It is currently pon jun 26, 2017 5:32 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Author Message
 Post subject: Agatha Christie's Poirot
PostPosted: pon feb 03, 2014 2:09 pm 

slika

žanr:krimanalistički
zemlja porijekla:Velika Britanija
emitovanje:1989-2014
broj epizoda:70
broj sezona:13

Opis

Radi se o serijalu filmova i kraćih filmova(oko 50 minuta) pravljenih po romanima Agate Kristi.Herkul Poaro se pojavljuje u preko 30 njenih romana i 50 kraćih priča.Herul Poaro je belgijski detektiv koji živi u Britaniji,i gdje god se pojavi,čeka ge neko misteriozno ubistvo.Nijedna tajna ne promakne Herkulu Poarou.Svaki slučaj riješava uz pomoć ''malih,sivih ćelija'',i povezivajući detalje koji svima promaknu,ali ne i njegovom oštrom oku.Herkul Poaro je genijalan,pedantan i ponosan na sebe.Poaro ima i drage prijatelje,Hejstingsa,inspektora Džepa i gospođicu Lemon.
Nakon 25 godina snimljen je i film po poslednjoj knjizi Agate Kristi ''Zavjesa'' u kome Poaro umire,i tako se ovaj serijal priveo kraju,a publika oprostila od detektiva Poaroa kojeg je David Suchet genijalno predstavio na malim ekranima

Uloge

David Suchet- Hercule Poirot
Hugh Fraser -Captain Hastings
Philip Jackson-Chief Inspector Japp
Pauline Moran-Miss Lemon
David Yelland-George
Zoë Wanamaker - Ariadne Oliver

Post subject: Re: Agatha Christie's Poirot
PostPosted: uto feb 04, 2014 4:32 pm 

slika
slika
slika

PostPosted: uto feb 04, 2014 4:37 pm 

slika
slika
slika
slika
Emily Blunt kao Linet Doyl u ''Smrt na Nilu''

PostPosted: uto aug 26, 2014 3:45 pm 

Odgledala sam sinoc i zadnji film iz serijala , i tako se rastuzila kad je Poaro umro. I kad sam citala knjigu Zavjesa, bila sam uzasno tuzna na kraju.Poaro mi je jedan od omiljenih junaka iz literature.
Naravno ne znaci da vise necu gledati, ima još nekoliko filmova iz ranijh sezona koje još uvijek nisam pogledala. :cheer: A osim toga nikad me nece zamoritit da gledam iznova i filmove koje sam vidjela vec i po nekoliko puta.
Izdvajam Smrt na Nilu, Smrt Lorda Edzvera, ABC ubistva, Ubistvo na igralistu za golf, Opasnost u End Housu, Zlo pod suncem, Tajna kopče na cipelu, Hicory Docory dock .... :cheer:

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ]