

Recimo, pošto
Spoiler:
ne saznadosmo da li je Abril definitivno la maestra i ima li još koga u toj ekipi
, ispada
da su žrtve LVN bili loši ljudi, a LVN maestra dobra osoba pošto se izvukla i ostala živa za razliku od
Spoiler:
svojih pomagača i žrtava
:lol: Onda se može tumačiti i ovako...Dobri ljudi u svemu vide razloga za život i slavljenje života, a loši u svemu vide mrak, beznadežnost, traže razloge za činjenje zla (LVN čini zlo i za to traži opravdanja).
Zatim, jeste u ovom slučaju besmisleno i glupo, ali može značiti i da je Alejandro jednostavno loš čovek, jer
on živi od svog posla, a njegov posao se sastoji u rešavanju slučajeva ubistava, tako da je on taj loš momak koji
traži smrt iz razloga ekonomske prirode i napretka u službi :rofl: Isto tako, ono pojavljivanje LVN iza Alejandrovih
leđa može da znači da je on glavni krivac za većinu stvari koje su se izdogađale i za koje mi nismo saznali
(ovo je opet glupo) i zato ne može da ima normalan i spokojan život, već mu se priviđa LVN koja simboliše
nešto negativno (možda Alejandrovu nečistu savest)? :ne zna:

Baš me zanima kako ostali tumače taj citat :-D

Prijavi post

PostPosted: ned nov 15, 2015 9:59 pm 

Ja sam premijerno odgledao ovu seriju i meni se svidela. Jeste imala svojih propusta ali kad se sve sabere i oduyme bila je dobra. Prvih 40 epizoda mi je bila odlicna, mislio sam da ce skinuti sa trona LMDJ, al onda su malo poceli da smaraju. Te su se tamo pred kraj oko 110-120 epizode ponovo aktivirali.

Mariangel Ruiz je definitivno jedna od najlepsh glavnih glumica ikada. A vala i ako je misica i ovo joj je bila prva uloga, svojom glumom zadala je domaci zadatak mnogim iskusnim glumicama.

Kraj svakako jeste razocarenje. Ja volim otvorene krajeve, ali ne u ovakvim pricama. Koja je poenta da gledas krimi seriju i tokom cele serije nagadjas ko je ubica, a onda na kraju to ne znas sa sigurnoscu. Ja sam ostao pri misljenju da je maestra bila Abril samo je iskoristila situaciju i izvukla se.

A sto se same poslednje scene tice ja sam je skapirao ovako: Siguran sam da nije prava LVN protrcala iza njega, vec su se igrali malo svesti i podsvesti. Kada je stavio poklopac na kome je pisalo caso cerado sigurno mu je kroz glavu proslo da li je sljucaj zaista zatvoren sa obzirom na ono sto se desilo sa Abril i to sumnju koja je postojala. Ona LVN koja protracava iza njega predstavlja tu njegovu sumnnju. Ja sam tako skapirao.

Sto se Emanuela tice, ja sam ubedjen da je Hahn u poslednjem trenutku promenio LVN i naknadno ubacio sve ovo. Prvo glumac je ocajan i nije valjda lud da tako bitnu ulogu da nekom manekenu, a drugo njegova prica je zesca patetika koja ne ide uz Hahna. Ja sam ubedjen da su prvobitne LVN bile Vecenta i Cristian, al kako je valjda Hahn shvatio da ih je kroz epizode ucionio previse ociglednim on je odlucio da zameni Cristiana ovim Emanuelom.

Onda ubistvo Pitera sam komentarisao tokom citavog emitovanja. Inma tu mora biti umesana pa neka Hahn izmislja sta go hoce. Mislim ono bila je na istom blakonu. I preglupo je to sto je isalo da treba da se odgleda film da bi se skapirala scena. I ja sam to tada komentarisao. Onda tokom citave serije Inma govori da vise nema vremena, to je donekle i objasnjeno njenom bolescu i ne uyimanjem terapije. Al isto tako je u pocetku stalno govorila Matiasu Dokle cu raditi ono sto ne zelim, to nkada nisu objasnili.

Onda sramota je to sto su izbacili Inmu iz poslednje dve epizode samo kako bi bacili sumnju na nju. Krajnje nepostovanje Mariangel i onoga ssto je uradila tokom citave serije. A tek scena kad Alejandro uhvati Abril pored Emanuela i ne prepozna je i ako stoje na metar razdaljine i jos je pita sta si uradila mojoj Abril, pa onda one scene njega i Inme kako bi se opet bacila sumnja na nju, to je tek tezak debilizam.

Imala je serija dosta rupa u scenariju. Ja ne volim to bacanje sumnje tek tako da bi se gledaoci zavarali. Tipa neki likovi su setali tamo vamo kad se vrse zlocini, bili mokri, blatnjavi i sl. a to je sve bilo u svrhu bacanja sumnje i nije imalo logicno objasnjenje.

A na kraju evo moj komentar na poslednju epizodu sa jednog drugog foruma jer me mrzi da sve ponovo kuckam.

Ova poslednja epizoda je zanimljiva, ali kraj je blago rečeno odvratan. Isto mi se ne svidja što je Hahn uradio isto što i u LMDj... Prvo ono sa maestrom, a onda i ono kad otkriju LVN prolazi neko vreme a onda se okupljaju i gledaju snimak.

Vespasiano odlazi u podrum gde puca i LVN.

Dolazi Alejandro i izvodi ga pošto je i on ranjen

Onda Alejandro ponovo ulazi u podrum i zatiče drugu LVN koja stoji pored ranjene... Ona skida veo i on se iznenadjuje kad vidi ko je.

Sledeća scena je kada Aljandro i Abril izlaze iz afbrike... Alejandro daje kameru vespasianu i govori da je tu sve zabeleženo.

Prolazi nekoliko dana. Taj dan je okupljanje pošto je prezentacija snimka na kome je priznanje LVN.

Pre okupljanja prikazuju Iris, Simona i malog Sebastiana u parku.

Onda Pelusu i Josue sa Jose Gillermom, koga Dimingo ostaje da čuva kad njih dvoje odu. On na prezentaciju filma, a ona nemam pojma gde.

Ivanu prikazuju kako ispija kafu u parizu.

Tirso i Africa kupuju stan.

Federico je živ... Njegova poslednja scena je na zabavi koju je priredila Neta u vili Humboltovih... Ona ga tu naziva tečom, on se sav topi jadničak...

Anhel odlazi po ćerku na posao, a onda ide i on na prezentaciju.

Onda počinje prezentacija.

Najiskrenije me je iznenadilo kad sam video da je Emanuel LVN... A tek njegova priča... Ispostavlja se da je on sin od Vespasiana kojeg ovaj nije priznao. A sve bi bilo bolje da je ovaj glumac što glumi Emanuela dobar, a ne ovako katastrofalno loš... Ako je Hahn već na početku znao da je njegov lik LVN, ne razumem kako je dozvolio da ulogu dodele jednom bivšem misteru koji nema veze sa glumom i talentom. Ja njega pola nisam razumeo šta je pričao u onoj sceni, on izgleda ne zna šta znači reč dikcija. Ako je još neko gledao kraj uživo il ako bude gledao kasnije ako može nek mi objasnio kako su ubili Pitera von parkera jer to nisam shvatio.

Alejandro je upucao LVN na početku epizode u nogu, a nikad nisu prikazali da je Emanuel upucan.

Onda scena sa Abril koja je obučena u odelo LVN i stoji pored mrtvog Emanuela. Ulazi Alejandro i tako je zatiče... Prvo joj je veruje da nije LVN, ali ona uspeva da ga ubedi da je Emanuel naterao da se obuče tako, da je nevina i bla bla bla...

Konačno posle dve epizode se pojavljuje Inma... Odlazi da se pozdravi sa Julie koja putuje sa Sofiom carlotom i Juliom u Španiju.

Završava se gledanje filma o LVN... Alejandro dolazi kući gde se Abril pozdravlja sa njim. Ona odlazi jer posle svega što joj se desilo on joj i dalje ne veruje da ona nije LVN.

Alejandro posle odlazi kod Inme da se pozdravi sa njom... Pozdravljaju se, medjutim kad je on krenuo ona mu govori d aima spremljenu kafu baš onakvu kakvu on voli. On se okreće, trči ka njoj i grli je... Tu se ljube i ja mislim to je kraj.

Al onda ide scena gde Alejandro u policijskoj stanici pakuje slike svih likova u kutiju, na koju stavlja poklopac caso cerado. Al tada se iza njega protrčava LVN... On se okreće kad ono nema nikoga. Dal je sad on to umislio il se zaista desilo ko će ga znati. Samo znam da nigde nije pisalo FIN

Kraj mi se uopšte nije svideo... Ipak je dosta nedorečen... Toliko sam se razočarao da mislim da ni jednu više seriju Hahna neću gledati. Pričao je da će biti više krajeva, ovaj je nagluplji. Hahn je od nas pravio budalu već 6 meseci... Gledaš, nagadjaš i on na kraju napiše ovako glup kraj. Ja volim drugačije krajeve, netipične al ovaj je više nego glup.

Kao prvo Vicenta je obožavala LVN, a sa Emanuelom definitvno nije bila baš toliko bliska da bi postala ubica, tako da ne verujem da je on La viuda maestra. Jer kako je on to njoj toliko pomogao u životu Vicenti?

I tako nikad nećemo saznati ko je bio La viuda maestra... Il je Abril koja je vešto uspela da prevari Alejandr ai izvuče se, il je neko drugi al to nećemo saznati.

Kada su Emanel i Sofia Carlota videli Abril na parkingu, ona je bežala od nekog al tada LVN nije prikazana... Kao što nije prikazana da je udarila Emanula. Tako da po svemu sudeći Abril je maestra. Onda gde su na kraju Sonia i Pedro (bacaše toliko sumnju na njih a na kraju ih ni ne prikazaše)? Soniu su na početku prikazaili kako dolazi obučena kao Inma,a Pedra nisu prikazivali od kada ga je Alejandro zatekao u fabrici pretukao.

Sve u svemu kraj me je razočarao

Prijavi post

PostPosted: uto nov 17, 2015 5:42 pm 

Citat:
Ja sam ostao pri misljenju da je maestra bila Abril samo je iskoristila situaciju i izvukla se.

Takođe, a tada je imala malo više sreće nego pameti. To jest, imala je pameti čim je bila maestra,
ali nešto nisam sigurna da bi se tako lako izvukla da je umesto Alejandra bio neko drugi ko ne gaji nikakve
emocije prema njoj :-D Nije imala špric...wow :roll:

Citat:
Sto se Emanuela tice, ja sam ubedjen da je Hahn u poslednjem trenutku promenio LVN i naknadno ubacio sve ovo.

Vrlo moguće, pošto mi cela ta priča sa Emanuelom i Vespacianom deluje isforsirano i usiljeno. Ne ide uz ostatak
radnje, odudara.

Citat:
Inma tu mora biti umesana pa neka Hahn izmislja sta go hoce.

I ona i Pedro i Sonia. Sećam se da je Sonia (ili je to bio Pedro, nisam sigurna) rekla Inmi da niko neće saznati
šta se zapravo desilo na balkonu te noći. I sad najednom niko od njih troje nema veze s tim...aha :roll:

Citat:
Toliko sam se razočarao da mislim da ni jednu više seriju Hahna neću gledati.

Ja sada gledam Angelica pecado, jedino nju još nisam gledala ranije.

Prijavi post

PostPosted: uto nov 17, 2015 11:45 pm 

Citat:
Ja sada gledam Angelica pecado, jedino nju još nisam gledala ranije.

I ako sam tada rekao da neću više gledati Hahna, gledao sam i Mi ex me tiene ganas. :-D Ipak volim njegove serije i dao sam ovoj šansu ali je nisam završio. Stao sam negde na 50 epizodi i nikako da je odgledam do kraja. Jesi li je ti gledala? I Anegelicu pecado nisam gledao i ako i nju odavno imam u planu. Kakva je?

Prijavi post

PostPosted: sri nov 18, 2015 3:51 pm 

Citat:
Jesi li je ti gledala?

Odgledala sam je :-D Ironično, s obzirom na to da se radi o jednoj od Hahnovih telenovela sa maskiranim
serijskim ubicom, ali meni je upravo ubica ovde smetao i bio višak. :ne zna: Dnevnik Antonije Paris, njena
"smrt" tj. nestanak, njen krug ljudi od poverenje (iliti circulo de Antonia)...Sve to oko te žene je bila i više
nego dovoljna misterija i zato mi je Brujo bio totalno bespotreban. Dobro, jedino što mi se svidelo kod Bruja
je simbolika njegovog kostima
Spoiler:
(fazon dede sa štapom, a to ima smisla jer je Jaime tražio svoju unuku.)

Ali svejedno, ubica nije bio potreban ovoj seriji. U suštini mi se dopala, bila mi je uglavnom zanimljiva i za
razliku od ostalih krimića tu mi je nekako vladala pozitivnija atmosfera (valjda zbog izraženijih elemenata
komedije). Mada stojim pri tome da bi bez Bruja bila mnogo bolja.

Citat:
I Anegelicu pecado nisam gledao i ako i nju odavno imam u planu. Kakva je?

Stigla sam tek do 24. epizode i za sada mi nije loša. Ima šmek LMDJ, vidi se da su približno ista
generacija. Klasika (pohlepne osobe u jednoj bogatoj porodici i njenom okruženju, tu su i oni
korektni i oni neshvaćeni sa emocionalnim falinkama, bacanje sumnje na manji broj likova)...
Dosadno mi je bilo jedino ono Angelicino plakanje i kukanje podstaknuto ljubavnim problemima,
na trenutke sam imala osećaj da gledam klasičnu sapunicu. :? Plus, glavni muški lik mi je
antipatičan. Nisam izdržala, pa sam morala pogledati ko je El Cuervo i ko su saučesnici, ali
nisam htela da čitam detalje, samo imena. Ok mi je što su te osobe Cuervo, samo mi par
stvari tu nije jasno. Verovatno će mi biti kako budem odmicala sa gledanjem.

Prijavi post

PostPosted: čet nov 19, 2015 1:00 am 

Citat:
Odgledala sam je :-D Ironično, s obzirom na to da se radi o jednoj od Hahnovih telenovela sa maskiranim
serijskim ubicom, ali meni je upravo ubica ovde smetao i bio višak. :ne zna: Dnevnik Antonije Paris, njena
"smrt" tj. nestanak, njen krug ljudi od poverenje (iliti circulo de Antonia)...Sve to oko te žene je bila i više
nego dovoljna misterija i zato mi je Brujo bio totalno bespotreban. Dobro, jedino što mi se svidelo kod Bruja
je simbolika njegovog kostima

MEMTG nije ni trebalo da bude serija o serijskom ubici. Hahn je pred premijeru na pitanje da li će biti serijskog ubice odgovorio da neće i da je serija comedia con tintes de misterio. Al kako im gledanost na početku nije bila baš naklonjena ubacili su i ovde serijskog ubicu. Ja svakako planiram da je odgledam (verovatnoću da krenem ispočetka jer sam dosta pozaboravljao), a u planu mi je i AP. Želim da kompletiram Hahnove krimi serije.

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ]