It is currently sri jun 28, 2017 12:28 am

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Author Message
 Post subject: Koje i kakve telenovele volite?
PostPosted: čet jan 02, 2014 9:27 pm 

Koje su vam najdraže telenovele i kakav tip telenovela preferirate inače? :)

Post subject: Re: Koje i kakve telenovele volite?
PostPosted: pet jan 03, 2014 3:44 pm 

Trenutno preferiram ‚‚neklasicne.‚‚
Npr Internat(tesko se moze i okarakterisat sapunicom),RP(ucenik-nastavnic-moze se reci da nije bas klasik),O Clone koja se bavi mnogim temama-muslimanska kultura,klon,problem droge,bracni problemi. :)

PostPosted: pet jan 03, 2014 11:19 pm 

I ja volim neklasične, najviše mi se dopadaju one koje se bave tabu temama ili nekom konkretnom pojavom iz života, takođe su mi ok humorističke, neke narko-telenovele, eventualno dobri trileri.

Brazilski O clone obožavam, predivna serija, mogu joj zapravo dati titulu najlepše, pošto me je oduševilo apsolutno sve-radnja, glumci, ambijent, tematika kojom se bavi... ma sve u kompletu. Telemundova verzija mi je ok, ali oriDŽinal je oriDŽinal :D

RP sam odgledala jedan broj epizoda i prestala, planiram da nastavim kad završim gledanje MEA, u RP mi se čini kao da ima dosta realnih momenata.

ERDLV su zeznuli totales od Antonijine smrti, mada su posle korigovali to dovođenjem Eve Samaniego u celu priču i uspeli da je održe zanimljivom i napetom do kraja (doduše sa malim milionom nelogičnosti), no dobro... Ovu triler-seriju sam volela jer je obuhvatila problem zlostavljanja dece od strane svojih vršnjaka po školama.

PDG mi je jedna od omiljenih serija, jednostavno je divna :D

Od humorističkih MEA (mislim nije skroz humoristička ali ima gomila humora, čak i crnog), triler/ narko-telenovela (može se tako nazvati) koju sam obožavala je SSNHP (o devojkama koje su spremne da idu jako daleko kako bi izašle iz bede i ceo taj surovi narko svet u koji su same sebe bacile), od trilera sjajna je ATM...

PostPosted: ned jan 05, 2014 2:39 pm 

Meksicka verzija nije ni primac originalu Klona.Mogu slobodno reci da je promasaj.Volim Sandru,ali ona kao Zade mi je bila nesnosna za gledat.Zade je jedna samo.O ostatku ekipe da ne govorim.
Najdraze novele su mi Pasion,Entre el amor y el odio,Rubi,La otra,Rosalinda,O Clone,Terra nova,Internat naravno.
Moram pomunuti i italijansku Incantesimo.
Negdje kroz maglu se sjecam Kasandre,Divlje ruze,malo bolje i jasnije Samante.Ali prva koju sam bas pratila bila je Luz Maria ,potom Pobre diabla.Dan danas ih volim,jer me vezu uspomene i podsjecaju na taj period.Danas da ih prvi pit vidim vjerovatno ih ne bih voljela,posebno ne Pobre diablu,jer je dosta naivna.ALi tada je to taman bilo za moj uzrast,i obozavala sam ih.
Sto se tice Rosalinde upravo sam u temi o serijama koje ne volimo,pomenula sa ne volim taj klise,sirotica/bogatas.Kada je u pitanju Rosalinda to poricem.I pored nelogicnosti,obozavam je.Talija mi je tako drazesna,simpaticna,lijepa u toj ulozi,tako da me Rosalinda zauvjek osvojila.

Moram pomenuti Usurpadoru,gdje mi sama prica nesto ne drzi ne vodu,ali Gaby i Fer prici daju car.Paola Bracho mi je zaista drag lik,i to je jedini razlog sto sam je voljela.
O Rubi smo vec pricali,Susanu G.jako volim,kao i Colungu i Evoru, i zato su mi Pasion i EEAYEO u omiljene novele.Pasion ima odlicnu ekipu,i pricu,a u EEAYEO nikad necu zaboraviti Fridu i Marsijala.Ali to je vec prica za temu najoriginalniji likovi.
La otra je jedna od onih klasicnijih,ali tu me osvojila Yadhira Carrillo,i Sergio Sendel je jako dobar u ulozi Adrijana.Bilo mi je zanimljivo pratiti je.
Sto se tice novijih novela sve je manje onih koje svrstavam u omiljene.
Cuando me enamoro bi tu spadala da nije glupog kraja.Manana es para siempre je dobra,ali bilo je masu nelogicnosti.

PostPosted: pon jan 06, 2014 8:58 pm 

E daaa Entre el amor y el odio, Frida i Marcial, volela sam tu seriju :D
Samante se manje-više sećam, sećam se lepih predela tamo gde je ona živela, sećam se Betsaide (ili kako se već zvala), sećam se da je glavni muški lik doživeo avionsku nesreću i da ga je Samanta negovala valjda, sećam se onog negativca koji se zvao Mauro ako se ne varam :?
Tih ranijih serija se generalno slabo sećam, davno je to bilo, ali imale su neku čar bez obzira na to što su uglavnom bile klasične sapunice :D

kristina14 je napisao/la:
Moram pomenuti Usurpadoru

Jao, ovu telenovelu je moj tata obožavao :lol: Da, dobro ste pročitali, moj tata je voleo par telenovela :D

PostPosted: uto jan 07, 2014 3:58 pm 

Pa,koliko se sjecam ja onako mala sam sa mamom i tatom komentarisala Samantu :D :D :D

Citat:
Tih ranijih serija se generalno slabo sećam, davno je to bilo, ali imale su neku čar bez obzira na to što su uglavnom bile klasične sapunice :D

Da,tacno tako.Lusesita i Fiorela(Pobre diabla)imaju posebno mjesto u mom srcu :lol: :lol: :lol:
Iako ih najvjerovatnije ne bih gledala da su sad izasle.
Moram pomenuti i Nina amada mia.Nije bila losa serija,rado sam je pratila.Posebno mi se svidjalo sto je glavna junakinja imucna,i jaka licnost,nije primitivna sirotica koja place.
Volim glavne junakinje koje su snazne licnosti.

Dodajem seriju El manantial (Izvor)sa Adelom Noriegom i Mauriciom Islasom.Mislim da joj to jedna od boljih serija.

PostPosted: čet jan 16, 2014 6:21 am 

Generalno više cenim brazilske i turske serije od latino zbog velike razlike u kvaliteti, ali s obzirom na ograničenu mogućnost gledanja na internetu zbog nerazumevanja jezika, više pratim latino serije.

Razlika u kvaliteti se ne odnosi samo na same glumce, jer recimo i Turci svoje glavne biraju sa pisti i izbora najlepših kao i Meksikanci, već je reč o pristupu i vođenju računa o detaljima. I jedni i drugi su ogromne produkcije i serije proizvode kao na traci. No, Turci i Brazilci puno pažnje polažu na kvalitet dijaloga, na pokazivanju emocija gestikulacijom, imaju ozbiljniji pristup glumca prema ulozi gde je svaka jedinstvena i za sebe. Dok se u latino produkciji više igraju snimanja i u poređenju s ovima sve deluje amaterski. Kad bi iz latino sveta uzeli jednog glumca i pogledali njegove scene iz različitih serija, sem načina oblačenja, druge razlike u likovima koje tumači bi teško uočili, dok je ovamo to ipak drugačije.

Trenutno pratim "Pasion prohibida" koja je rimejk turske serije "Zabranjeno voće" iliti "Strasti orijenta", pa uočavam konkretnu razliku. Oni su doslovno sve kopirali, a razlika u kvalitetu je ipak preočita. Recimo, scena gde glavna glumica sa mužem igra tango. Kod Turaka iz te scene sve pršti od senzualnosti koju taj ples nosi, iako oni nisu plesači, vidimo neki minimalan pokret i korak, vidimo izraze lica koji odaju emociju koja se želi odaslati. Kod Meksikanaca, kako im se verovatno nije dalo raditi na učenju par koraka, samo vidimo kako joj leti haljina i kosa, pa malo njene cipele i gotovo. Da nisam gledala original, ovo bi mi bilo simpatično, ali pošto se sećam onog doživljaja za vreme te scene, onda ovde nisam imala nikakav doživljaj, tj. bio je razočarajući. Sve se ovo može primeniti i na brazilsku i meksičku verziju "Klona" o kojem smo govorili. Jednostavno se ne poklanja pažnja detaljima. Kako je plesala Giovanna, a kako Sandra? I mislim da nije stvar u sposobnosti jedne ili druge da to iznese, nego u poklanjanju važnosti produkcije na to. To su samo mali detalji u poređenju razlika u pristupima snimanju.

Kad je reč o izboru serije koju gledam, a rekla sam da i pored svega gore napisanog u najvećoj meri pratim latino serije, onda uglavnom biram na osnovu priče i izbora glumaca. Složila bi se s vama da su neobične priče i tematike vrlo privlačne. Takođe mi je vrlo važan izbor glumaca, pa biram one od kojih imam očekivanja da će priču bolje izneti u odnosu na druge, te pretpostavke hemije i kompaktnosti glavnih glumaca.

PostPosted: čet jan 16, 2014 8:34 pm 

Citat:
Generalno više cenim brazilske i turske serije od latino zbog velike razlike u kvaliteti, ali s obzirom na ograničenu mogućnost gledanja na internetu zbog nerazumevanja jezika, više pratim latino serije.

Izuzimam turske,jer ih ne pratim osim sto sam povremeno bacila oko na Ezela.Ali,smatram da su brazilske zaista kvalitetnije i bolje osmisljene.Osim Clona voljela sam i:
Kralj stocara
Zemlja nade
Nasa zemlja
Brazilski akvarel

Citat:
Sve se ovo može primeniti i na brazilsku i meksičku verziju "Klona" o kojem smo govorili. Jednostavno se ne poklanja pažnja detaljima. Kako je plesala Giovanna, a kako Sandra? I mislim da nije stvar u sposobnosti jedne ili druge da to iznese, nego u poklanjanju važnosti produkcije na to. To su samo mali detalji u poređenju razlika u pristupima snimanju.

Jao da!Da nisam vidjela original,mozda bi meksickog Klona i zavoljela,al ovako :roll: :roll: Sandru sam zaista jedva gledala kao Zade.Nije samo ples(Giovanin je neprevazidjen,a SAndra samo mlati velom),nego i nejn pogled,izrazi lica...
Sto se tice plesa evo razlike te:
http://www.youtube.com/watch?v=Pe8fUfBhpLM
http://www.youtube.com/watch?v=9Kpv4eknvGA
A uz to joj i nikako ne stoji taj stil.Veo joj pristoji ko piletu sise. :lol:
I ostali likovi su jako lose docarani.Jedino su mi bili ok Marisa,Zein i Aejandro.
Dobro ovo je bilo offtopic malo.Ali morala sam dodati.

Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ]