It is currently pon jun 26, 2017 5:24 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Author Message
 Post subject: McLeod's Daughters
PostPosted: ned feb 02, 2014 8:27 pm 

slika

žanr: dramska serija
zemlja porekla: Australija
prikazivanje: 2001.-2009.
broj sezona: 8
broj eizoda: 224

Opis

McLeod's Daughters (Meklaudove ćerke) je australijska dramska serija, u kojoj su centar zbivanja bile sestre Claire i Tess McLeod, naslednice velikog imanja Drovers Run u Južnoj Australiji. Radnja je pratila njihov život nakon 20 godina razdvojenosti, odnosno nastojanje da održe imanje stotinama kilometara udaljeno od najbližeg grada koristeći isključivo žensku radnu snagu. Ova serija je postigla ogromnu gledanost i veliki uspeh, što se često tumači kao "posledica" atraktivnih australijskih pejzaža, pionirskom korišćenju HDTV tehnologije, ali i promovisanja porodičnih vrednosti. Međutim, nakon zamene originalne glumačke postave i likova, dolazi do postepenog pada gledanosti, ali i kvaliteta, s obzirom da su joj kritičari zamerali "skretanje" prema sapunici. Zbog toga je 2009. njeno snimanje konačno obustavljeno.

Uloge

Lisa Chappell-Claire McLeod
Bridie Carter-Tess Silverman McLeod
Rachael Carpani-Jodi McLeod
Jessica Napier-Becky Howard
Aaron Jeffery-Alex Ryan
Myles Pollard-Nick Ryan
Sonia Todd-Meg Fountain
.............................................

Post subject: Re: McLeod's Daughters
PostPosted: ned feb 02, 2014 9:09 pm 

Jedna od omiljenih serija.Svi likovi su divni.Claire,Jodi,Tess,Alex,Nick,Becky.Ova serija je kod mene istovremeno izazivala smijeh i plač,tugu i radost.Kada Claire umire,slomilo mi se srce.Nikad tako nisam plakala zbog neke scene. :cry: I sad se rastuzih.
Kad ode Becky,Claire umire,kasnije i Alex,Tess i Nick otputuju,serija gubi malo na smislu.
Doduse ja je nakon toga vise nisam ni gledala.

slika
moje 4 junakinje slika

PostPosted: ned feb 02, 2014 9:47 pm 

kristina14 je napisao/la:
Kada Claire umire,slomilo mi se srce.Nikad tako nisam plakala zbog neke scene.

Takođe, jako retko plačem kada gledam neku seriju ili film, ali ta scena me je rastužila do suza :cry: :(

Meni je Jodi najblesaviji i najbolji lik :lol:

slika

PostPosted: čet maj 29, 2014 5:11 pm 

Jodi je genijalka. :D :D
Jao,kad je pobjegla sa svog vjencanja na konju sa svom vjencanicom :lol: :lol:
Najsmjesnija epizoda je bila kada dodju u selo neki momci sto su kao striperi i skupljaju novac za neka invalidska kolica il tako nesto za brata jednog od njih.One ih prime,a Jodi ih otruje nekim pokvarenim mesom(slučajno).i stoga ne mogu da izvedu svoju tacku i zarade novac za kolica.
Onda Jodi uci likove s imanja(Nick,Alex,Terry,Jake i jos neki,ne sjecam se svih) koreografiju i sl.Na kraju epizode oni izovde striptiz.Bilo je smjesno do suza. :lol: :lol: I kad su pare skupljene,ti momci priznaju Jodi da su skupljali novac za putovanje na neka ostrva. :lol: :lol: :lol: :lol: Kakvu je facu slozila. :lol:

Znam da je Jodi na kraju serije trudna i ostaje valjda s nekim likom.

Zadnji/a bumpirao/la Ana Iustitia on čet maj 29, 2014 5:11 pm.

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ]