It is currently čet jun 29, 2017 5:48 am

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Author Message
 Post subject: Re: Tierra de Reyes
PostPosted: sri sep 02, 2015 9:00 pm 

Dakle...

Telenovela nije bila loša. Vidi se da je rimejk PDG, ali opet su ubacili te krimi-akcione elemente zahvaljujući
kojima je priča bila ubrzana, dinamična i obogaćena, pa mi je neretko više ličila na Telemundov originalni
projekat prepun akcije i konstantne dinamike, nego na PDG. To je sa jedne strane pohvalno-serija mi nije
bila dosadna (jedino su me malo smarale epizode sa Arturovom otmicom ali ništa strašno). A sa druge
strane, imam određene zamerke.

Prvo, toliko su se uneli u tu dinamičnu atmosferu da su totalno zbrzali poslednje epizode. Strpali su u njih
sve i svašta (ceo haos sa Cayetanom koja otkriva kakav je Leonardo, držanje Cayetane u zatočeništvu
u sopstvenoj kući od strane Leonarda i Isadore, otmica Cayetane i Artura koji je došao da je spašava,
vucaranje po šumi, venčanje, pomirenja, oporavci od metaka)... To je tako tipično za Telemundo, ali
mislim da su u ovom slučaju mogli da naprave izuzetak i odrade to kako valja, a ne ovako haotično
i bez davanja dovoljno prostora bitnim momentima. :roll:

Drugo, u pojedinim scenama koje su po pravilu trebale biti emotivne, ono gde je naboj emocija trebao da
se oseti...pa, nije ga bilo. Ne znam da li je u pitanju loša gluma, nezainteresovanost ili opet ta ubrzanost,
ali za mene je to ogroman propust. Navešću par tih momenata... Kada braća Gallardo ugledaju Veronicu po
prvi put koja je fizički identična njihovoj sestri Almi (sličnost a la Libia-Ruth iz PDG). E pa, oni su izgledali
kao da su videli mačku koja je slučajno uletela na tu žurku, mislim takva im je reakcija bila :? Kao vidi
mačka ovde, kako je uspela da uleti?
Hoću reći, izostale su emotivne reakcije, reakcije šoka, jakih
impresija, iznenađenja... Jedino se Cayetana onesvestila od uzbuđenja. Zatim, scena kada braća Gallardo
saznaju da im je otac živ i susreću se s njim. Ponašali su se kao da se s njim nisu videli 2-3 meseca, a ne
dugi niz godina. :? Zagrlili se, pa nastavili opušteno da ćaskaju u fazonu šta ima novo, kako si inače? :lol:
Onda scena u kojoj Soledad pada u nesvest (ona je Veronikina biološka majka), a Veronica praktično nikako
nije odreagovala, niti je prišla da joj pomogne, niti se zabrinula, ma ništa... Bilo je još takvih trenutaka, ali
što je najjače emotivnije su bile one scene koje ne bi trebale da budu toliko emotivne.

Treće, loš izbor glumaca za dvojicu braće Gallardo (mislim na Aarona Diaza i Christiana de la Campu, Gonzalo
G. Vivanco je bio dobar). Ova dvojica su mi značajno narušavali seriju svojim netalentom, a glavni su likovi.
Aaron kao voštana figura, a ovaj drugi još gori i netalentovaniji od Aarona (da, i to je moguće) :rofl: Kao
par su mi najbolji bili Irina & Flavio (Kimberly i Vivanco), em su dobro glumili, em su kao par bili presimpatični :love:
Sigurna sam da bi mi na prvom mestu ipak bili Andrea & Samuel da je Samuela igrao drugi glumac :roll: Sofia &
Arturo dosadni, tu nema šta da se komentariše. Da ne zaboravim, zamerki imam i na glavnog negativca Leonarda.
O tome sam već pisala, ali mogu to ponoviti milion puta :lol: Napravili su od Leonarda cirkus-negativca, međutim
čini mi se da je sam Fabian Rios bio problem a ne lik Leonarda. Ne znam šta je njemu bilo, kakve droge je uzimao
dok je snimao seriju, ali onaj smeh, hod, pokreti... Preglumljavanje i majmunisanje. :rou: Na lik glavne negativke
Isadore nemem nekih zamerki, s tim da mislim da je interpretacija takvog lika preveliki zalogaj za Cynthiju
Olavarriju ;) Nije bila dovoljno uverljiva i po mom mišljenju se nije snašla. Za nju su ili pozitivke ili otkačene
i komične negativke poput Lucy iz ATM. Ovome (bar još uvek) nije dorasla. Daniela Navarro-nisu potrebne reči :rou:
Ah da, i deda je bio očajan (Anibal iz La Patrone). U PDG je taj lik bio fenomenalan.

Setim li se još nečega napisaću, ocenu sam već dala :-D

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9