It is currently ned jun 25, 2017 7:32 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Author Message
 Post subject: Originali i njihove kopije
PostPosted: ned aug 10, 2014 12:18 pm 

Telenovela u najavi pod nazivom Tierra de Reyes, koja je (drugi po redu) rimejk čuvene Pasion de gavilanes, me je podstakla da otvorim ovu temu u kojoj bismo mogli prodiskutovati o originalnim pričama i njihovim kopijama tj. rimejkovima. Istini za volju, do dana današnjeg je snimljen ogroman broj telenovela i jasno mi je da ideja za nešto potpuno novo i neviđeno ponestaje, pa su ponavljanja i spontano stvaranje klišeja logična posledica, ali ponekad se zapitam da li je zaista neophodno obraditi neku (uspešnu) telenovelu, da li se zaista misli da se slava, popularnost i simpatije gledalaca stiču ponovnim snimanjem priče koja je već viđena u svom punom sjaju i to i ne tako davno? :ne zna: Imam razumevanja za kopije nastale više od 20-30 godina nakon originala, zato što se generacije koje će gledati rimejk i ne sećaju originala, odnosno možda nisu ni došli na svet kada je original snimljen i emitovan, a i to je dovoljan vremenski period da se neke stvari izmene (napredak tehnologije, drugačije ponašanje, oblačenje, šminkanje), pa je praktično i nemoguće da rimejk bude identičan svom prethodniku.

Napisala sam da se zapitam PONEKAD, jer ima slučajeva kada je rimejk odrađen zadovoljavajuće, kao što je po mom mišljenju slučaj sa Alguien te mira, Donde esta Elisa?, Marido en alquiler... Stekla sam utisak da kada se radi rimejk, previše se pažnje poklanja samoj priči koja je kao original prošla dobro kod gledalaca, a zanemaruje se stvarni kvalitet telenovele, glumaca i njihove interpretacije likova...

Šta vi mislite o ovoj pojavi? Koji su vam se rimejkovi dopali, a koji su vam potpuni promašaj? Da li smatrate da kopija može biti bolja od originala?

Post subject: Re: Originali i njihove kopije
PostPosted: ned aug 10, 2014 3:26 pm 

Ja neprestano upoređujem O clone i El clon. Mozda bi se i El clon svidio da nisam gledala orginal. Cak mi je Sandra koja mi je draga isla na zivce kao Žade :roll: Nje ples i ples Giovanne se ne mogu ni uporediti. Ostatak postave tek. Donja Zura, Mel,Latifa, Muhamed, toliko su dobro prikazani likovi u orginalu, a kopiji pa samo su blijeda kopija.
Ja inace ne volim gledati dva puta istu pricu,tako da sam malo serija pogledala i original i kopiju. Npr La casa de al lado mi se prilicno dopala,a svi kazu da je Familia de al lado neuporediva bolja. Posto znam pricu, iskreno ne bih pogledala orginal,iako kazu da je bolji. Radije cu pogledati nesto novo.Da pogledam recimo LFDAL, vecina glumaca bi mi bili nepoznati, a ovamo ih vecinu gotivim (Ximena, Catherine,Varoni,Porras, Sofia Lama, Karla,Chocarro, pa i Maritza koju inace ne volim previse mi je bila extra ). Tako da npr pogledam original mozda bih bila pristrasna i rekla bolja je kopija, jer sam je prvu gledala i poznati su mi glumci. Poenta je sto je tesko biti objektivan, i cesto moze da presudi koju seriju prvo pogledamo.
Kad vec pominjemo ovu temu , nikad necu zaboraviti na svetu one silne prepirke jeli bolja serija Rebelde way ili Rebelde. :o

Post subject: Re: Originali i njihove kopije
PostPosted: pon sep 01, 2014 12:12 pm 

Evo sad se šokirah kad procitah da Rusi prave verziju Internata. Vec sam pisala u temi o Internatu, ali moram i ovdje izdusiti.Zaista sam zgrozena.Moze biti uspjesnih serija i dobrih remaka,ali mislim da je Internat jedna od onih na koju bi trebalo zabraniti rađenje remaka.Nemoguce je ponoviti takvu ekipu.Niko kao mala Carlota koja je imala oko 8-9 godina tada nece moci onako iznijeti tri uloge :comment:
Dovoljno je pogledati slike novih glumaca i nove zgrade, da mi slabo dođe.Koje skrnavljenje.Ovo mi je kao da neko ponovo pravi Prison break, pa hoce da neko novi docara Michaela Scofielda i T-baga.Mozda je glupo poređenje,jer nisu serije istog zanra,ali tako ovo dozivljavam.Jeste da nisu u pitanju meksicke serije, vec ruski remake spanske serije, ali morala sam napisati. :evil: Izvanjavam se ako je offtopic, s obzirom da sam u podforumu meksickih sapunica, ali morala sam prosto :oops:

http://mizonatv.com/series-que-cruzan-f ... metalicos/

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ]