It is currently pon jun 26, 2017 5:25 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Author Message
 Post subject: Midsomer Murders
PostPosted: pon feb 03, 2014 12:28 pm 

slika

žanr: krimi drama, misterija
zemlja porekla: Velika Britanija
prikazivanje: 1997-
broj sezona: 16
broj epizoda: 100 (do 12.02.2014.)

Opis

Ništa nije kako izgleda iza živopisnih fasada u mirnom i idiličnom Midsomeru. Iza pospanog seoskog života kriju se mračne tajne, skandali i sile zla. Ubistva, otmice i ucene su svakodnevna pojava među ekscentričnim stanovnicima Midsomera. Ubistva u Midsomeru je serija zasnovana na krimi romanima nagrađivane autorke Caroline Graham koju je “Sunday times” opisao kao najboljeg pisca ovog žanra posle Agate Christy. Glavni lik je inspektor Tom Barnaby, koji uvek nastoji da staloženo i studiozno izuči slučaj i pronađe krivca, dok njegov pomoćnik Charlie Nelson ima potpuno drugačiji pristup. Ono što svakako privlači pažnju kod ove serije je neverovatno veliki broj ubistava za tako malo mesto. Međutim čini se da je autor namerno preterao i sve to zajedno uz mračnu i zloslutnu scenografiju doprinosi celokupnom utisku koji ova serija ostavlja na publiku.

Uloge

Neil Dudgeon (ranije John Nettles)-John Barnaby
Gwylim Lee-Charlie Nelson (sadašnji pomoćnik)
Jason Hughes-Benjamin Ben Jones(bivši pomoćnik)
Daniel Casey-Gavin Troy (bivši pomoćnik)
John Hopkins-Daniel Scott (bivši pomoćnik)
Barry Jackson-George Bullard
Fiona Dolman-Sarah Barnaby
Laura Howard-Cully Barnaby
Jane Wymark-Joyce Barnaby

Post subject: Re: Midsomer Murders
PostPosted: pon feb 03, 2014 1:50 pm 

O,Inpektor Barnaby je izmjenjao dosta pomocnika :D Ali,Troy je bio genijalan,smotan ko sarma :lol: :lol: U stvari ja novije filmove nisam ni gledala,nego one iz prvih sezona.U svakom filmu je bilo nesto creepy. :mrgreen:

PostPosted: pon feb 03, 2014 9:06 pm 

kristina14 je napisao/la:
Troy je bio genijalan,smotan ko sarma

Troy mi je omiljeni od svih :D Ja sam gledala i nove epizode, ali iskreno nije ni blizu onome kako je bilo dok je Barnabija glumio John Nettles.

U svakom filmu je bilo nesto creepy.

Ooo da :D Nikada je noću nisam gledala, uvek po danu :lol: Dopada mi se što nije akcenat stavljen na krvave i odvratne scene leševa, kasapljenja, ganjanja po selu i ostalim klišeima, nego je poenta u jezivom ambijentu, muzici, kompleksnim likovima, a uz sve to sve je prikazano dosta realno (šta ljudi rade, čime se bave, kako izgledaju, kako se oblače)...

Evo uvodne špice:

PostPosted: uto feb 04, 2014 2:17 pm 

Ne volim kad se promjeni glumac za neku bitnu ulogu,gubi se čar. :D
Muzika sa špice je odlična,prepoznatljiva i nekako je mračna i misteriozna kao i filmovi.

Ana Iustitia je napisao/la:
Dopada mi se što nije akcenat stavljen na krvave i odvratne scene leševa, kasapljenja, ganjanja po selu i ostalim klišeima,

I meni se to dopada kad nije akcenat na forenzici i slicno,nego na drugim stvarima,na inteligenciji istraživača i drugim detaljima koji vode do rješenja slučaja. :D Zato volim ovaj serijal, i (moram pomenuti)Herkula Poaroa(iako znam da sam s njim dosadila i Bogu i narodu) :lol:

Najjeziviji u ovim filmovima su mi bili neki pogrebnici mama i sin,a u jednom neka zena sto je bolesno voljela brata,i drzala njegov leš na tavanu :o :shock:

Jedini koji mi se nije svidio je neki gdje su bili neki maskirani ljudi,totalno blesavi. :P

PostPosted: uto feb 04, 2014 2:35 pm 

I meni se to dopada kad nije akcenat na forenzici i slicno,nego na drugim stvarima,na inteligenciji istraživača i drugim detaljima koji vode do rješenja slučaja.

Da, to je taj rad :D Zato ja nisam ljubitelj serija tipa CSI ili Bones ili koje još već imaju, nemaju napetost i površne su, kod britanskih se ide dublje ispod površine.

Najjeziviji u ovim filmovima su mi bili neki pogrebnici mama i sin

Mislim da je ovo prva epizoda The killings at Badger's Drift, mama i sin su čudaci i ja mislim pogrebnici, oni su ucenjivali ljude i od toga živeli, čini mi se da su oboje ubijeni zbog ucenjivanja ubica (sestre i brata koji su imali seksualne odnose) :?

a u jednom neka zena sto je bolesno voljela brata,i drzala njegov leš na tavanu

Ovo je verovatno epka Written in blood. Ta žena je ubica u toj epizodi, pisac inače i bilo je neko okupljanje pisaca posle kog se dogodilo prvo ubistvo. Ona je na kraju pokušala da ubije svoju zaovu ako se ne varam, ali nije uspela i poginula je tako što je ispala kroz prozor kada se zaletela nožem da ubije ovu :D

Jedini koji mi se nije svidio je neki gdje su bili neki maskirani ljudi,totalno blesavi.

Jao meni je bila prejeziva ova epizoda, u pitanju je Death in disguise, grupa ljudi je živela kao u nekoj sekti i maskirali su se, kao u pozorištu. Ako je to ta epka, onda je tu bio i jedan dečak koji nije mogao da govori, ali je on Barnabiju bio ključno rešenje jer je znao ko je ubica :D

Ja se raspisala, jbg kad volim seriju :lol:

PostPosted: uto feb 04, 2014 4:27 pm 

Jest u pitanju su te epizode :D
Vjerna do smrti-dvije lezbejke,od kojoj je jedna ubica i zezne ovu drugu(kako sam lijepo objasnila :lol: )
Smrt cinika-u pozorišnoj predstavi liku koji treba da odglumi samoubistvo podmetnu pravi noz,i stvarno se ubije u predstavi :shock:

Ana Iustitia je napisao/la:
Mislim da je ovo prva epizoda The killings at Badger's Drift, mama i sin su čudaci i ja mislim pogrebnici, oni su ucenjivali ljude i od toga živeli, čini mi se da su oboje ubijeni zbog ucenjivanja ubica (sestre i brata koji su imali seksualne odnose)

I imali su dvogled il tako nesto na tavanu,i tu stalno visili,i rekli Barnabiju da gledaju ptice.A Barnaby pita:Koje ptice gledate uveče? A oni odgovaraju:''Sove'' :lol: :lol:

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ]