It is currently uto jun 27, 2017 2:12 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 267 post(ov)a ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Next
Author Message
 Post subject: Pitanja, kritike i sugestije u vezi Pravilnika i rada foruma
PostPosted: pon dec 30, 2013 12:44 pm 

Svidja mi se pravilnik,obuhvatan je i strucan.
Dobro je imati pravnika na forumu. ;)
Hm mozda se malo prepoznajem u ovom dijelu:

Citat:
2) Korisnik je dužan da se pri iznošenju svog mišljenja suzdrži ... preterane upotrebe uzvičnika i smajlija, ...., kao i svega onoga što bi moglo da naruši normalan tok i prijatan izgled teme.

Mislim da ovaj dio sa smajlijima,obozavam ih,e sad nadam se da to ne prelazi granicu pretjeranog. :D

Da ne bih narusavala pravilnik o postavljanju vise postova za redom,ovaj cu izmjeniti da bih dodala nesto. :)
Svidja mi se pravilo brisanja neaktivnih clanova ,radi uredjenosti foruma da ne bude 6000 clanova a od toga 5990 neaktivnih.
Druga stvar,imam jedno pitanja sto se tice neostavljanja vise postova za redom.
A to je ukoliko imam npr 15 slika neke glumice,smtram da bi bilo ruzno da budu u jedan post jer bi se stranica beskonacno oduzila.Ne smatram da treba ici u drugu krajnost i stavljat jednu sliku u post,i naprviti 100 bespotrebnih postova.Ali mislim da je lijepo ograniciti se na 3-4 slike po postu,u zavisnosti od velicine slike,pa u sledecem po 3-4 i sve tako. :?:
Sto mislite?
I jos jedno pitanje.Da li clanovi imaju uvid ukoliko su neki clanovi banovani?Npr listam neku temu,naidje se na post banovanog/ne,da li znamo da je taj banovan?(npr da pise banned)Ili u spisku clanova,kao sto se vidi broj postova i sl .da li mozemo vidjeti i banovane?

Prijavi post

Post subject: Re: Pravilnik foruma
PostPosted: pon dec 30, 2013 4:09 pm 

kristina14 je napisao/la:
A to je ukoliko imam npr 15 slika neke glumice,smtram da bi bilo ruzno da budu u jedan post jer bi se stranica beskonacno oduzila.Ne smatram da treba ici u drugu krajnost i stavljat jednu sliku u post,i naprviti 100 bespotrebnih postova.Ali mislim da je lijepo ograniciti se na 3-4 slike po postu,u zavisnosti od velicine slike,pa u sledecem po 3-4 i sve tako.
Sto mislite?

E ja se izvinjavam zbog propusta koji sam napravila u Pravilniku, a tiče se postavljanja slika. Uopšte nisam mislila na slike, to je izuzetak, posebno na pojedinačnim temama o glumcima i glumicama i naravno da se mogu postavljati slike onako kako postavljač želi. Mislila sam na postove koji sadrže tekst, ali nisam to naglasila. Hvala ti na ovome, ispraviću taj član ;)

Da li clanovi imaju uvid ukoliko su neki clanovi banovani?Npr listam neku temu,naidje se na post banovanog/ne,da li znamo da je taj banovan?(npr da pise banned)Ili u spisku clanova,kao sto se vidi broj postova i sl .da li mozemo vidjeti i banovane?

Mislim da ne :? To vidimo samo adminka i ja, ali konsultovaću se s njom da vidim kako i da li se može nešto izmeniti po pitanju toga.

Prijavi post

Post subject: Re: Pravilnik foruma
PostPosted: pon dec 30, 2013 5:39 pm 

No problem ;)

Prijavi post

Post subject: Re: Pitanja, kritike i sugestije u vezi Pravilnika foruma
PostPosted: uto dec 31, 2013 2:49 pm 

:lol: :lol:
Ulazim u obavjestenja i vidim temu koju sam ja napravila,i gledam sto je ovo :lol: :lol:
I onda skontah da si prebacia komentare iz pravilnika u novu temu 8-)
Dobra ideja.Predlazem da onda pravilnik onemogucis za komentare :) ,da se neko ne zaboravi.

Prijavi post

PostPosted: uto dec 31, 2013 3:34 pm 

I mislila sam da ga zaključam i to ću verovatno i uraditi kada budem sigurna da je Pravilnik konačan tj. da će izmene i dopune biti ređe :) Sveže je napisan, sveže postavljen i sigurno je da će mi padati na pamet da još nešto izmenim, dodam, oduzmem ili doteram, pa kada se Pravilnik "ustali" zaključaću ga :)
Ovako je za sada bolje, da ne bude stalno lock-unlock, lock-unlock :lol:
Naravno, ako neko bude ignorisao ona velika, zelena slova ispod Pravilnika, to će mi biti signal da je zaključavanje neophodno i pre vremena :D

Prijavi post

PostPosted: sri jan 08, 2014 4:34 pm 

Želim da napravim određene izmene i dopune Pravilnika.
Prvi razlog je po mom mišljenju nedovoljno dobro precizirana odredba o pisanju više postova zaredom. Naime, za postavljanje slika sam rešila još odavno dodavanjem stava 3 članu 6, ali ovo se odnosi na tekstualne postove. Zato mi recite koliko dugo vremenski vama običnim smrtnicima traje opcija editovanja svog posta? Ovo običnim smrtnicima je bila šala, nemojte mi uzeti za zlo :lol:
Pitam, jer u Pravilniku nisam napomenula jako bitnu stvar, a to je sledeće-pisanje više postova zaredom se odnosi na pisanje postova jednog za drugim dok još nije istekla opcija za edit. Kada opcija za edit istekne, onda nema potrebe da se suzdržavate pisanja novog posta na temi na kojoj je vaš post poslednji i da čekate da neko drugi napiše novi post ;)

Drugi razlog je tema o antipatičnim glumcima i glumicama :lol: Svi koji smo postovali tamo, recimo da nismo štedeli na rečima i da smo možda čak u jednu ruku i prekršili neke odredbe Pravilnika, dok smo sa druge strane samo iznosili svoje mišljenje :D
Stoga, odlučila sam da napišem odredbu o ovom problemčiću, po kojoj je način na koji pišemo na toj temi u potpunosti primeren i opravdan, jer se radi o javnim ličnostima koje se bave javnim poslom, tako da su svojevoljno donele odluku da budu predmet komentara i kritika :lol:

Prijavi post

PostPosted: čet jan 09, 2014 10:37 pm 

Citat:
Zato mi recite koliko dugo vremenski vama običnim smrtnicima traje opcija editovanja svog posta?
:lol: :lol:
E,ovako.Usla sam u prve postove koje sam ostavila,a to je bilo cim je formiran forum,i jos uvjek imam opciju ‚‚izmjena‚‚. ;)
Ja imam opet pitanje koje je vezano za postove.
1.Kada neko vodi temu glasanja(evo ja npr IN & OUT)i zeli prvi da glasa,da li je to krsenje pravila?Malo mi je bzv da glasove ostavljam u postu gdje postavim sliku/e.Doduse,ovo ne bi trebao biti problem,posto uvjek ima glasaca i moze se sacekati naredni post.
2.Kad otvorim temu o nekom glumcu/i, i niko ne ostavi post,a naidje neka nova vijest i sl. koju zelimo postaviti,da li to raditi u tom uvodnom postu,ili se moze staviti novi?
3.Kada zadnja ostavim poruku u nekoj temi,a zelim nakon nekog vremena da dodam neku vijest,naravno mogu jednostavno da izmjenim zadnji post.Medjutim datum tog posta ostaje isti,mada ispod pise koliko puta se mjenjao post i kada,ali nije precizirano koji dio je dodat.Druga,stvar tema se ‚‚ne dize‚‚.Ako je na zadnjim stranicama,a ja zadnja ostavila post,i zelim dodati neku novu vijest izmjenom zadnjeg posta,tema ostaje na tom mjestu,i u tom slucaju malo ko ce uci da vidi vijest.
Nadam se da nisam zapetljala pitanje i da je jasno. :D
Slazem se da je glupo ostavljat poruke za redom,kao da se neko dopisuje sam sa sobom.Npr u temi za antipaticne glumce,praviti nove postove za redom,svaki put kad se nekog novog sjetimo je glupo,ako vec mozemo da izmjenimo post(samo primjer)Ali,mogu li postojati izuzetci,sa jasnim pravilom naravno? ;)

Citat:
Drugi razlog je tema o antipatičnim glumcima i glumicama :lol: Svi koji smo postovali tamo, recimo da nismo štedeli na rečima i da smo možda čak u jednu ruku i prekršili neke odredbe Pravilnika, dok smo sa druge strane samo iznosili svoje mišljenje :D
Stoga, odlučila sam da napišem odredbu o ovom problemčiću, po kojoj je način na koji pišemo na toj temi u potpunosti primeren i opravdan, jer se radi o javnim ličnostima koje se bave javnim poslom, tako da su svojevoljno donele odluku da budu predmet komentara i kritika :lol:

Sto se ovoga tice,ja se prva nisam suzdrzala kada je u pitanju npr Daniela Navarro.Neki ljudi prosto u nama izazivaju najgora osjecanja. :lol: :lol: Kada ih se sjetimo,privremeno smo neuracunljivi i onda ospemo bujicu losih rijeci. :lol: :lol:
Salim se.Mislim da je tema cak bila zabavna,niko nikog(clanovi medjusobno)nije uvrijedio i nije bilo krajnje vulgarnih i bolesnih komentara,tako da je opet bilo u nekim granicama.
Svi mi pozelimo pucati u ekran kad vidimo nekog odvratnog,a prosto ne postoji fin nacin da se saopsti da nam je neko odvratan. :mrgreen:

Prijavi post

PostPosted: čet jan 09, 2014 11:07 pm 

Usla sam u prve postove koje sam ostavila,a to je bilo cim je formiran forum,i jos uvjek imam opciju ‚‚izmjena‚‚.

Znači tako :? Dobro, mislila sam da vi imate ograničeno vreme editovanja posta. Pošto to nije slučaj, onda ću vratiti stav 2 člana 6 u prvobitno stanje i na neki drugi način ću formulisati šta sam htela da kažem kada je u pitanju pisanje više postova zaredom :D

1.Kada neko vodi temu glasanja(evo ja npr IN & OUT)i zeli prvi da glasa,da li je to krsenje pravila?Malo mi je bzv da glasove ostavljam u postu gdje postavim sliku/e.Doduse,ovo ne bi trebao biti problem,posto uvjek ima glasaca i moze se sacekati naredni post.

Ne, to što autor teme prvi glasa nije kršenje pravila, a slažem se da je malo besmisleno glasove ostavljati u postu u kome je slika. Kao što si rekla, glasača uvek ima i nije problem sačekati da bar jedna osoba glasa.
Forumske igrice, teme o glumcima/glumicama i latino novosti su specifičan slučaj i ne može se očekivati isto ponašanje kakvo se očekuje na "običnim" temama ;) Kada sam sastavljala Pravilnik, uvek sam na umu nekako imala samo te "obične" teme, teme za diskusiju, razmenu mišljenja ili pak ćaskanje, jer sam u svojoj glavi ove 3 gore navedene kategorije odmah odvojila kao mesta gde važe drugačija pravila zbog njihove prirode i smatrala sam da nije bilo potrebe to i naglašavati.

2.Kad otvorim temu o nekom glumcu/i, i niko ne ostavi post,a naidje neka nova vijest i sl. koju zelimo postaviti,da li to raditi u tom uvodnom postu,ili se moze staviti novi?

Naravno da je bolje u novi post ;) Teme o glumcima su kao njihovi profili i prvi post je zapravo predstavljanje te osobe, a onda u narednim postovima vesti, slike i ostalo o njima.

3.Kada zadnja ostavim poruku u nekoj temi,a zelim nakon nekog vremena da dodam neku vijest,naravno mogu jednostavno da izmjenim zadnji post.Medjutim datum tog posta ostaje isti,mada ispod pise koliko puta se mjenjao post i kada,ali nije precizirano koji dio je dodat.Druga,stvar tema se ‚‚ne dize‚‚.Ako je na zadnjim stranicama,a ja zadnja ostavila post,i zelim dodati neku novu vijest izmjenom zadnjeg posta,tema ostaje na tom mjestu,i u tom slucaju malo ko ce uci da vidi vijest.

Mene jako nervira što editovanje posta ne aktuelizuje datum tj datum ostaje stari :evil:
Jasno je da drugi izbor ne postoji nego da napišeš novi post.

Kada sam stavila da je nepoželjno pisati više postova zaredom, mislila sam na bukvalno besmisleno pisanje postova jedan za drugim, iako to što je napisano u tim postovima može komotno da se stavi u jedan post. Tipa, u prvom postu napišeš nešto, odmah u sledećem postaviš neko pitanje, pa u trećem dodaš nešto što si zaboravila da staviš u prvi post i onda to bude bezveze.
Mislim da ovo najbolje govori šta sam htela da kažem

Ana Iustitia je napisao/la:
kao i svega onoga što bi moglo da naruši normalan tok i prijatan izgled teme.

Prijavi post

PostPosted: pet jan 10, 2014 2:14 am 

Sve pohvale Ana za tvoj trud da ovaj forum držiš pod kontrolom! :D

Imam pitanje. Upravo sam naišla na čudnu pojavu na forumu, pa me zanima šta se dešava??
Slučajno uđem na temu Sara Maldonado koju sam pre otvorila i vidim u prvom postu gde treba da stoji njena slika i biografija neka zalutala tuđa fotka sa kojom ja nemam veze, jer nisam ni ulazila u temu.
Kako se to moglo dogoditi da drugi uđe u moj post i promeni ga?? :shock:
Namerno nisam odmah htela editovati da i vi vidite, kako bi znali za ubuduće.

Prijavi post

PostPosted: pet jan 10, 2014 3:08 am 

Hvala :D
Pogledala sam i stvarno mi nije jasno kako se to desilo :shock: :shock: Post mogu da edituju samo 3 osobe-autor posta, moderator i administrator. Ja ništa nisam dirala, verujem da nije ni adminka, a ako nisi ni ti onda zaista pojma nemam kako se moglo desiti ovako nešto, ne vidim logično objašnjenje :?
Ti za svaki slučaj promeni lozinku, a ja ću sutra pitati adminku da vidimo šta bi to moglo biti.

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 267 post(ov)a ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Next