It is currently pon jun 26, 2017 5:39 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: La Patrona
PostPosted: uto jan 14, 2014 5:53 pm 

slika
Telemundo, 2013.
Broj epizoda: 127

Sinopsis

Gabrijela Suarez jedina je žena koja radi u rudniku zlata u selu San Pedro de Oro. Kćerka je Tigrea Suareza, cenjenog rudara, ali zbog činjenice da je samohrana majka koja radi „muški posao“, neprestano je izložena podsmehu pojedinih kolega. Ipak, zahvaljujući buntovničkom duhu, uspešno staje na kraj maltretiranjima, koja su potpuno bezazlena u poređenju sa onim što je preživela kada je imala 16 godina. Tada ju je silovao Fernando Beltran, sin najmoćnije žene u okrugu Antonije Gere, među meštanima poznatije kao Gazdarica. Kada je Gabrijela saznala da joj je silovatelj napravio dete, otišla je kod tetke u drugo selo i tamo rodila sina Davida, a po povratku u San Pedro svima je rekla da ju je otac deteta prevario i napustio.
Gabrijelin zaštitnik i vlasnik rudnika, Marselo Vidal, umre pod čudnim okolnostima i većina njegove imovine prelazi u ruke „ucviljene“ udovice Antonije. Gazdarica želi da njen stariji sin Alehandro preuzme bridu o rudniku. Kada se on i Gabrijela sretnu, među njima će se roditi ljubav, koja će izazvati gnev Antonije i proračunate Irene, koja želi Gazdaričinog sina samo za sebe. Za to vreme, Gabrijelin otac Tigre u rudniku pronalazi skrivenu pećinu u kojoj se nalazi pravo bogatstvo. Antonija i njeni ljudi muče ga do smrti, ali ne uspevaju da saznaju gde je blago. Sa druge strane, pokušavaju da ubiju Gabrijelu izazivajući eksploziju u rudniku, ali ona uspeva da se izvuče. Međutim, Antonijin sin mezimac Fernando gine sa još nekoliko rudara i Gazdarica za to krivi Gabrijelu, pa je smesti u ludnicu. Istovremeno, saznaje da je Gabrijelin sin zapravo njen unuk i odlučuje da ga, pružajući mu život o kakvom je oduvek sanjao, okrene protiv majke.
Gabrijela će u ludnici provesti nekoliko godina i za to vreme sprijateljiće se sa Konstansom, Hustovom bivšom suprugom, koju je on tu zatvorio kako bi joj oduzeo bogatstvo. Njihov saveznik biće i Lučo, simpatični lopov koji se u zatvoru pretvarao da je lud, da bi dospeo u ludnicu i odatle pobegao. Kada u ustanovi izbije požar, svi su ubeđeni da je Gabrijela stradala, ali ona sa Konstansom i Lučom uspeva da pobegne, pronalazi očevo blago i transformiše se u moćnu i elegantnu Veroniku Dantes. Kada se vrati u selo kao bogatašica, saznaje da se Alehandro u međuvremenu venčao sa Irene, a da se David, zahvaljujući Antonijinom bogatstvu, pretvorio u razmaženog i nekulturnog momka. Tada započinje svoju veliku osvetu i uništava jednog po jednog neprijatelja. Ipak, neće imati mira dok ne uništi Antoniju Geru i postane nova Gazdarica.

Uloge

Aracely Arámbula - Gabriela Suárez / Verónica Dantés "La patrona"
Jorge Luis Pila - Alejandro Beltrán Guerra
Christian Bach - Antonia Guerra "La patrona"
Gonzalo García Vivanco - Luis "Lucho" Vampa / Yamila
Erika de la Rosa - Irene Montemar Godínez
Alexandra de la Mora - Patricia Montemar Godínez
Christian de la Campa - Alberto Espino
Aldo Gallardo - Ricardo Villegas Goldstein
Diego Soldano - Rodrigo "Mano de Hierro" Balmaceda
Kenia Gascón - Prudencia Godínez de Montemar
Carlos Torres Torrija - Julio Montemar
Geraldine Zinat - Francisca Mogollón
Marú Bravo - Poncia Jiménez
Surya Macgrégor - Constanza Goldstein de Villegas / Fátima
Mario Loria - Gastón Goicochea
Irineo Álvarez - Ramón Izquierdo
Francisco "Pakey" Vázquez - Macario Gaitán
Tómas Goros - Ramiro "Lagarto" Chacón
Manola Diez - Luz "Lucecita"
Bárbara Singer - Valentina Vidal San Martín
Martín Barba - David Beltrán Suárez
Ennio Ricciardi - Maximiliano Suárez Mogollón
Joaquín Garrido - Aníbal Villegas
Mauricio Garza -Lucas Guillén
Gina Vargas - Cecilia
Alejandra Álvarez - Lucía Beltrán
Iñaki Goci - Leonardo Guillén
Ángel Chehin - Manuel Zapata
Javier Díaz Dueñas - Tomás "El tigre" Suárez
Alisa Vélez - Julia Montemar Godínez de Beltrán
Manuel Balbi - Fernando Beltrán Guerra
Patricio Sebastián - David Beltrán Suárez (niño)/ Fernando Beltrán (niño/flashback)
Emilio Caballero - Maximiliano "Max" Suárez Mogollón (niño)
Andrea Betley - Valentina Vidal San Martín (niña)
Adrián Herrera - Lucas Guillén (niño)
Aline Marrero - Inocencia Mercado
Joaquín Cosio - Esteban Rigores
Franco Gala - Pascual Duarte
Anilú Pardo - Gertrudis Aguirre
Aurora Gil - Romina Romero
Rocío Canseco -Milagros
Rami Martínez - Casanova
Francisco Calvillo - Braulio Cifuentes
Eric Ramírez - Teniente González
Sharon Zundel - Inés Mendoza
Palmeira Cruz - Eugenia Toledo Palacios / Nayelis Sánchez
Ricardo Gaya - La Comadreja Pérez
Ianis Guerrero - Minero Chávez
Claudio Guevara - Jorge Lucinci
Alexander Holtmann - Arthur Kelley
Marco Zetina - Marcelo Vidal

Prijavi post

Post subject: Re: La Patrona
PostPosted: pet jan 24, 2014 11:57 am 

Ja sam tek prije par dana pocela da je pratim.
Moze li mi neko prenjeti utiske? ;) :D

Prijavi post

PostPosted: sub jan 25, 2014 3:04 am 

Nisam je gledala, ali prica mi deluje privlačno, rekla bi da je to jedna od boljih serija od prošle godine. Nemoguće ih je sve pogledati, ali ova je u planu. Sviđa mi se i ekipa glumaca. Dovoljno je da vidim ovakvu sliku da me privuče na gledanje.. a kad tamo pod plaštem Gonzalo.. :oops:

slika

Prijavi post

PostPosted: sub jan 25, 2014 11:58 am 

Jos se nije pojavio,jedva cekam. :D :D
Da je srece bio bi glavna uloga :D
Gabriela (Aracelyin lik) me malo nervira sad u pocetku.OK,ona je jaka zena, bori se sama kroz zivot,ali stalno se svadja,vice,nimalo njeznosti.
Takodje me nervira njen odnos prema macehi,koja mi ne djeluje kao zla zena.
Ali,ok ,ima vremena ,tek sam pocela ;)

Prijavi post

PostPosted: ned jan 26, 2014 5:07 pm 

Serija je nešto najbolje štio je snimljeno poslednjih godina. Ja sam skoro završio sa gledanjem, ostlao mi je 20-ak epizoda. Više sam nego zadovoljan.

Prijavi post

PostPosted: pon jan 27, 2014 4:00 pm 

Hvala na preporukama, dobro je čuti iz prve ruke. Ako je tako onda vredi pogledati!

Prijavi post

PostPosted: uto jan 28, 2014 3:00 pm 

I ja kazem,u pocetku sam se malo smarala,ali od 10-11 epizode ne mogu da stanem.Upravo zavrsih 38u.
Serija je originalna,i kvalitetna,i zauzima mjesto medju mojim omiljenim serijama.Mislim da je ovo medju kvalitetnijim Telemundovim projektima.

Aracely je odradila dobar posao.Onaj Pila mi nije presimpatican,al ajd.Gabriela me odusevljava svojom snagom i borbenoscu.Mnogo su mi mucne bile scene kad joj umire otac,i kad je u dusevnoj,a upravo tada se pojavljuje Luco(Gonzalo Garcia).Kako je samo lijep :oops: :oops: Genijalan je kao Luco Vampa,valjala sam se odsmjeha.Samo radi tih scena vrijedi gledati!
Definitivno je inspiracija price roman Grof Monte Kristo(jedan od omiljenih)

Spoiler:
Edmonda Dantea izdaju ‚‚prijatelji‚‚ i odlazi u tamnicu u kojoj provodi najmucnije godine.U tamnici upoznaje starog opata s kojim se sprijatelji i koji mu objasnjava lokaciju velikog blaga.Opat umire,Edmond bijezi iz tamnice i kasnije upoznaje Ludjija Vampu,otkacenog lopova.Bogat, i s novim identitetom vraca se u Marsej,gladan osvete...Unistava neprijatelje jednog po jednog.

Nalazim slicnosti zbog imena lika koga tumaci Gonzalo,i zbog toga sto ce Gabrijelino novo ime biti Veronika Dantes (kao lik iz te knjige)

Obozavam price i osveti, i jedva cekam da se Gabrijela vrati transformisana i mocna.Jos nisam dotle stigla,ali brzo cu.
Ostali likovi su dosta ok predstavljeni,a najmiliji su mi Gabrijelini brat i maceha.
Kristijan Bah je odradila dobar posao,ali mi je zaista iritantna.

Voljela bih da na kraju ostanu zajedno Gabriela i Luco,ali pretpostvljam da ce ostati sa glavnim likom,i prvom ljubavlju :?

U svakom slucaju toplo preporucujem ovu odlicnu pricu koju Aracely i Gozalo Garica cine jos ljepsom ;)

Prijavi post

PostPosted: sri jan 29, 2014 2:49 pm 

SAVRSENI!
slika
slika
slika
slika
slika

Prijavi post

PostPosted: čet feb 13, 2014 2:51 pm 

Sinoć sam završila sa gledanjem.Zaista sam je pogledala u rekordnom roku :D .Nisam mogla stati.Kvalitetna je i zanimljiva.Ali ja moram naći zamjerke. :D Možda je prva kad Gabriela izubija Makarija.Ipak je on jak muškarac,al ajd.
Drugo,nerviralo me njeno Alejandro,Alejandro,mi amor..bla bla a on joj okrenuo leđa najteže kad joj je bilo.
Scena kad Antonia kida vene,a Gabriela vrišti i zaustavlja joj krvarenje je zaista :roll: :roll: Kao da je anđeo s neba,pa se odjednom brine za Antoniu.
Al,dobro to su sitnice.Ekipa je dobra,priča dobra,epizode prezanimljive.Mada od cijele osvete ništa,svi su platili ali sve joj se posložilo,nije ništa svojim rukama,osim što je zarobila Gertrudis,ali i nju na kraju pušta.Vjerovatno da bi glavna junakinja bila svetica bez kapi krvi na rukama.

Lućo mi je najdraži lik definitivno.Nisam očekivala da bude s Irene,i da će mi njih dvoje biti najsimpatičniji.Scena kad Lućo kaže da konačno ima porodicu mi je jako dirljiva :cry:

Zadnja epizoda je bas opširna.Previše scena u rudniku i oko spašavanja Davida :evil:
Antonijina kazna je odlična.Kvadriplegičar.Ima li što gore.Dobra promjena u odnosu na negativke koje polude,izgore,budu žive zakopane i sl.Samo ono kad je bolničarke maltretiraju mi je odvratno :? Ne,jer ne zaslužuje ,nego što se iživljavaju nad nekim nepokretnim,a kad je bila moćna niko joj pisnut nije smio.

Najveći šok mi je bila Valentinina i Maksova smrt.Očekivala sam nešto tipa,ispali su iz kola,neko ih spasio,kad ono...Al,dobro,to je ubačeno da bude i nešto realno,da ne bi bio apsolutno happy end.

Osim par zamjerki,jako sam zadovoljna.Jedan od boljih Telemundovih projekata.

Prijavi post

PostPosted: sub feb 15, 2014 1:23 am 

Citat:
Ima li što gore.Dobra promjena u odnosu na negativke koje polude,izgore,budu žive zakopane i sl.

Problem je taj što je Cristian Bach isto tako završila u Aztecinoj seriji Vidas robadas. Pa je sa te strane njen kraj pomalo razočaravajući.

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Go to page 1, 2  Next