It is currently ned jul 23, 2017 12:38 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: O Clone
PostPosted: sri jan 15, 2014 4:15 pm 

slika

žanr: drama
zemlja porijekla: Brazil (Rede Globo)
prikazivanje: 2001/2002.
broj epizoda: 250

Sinopsis

"Zabranjena ljubav" je odlična brazilska telenovela koja govori o kontoverznim temama kao što je kloniranje ljudi, modernizacija islamskih naroda i odnos između hrišćana i muslimana .
Priča počinje osamdesetih godina u Riu De Žaneiru u Brazilu, kada mlada muslimanka Žade koja je odrasla u Riu mora da se preseli u Maroko. Žade nailazi na poteškoće da se uklopi u novu sredinu i prilagodi potpuno drugačijoj kulturi. U dalekoj zemlji ona upoznaje Lukasa, mladića iz Brazila koji je došao na odmor sa bratom blizancom, Dijogom, ocem i maćehom i njihovim kumom naučnikom Albijerijem. Na prvi pogled se između dvoje mladih ljudi rodila ljubav koja će prkositi svim granicama culture i tradicije. Međutim, kada Dijogo reši da se sam vrati u Brazil posle svađe sa ocem, on gine u avionskoj nesreći, a Lukas i njegova porodica naprasno odlaze iz Maroka. Očajni Albijeri koji je obožavao Dijoga će pokušati da ostvari svoj veliki san. Da stvori prvog ljudskog klona. Kloniranjem Lukasovih ćelija Albijeri daje život Leu. Ali naučnik nije razmišljao dalje koje sve komplokacije ovaj revolucionarni čin nosi sa sobom. Dvadeset godina kasnije, Leo je verna kopija mladog Lukasa, pa ga je sve teže sakriti, a Žade se sticajem okolnosti vraća u Brazil. Njihov susret je neminovan…
Pored krajnje zanimljivog zapleta i problema kao što su potraga za sopstvenim i kulturnim identitetom, ova telenovela se bavi i pitanjem narkomanije i bolesti zavisnosti, zbog čega je i dobila nagradu…

Uloge

Murilo Benício - Lucas / Léo /Diogo
Giovanna Antonelli - Jade
Juca da Oliveira - Augusto Albieri
Reginaldo Faria - Leônidas Ferraz
Vera Fischer - Yvete
Stênio García - Ali
Dalton Vigh - Said
Daniela Escobar - Maysa
Adriana Lessa - Deusa
Nívea María - Edna
Antônio Calloni - Mohamed
Letícia Sabatella - Latiffa
Eliane Giardini - Nazira
Débora Falabella - Mel
Marcelo Novaes - Xande
Neuza Borges - Dalva
Jandira Martini- Zoraide

Prijavi post

Post subject: Re: O Clone
PostPosted: sri jan 15, 2014 4:16 pm 

Ima li neko da je volio ovu fantasticnu seriju?
Giovanna kao Jade je neprevazidjena,a plesala trbusni ples kao da joj je u krvi!

Prijavi post

PostPosted: čet jan 16, 2014 12:59 am 

Ova serija zaista zaslužuje svoju temu! Definitivno jedna od najdražih koje sam pogledala, ako bi se bolje zamislila, mogla bi reći i najbolja!

Sve me je u njoj fasciniralo, od priče koja je nesvakidašnja do glumaca koji su je super izneli. Sviđa mi se način na koji su nam brazilci približili tu muslimansku kulturu, običaje. Mi koji nemamo doticaj s time smo tako puno s interesovanjem mogli čuti, videti. Upijala sam svaku epizodu! I pored te divne ljubavne priče bilo je toliko detalja koji su plenili pažnju. Vidi se da se na kvaliteti radilo. Jade je maestralno odradila one plesove, nisu je tek tako ofrlje snimili, nego se pomučila da nešto i nauči. Mislim da je nama curama to bio poseban doživljaj gledati one kostime i razmišljati o tim pokretima. Baš zato što nije bila profesionalka, to me još više vuklo da je gledam!

Posle je usledio rimejk. Nakon toga je ova prva verzija još više dobila na značaju. Nisu u pitanju bili samo glumci, nego i celokupni pristup priči koji je nemerljiv. Meni lično će teško neka nova telenovela nadmašiti ovu.

Kristina, rekla si da opet gledaš seriju. Reci mi jel ima negde s prevodom?

Prijavi post

PostPosted: čet jan 16, 2014 1:10 am 

Ima ima :D http://www.serije.biz/zabranjena-ljubav ... 7c5f3.html

Fenomenalna serija,oduševila me,i glumci i radnja,ples,odeća,sve!Mogu reći da sam je jurila :lol: po tv-u da gledam i reprize ujutru u 6h se sećam da je bila zadnji put na bk! :D :mrgreen:
Još uvek nisam videla ovako dobro odrađenu seriju,iako je prošlo 12god!Svaka ima čast!Nijedna ep nije bila dosadna!

Izbacivanje:najviše poena koga ne voliš.

Prijavi post

PostPosted: čet jan 16, 2014 1:21 am 

O divno, hvala ti, davno sam je gledala, vreme je da se potsetim! :P

Definitivno neprevaziđena, ni stotine rimejkova je neće nadmašiti!

Prijavi post

PostPosted: čet jan 16, 2014 1:31 am 

Ubedljivo NAJLEPŠA serija koju sam ikada gledala :)
Lepota u svakom smislu, divna priča, interesantne i kontroverzne teme, sudar i spoj 2 različite kulture, dobro napisani i interpretirani likovi... Nema dalje :)
Pridružujem se ponovnom gledanju :D

Prijavi post

PostPosted: čet jan 16, 2014 4:07 pm 

Slazem se s vama.Zaista je kvalitetna i interesntna.Takva se nece opet napraviti.Meksicka verzija mi je samo blijeda kopija Klona.
Svi likovi su originalni,glumci su fantasticno odradili posao.Giovanna je dva mjeseca ucila ples po 6-7 sati dnevno.
Kada sam pratila seriju jos je uvjek je bio aktuelan bio video i video kasete.I kad je god bila scena kako Zade plese,tjerala sam majku da iduci dan kad je repriza,a ja u skoli,da snimi na video kasetu tu scene.Sto puta sam ih gledala.Giovanna fantasticno plese,da ne pominjem kako joj dobro stoje velovi i arapski stil.
Said i Zein su prezgodni,kao i Sesel i Nando.
Jako je dobro obradjen i problem droge,bracni problem kao i tematika kloniranja.
Sofia,moze i ovdje da se gleda
http://www.balkanje.com/browse-zabranje ... -date.html

Prijavi post

PostPosted: pet jan 17, 2014 3:46 pm 

Odgledala sam prve 3 epizode :D
Prisetila sam se koliko mi je na početku bilo žao Žade što je promenila sredinu i što je morala da se privikava na novo okruženje i način života. Kad su se ona i Lukas prvi put ugledali....neprocenjivo :D
Ivet sam kasnije obožavala, ali sada me nervira zbog petljanja sa Đogom :roll:
Albieri mi je bio i ostao car :D
Meni su ti njihovi običaji fascinantni, ali i nejasni. Zapravo, nejasna mi je npr bila Latifa kako se mogla radovati udaji za nekoga koga ne poznaje :? Mislim, hajde što su običaji, nego da li je moguće da ljudi koji tamo žive takve stvari prihvataju kao potpuno normalne, da li je moguće da su oguglali na činjenicu da su pojedina ljudska prava ugrožena, jesu li oni svesni prava koja imaju kao ljudska bića uopšte :?:

Prijavi post

PostPosted: pet jan 17, 2014 8:08 pm 

Ja je vec privodim kraju,kako sam imala slobodnih dana,dosta sam je gledala.
I meni je neobicna bila Latifina radost.Da je upoznala Saida,shvatila bi.Samo se Zade nije mogla zaljubiti u njega. ;)
Ivet mi je bila bas odvratna na pocetku,nisam je mogla gledati.Kasnije je simpaticna.Najjace scena s njom je kada se negdje Leonid trebao zeniti s nekom bzv,i sretnu Ivet ispred restorana.Leonid je predstavi kao vjerenicu,a Ivet umjesto scena kao uvjek sto je pravila ,kaze:‚‚S njom se zenis?‚‚I prsla od smjeha,mislim da ce citavih 5 minuta smijala sve dok nisu odmakli kolima.Najjaca reakcija.Zaboravila sam koja je to epizoda,kad naidjes javi. ;)
Druga presmjesna scena je kad Zade zovne Saida,jos uvjek se ne znaju,i kaze mu kako je sva izgorena i u opekotine,i da ima vjestacke zube koji joj ispadaju,a sve da bi izbjegla udaju. :lol: :lol: :lol:
Treca je pri kraju serije kada Nazira kaze kako je Muhamedu glava zatvorena kao Alibabina pecina. :lol: :lol: :lol: Cjepala sam se od smijeha :lol: :lol:
Glumac Juca de Oliveira je maestralno odigrao Albierija.On je inace pozorisni glumac.
Citat:
Mislim, hajde što su običaji, nego da li je moguće da ljudi koji tamo žive takve stvari prihvataju kao potpuno normalne, da li je moguće da su oguglali na činjenicu da su pojedina ljudska prava ugrožena, jesu li oni svesni prava koja imaju kao ljudska bića uopšte :?:

Hm,ako je tako kako je prikazano,potpuno su im prirodne te neke stvari.Mada mi se cini da su zene te koje su ugrozenije.Potpuno su zavisne od muskaraca bez ikakve mogucnosti da imaju svoj profesiju,i da budu samostalne.
Najgori mi je obicaj sto djeca pripadaju ocu u slucaju razvoda,i sto onda majke ne polazu nikavo pravo na njih. :o :(

Prijavi post

PostPosted: pet jan 17, 2014 11:37 pm 

Muhamed mi je najsimpatičniji muški lik :lol:

kristina14 je napisao/la:
Mada mi se cini da su zene te koje su ugrozenije.Potpuno su zavisne od muskaraca bez ikakve mogucnosti da imaju svoj profesiju,i da budu samostalne.

I ne samo to, nego mogu potpuno legalno biti telesno kažnjavane (čitaj: prebijane, da ne kažem i ubijene), zatvarane, sve im se može oduzeti, ali ama baš sve. Ok, razumem da se običaji teško iskorenjuju, ali moglo bi to malo lakše :roll:

E u ovoj seriji mi se sviđa što ništa nije zbrzano, što gledaoci postepeno i lagano upoznaju likove i njihove osobine, a opet nije dosadno i nema smor-scena :D

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Go to page 1, 2, 3  Next