It is currently pet jun 23, 2017 8:53 am

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Izdaja
PostPosted: čet jan 12, 2017 12:59 am 

Sinopsis

Bilo je to sasvim uobičajeno veče. Ništa nije nagoveštavalo da će se završiti dogadjajem koji će promeniti živote mnogih ljudi, koji će čak uspeti da uzdrma sam državni vrh. Kazino je kao i svake druge večeri otvorio vrata svojim posetiocima. Ono što do te večeri niko nije znao jeste da su u podrumu postojala još jedna tajna vrata namenjene za posebnu klijentelu. Klijentelu koja je daleko od očiju javnosti htela da uživa u čarima kocke, alkohola, droge i lakih devojka. A onda je jedan zvuk pucnja promenio sve. Ono što je godinama bilo tajno postalo je javno. Ono što je sačekalo policiju koja se veoma brzo stvorila na mestu dogadjaja, bilo je njegovo beživotno telo koje je ležalo u lokvi krvi. Pored njega stajala je ona, devojka koja u tom trenutku nije ni razmišljala da će u svojim rukama imati sam državni vrh.

Prijavi post

Post subject: Re: Izdaja
PostPosted: ned jan 15, 2017 6:10 pm 

Čekam prvu epizodu ;)

Prijavi post

PostPosted: pon jan 16, 2017 12:39 pm 
Zvuči interesantno :)

Prijavi post

PostPosted: pet jan 20, 2017 5:14 pm 

Ja tek sad ovo vidim.Ne moram ni reci koliko se radujem tvojoj novoj noveli, Milose ;)

Prijavi post

PostPosted: pon jan 30, 2017 2:44 am 

Epizoda 1

Bilo je to sasvim uobičajeno veče. Ništa nije nagoveštavalo da će se završiti dogadjajem koji će promeniti živote mnogih ljudi, koji će čak uspeti da uzdrma sam državni vrh. Kazino „GRAND“ je kao i svake druge večeri otvorio vrata svojim posetiocima. Ono što do ove večeri niko nije znao jeste da su u podrumu postojala još jedna tajna vrata namenjene za posebnu klijentelu. Klijentelu koja je daleko od očiju javnosti htela da uživa u čarima kocke, alkohola, droge i lakih devojka. A onda je jedan zvuk pucnja promenio sve. Ono što je godinama bilo tajno veoma brzo je postalo javno. Obezbedjenje je sprečilo znatiželjne klijente da se spuste u podrum kazina. Znajući da nemaju puno vremena neki od tajnih posetioca su ipak uspeli da na brzinu pobegnu sa lica mesta. Uspeli su da zadrže svoj identitet u tajnosti. I što je najvažnije od svega uspeli su da izbegnu osudu javnosti. Medjutim nisu svi bili te sreće. Jedan od onih kome sreća te večeri nije bila naklonjena bio je cenjeni političar Evaristo Toreblanka. Ono što je sačekalo policiju, koja se po pozivu jednog od klijenata u roku od 20 minuta stvorila na mestu dogadjaja, bilo je Evaristovo beživotno telo koje je ležalo u lokvi krvi. Pored njega stajala je ona, devojka koja u tom trenutku nije ni razmišljala o tome da će u svojim rukama imati sam državni vrh. Minuti su za nju trajali kao večnost. Čula je buku i vrisku koja je dolazla sa gornjeg sprata, ali ona se trudila da bude usredsredjena samo na jedno, na ono što treba da ispriča policiji kada stigne. Neprestano je u sebi ponavljala već pripremljen govor. Bila je tu zato što je morala. Naredjeno joj je da sačeka policiju i kao jedini svedok ispriča šta se desilo. Kada je stigla policija osetila je strah kao nikada ranije u svom životu. Noge su joj se oduzele. Njenu nervozu dodatno je povećao glavni detektiv koji je sumnjičavo odmerio od glave do pete. Potom je naredio da je pod nadzorom izoluju u nekoj drugoj prostoriji dok se izvrši uvdjaj. Time je samo produžio njenu agoniju za koju je ona želela da se što pre završi.

Narednih pola sata policija je vršila uvidjaj. Detektiv David Bernal i njegov pomoćnik Anhel Duran su i dalje razgledali oko sebe pokušavajući da pronadju neki trag.

-I šta kažeš? Kako ti se sve ovo čini?- upitao ga je David
-Ne znam šta bih rekao. Izgleda kao običan sukob oko kocke.
-Samo što ovaj zločin jedan mali detalj čini drugačijim od ostalih. Žrtva je nekadašnji predsednik države.
-Ovo će u medijima odjeknuti kao bomba. Neće nam sići s’ grbače dok ne pronadjemo krivca.
-Bojim se da pronalaženje istog ovoga puta neće biti ni malo lako. Od trenutka poziva do našeg dolaska prošlo je 20 minuta. Pitanje je koliko je zaista vremena prošlo od trenutka pucnjave do prijave. Za to vreme ubica je naravno nestao. Gotovo svi posetioci kazina su pobegli. Ostalo je njih par znatiželjni za koje sve ovo predstavlja šou i spektakl. Imali su i više nego dovoljno vrmena da manipulišu scenom zločina i dokazima. I što je najvažnije od svega ubijen je bivši predsednik, što implicira da je i ubica neka krupna zverka.
-Naravno. Sa njim u društvu ne mogu da sede i kockaju obični smrtnici kao mi.

David je zabrinuto gledao oko sebe. Potom je uzeo zapisnik sa stola i krenuo ka vratima.

-Odoh da ispitam glavnog svedoka. Mada, čisto sumnjam da ću od nje saznati istinu.
-Jesi li je video? Jedva je stajala na nogama od straha.
-Našla se na pogrešnom mestu u pogrešno vreme. Mislila je da će njen jedini posao biti da širi svoje zgodne nožice bivšem predsedniku, a na kraju je prisustvovala njegovom ubistvu. Odoh kod nje. A ti idi da ispitaš vlasnicu kazina i ostale zaposlene.

Liset, vlasnica kazina, kao i svi ostali zaposleni su bili u glavnoj sali. Svi su bili vidno zabrinuti i uplašeni. Ona je šetala u krug i neprestano ponavljala:

-Zašto je ovo moralo baš meni da se desi?

U tom trenutku je došao Anhel koji je rekao:

-Ko je od vas gospodja Liset Fereira?
-Ja... Ja sam....
-Vi ste vlasnica ovog kazina?
-Da, ja sam... Ja sam vlasnica...
-U redu. Sada ću ispitati vas i sve ostale zaposlene. Mislim da je suvišno da vam kažem da je lažno svedočenje kažnjivo zakonom!
-Da, naravno... Hoću reći ne... Mislim... Htela sam reći da vas nećemo lagati... Nemamo razloga za to...
-Opustite se gospodjo. Ako nemate šta da krijete, osim onih prostorija u podrumu, nemate razloga za toliku nervozu.

Njenu pažnju odvukao je David koji je u tom trenutku išao ka kancelarij u kojoj se nalazila ona, glavni svedok. Zabrinuto je gledala u tom pravcu.

-Gospodjo! Da li me slušate?! Gospodjo Liset!
-Da, da... Recite... Izvinite samo sam... Oprostite...
-U redu. Da počnemo.

Ona je bila u kancelariji. Sedela je na stolici i nervozno trljala ruke. Pored nje su stajala dva policajca. Ušao je David koji je rekao:

-Momci... Hvala vam ali sada moćete da izadjete. Ja ću preuzeti svedoka.
-Naravno šefe.- rekao je jedan od njih

Kada su izašli David je zatvorio vrata a potom se okrenuo ka njoj i pogledao je pravo u oči. Prošla je jeza celim telom. Osetila je strah kao nikada u životu. Samo je spustila pogled na šta se on nasmešio i prišao joj bliže. Otvorio je fasciklu koju je držao u rukama i rekao:

-Da vidim šta to imamo ovde. Renata Morales. 25 godina. Neosudjivana. Zanimanje krupije.

Nakon poslednje stavke ironično se nasmešio. Ona ga je samo pogledala.

-Ti si Renata Morales?
-Da, ja sam.
-Uplašena si?
-Molim?
-Pitam te da li si uplašena?!
-Ja... Malo... Mislim ono...
-Ja bih na tvom mestu bio mnogo uplašen. Ne znam da li si svesna u kakvom si problemu.

Ćutala je. Nije mu ništa odgovorila. U njenim očima se videlo da je prestravljena.

-Ok. Onda da počnemo. Kao prvo upozoriću te da je skrivanje istine, da ne upotrebim ružniju reč, kažnjivo zakonom.
-Znam, znam...
-Onda nadam se da ćeš mi reći kako se sve tačno odigralo. I što je najvažnije od svega ko je ubio Evarista Toreblanku.

Renata se zamislila. Vratila se mislima nekih sat vremena unazad.

“Renata i Liset su bile u tajnoj sobi. Stajale su pored Evaristovog beživotnog tela. Renata je neprestano plakala i govorila:

-Ne. Ja to ne mogu uradim.
-Moraš!

Renata se uhvatila za glavu i počela da šeta u krug.

-Provaliće me. Mnogo sam nerovzna.

Pogledala je u Evaristovo telo i počela nekontrolisano da plače.

-Zašto se ovo dešava baš meni?! Kako sam se uplela u sve ovo?! Završiću u zatvoru! Sigurna sam da će mene okriviti za sve!
-Polako. Smiri se.
-Ne mogu da se smirim! Zar ne shvataš šta se dešava?! Provešću ostatak života u zatvoru!

Liset je pokušavala da je smiri ali joj to nikako nije polazilo za rukom. Na kraju joj je udarila šamar.

-Smiri se!- rekla je besno Liset
-Ali...
-Misliš da ja nisam nervozna?! Ali nemamo vremena za gubljenje! Sve će biti u redu ako uradiš sve onako kako smo ti rekli. Jesi li upamtila šta treba da kažeš?!
-Da, ali...
-Prekini! Moraš to da uradiš zbog svih nas! To je jedini način da se izvučemo iz celog ovog haosa u koji smo se upleli!

Liset je zagrlila i rekla:

-Sve će biti u redu. Samo se smiri.“

U sadašnjost je vratio David koji je tresnuo šakom od sto i uzviknuo:

-Da li me slušaš?!

Ona se trgnula i zbunjeno rekla:

-Da, slušam... Samo sam...
-Da krenemo ispočetka. Dakle, ti si...

Anhel je ispitivao Liset i ostale zaposlene.

-Znači to je sve što imate da mi kažete?
-To je sve. Mi nismo bili dole. Ne znamo šta se tačno desilo.- rekla je Liset
-Samo smo odjednom čuli pucanj.- rekla je Eva, jedna od devojaka
-I šta ste onda uradili?!
-Onda smo... – Liset je prekinula i rekla:
-Onda je nastao opšti haos. Klijenti su počeli da vrište. Jurili su na sve strane. Bilo je čak i onih koji su krenuli ka podrumu ali moje obezbedjenje ih je sprečilo da sidju dole. Evo to može da vam potvrdi Naćo, šef obezbedjenja.

Liset je pokazala u njegovom pravcu. On je samo potvrdno klimnuo glavom. Anhel je ustao i prošetao ispred devojaka. Zaustavio se ispred jedne od njih i rekao:

-A vi ste?!
-Ja?
-Da, vi. Vama se obraćam.
-Ja sam... Marta... Marta Paz.
-Ni vi niste bili dole?
-Ne. Već smo vam rekli da niko od nas nije bio dole. Samo Renata.

Liset je ustala i drčno rekla:

-Dokle mislite da maltretirate mene i moje zaposlene? Mi nemamo nikakve veze sa ovim što se desilo.
-Osim te da se ubistvo desilo u vašem lokalu.
-Dobro to da ali...
-I to u delu lokala koji nije prijavljen za rad, tj. radio je na crno. Jel ni sa tim nemate veze?!
-Znate... Ja...
-Ali to sada nije tema. Moramo prvo da rešimo mnogo veći zločin. Biće vremena da pričamo i o vašim ilegalnim radnjama.

Lliset je ućutala i pokunjeno sela.

Renata i David su bili u kancelariji.

-Da sumiramo vašu izjavu. Evaristo Toreblanka i Rohelio Urieta su igrali poker. U prostoriji sa njima ste se nalazili samo još vi. Jel tako?!
-Da, tako je.
-Gospodin Urieta je prema vašim rečima malo više popio.
-Da, istina. Nije mu išlo baš najbolje... Počeo je da gubi i... Dosta je popio.
-Prema vašim rečima, kako nije imao više šta da uloži na kraju je založio i svoju kuću. Potom je i izgubio istu. Nakon čega je izvadio pištolj i uperio u gospodina Toreblanku. Jel tako bilo?
-Da, da... Već sam vam rekla.
-Onda su njih dvojica imali žučnu raspravu. Prema vašoj izjavi gospodin Urieta je izjavio da će ga ubiti ako mu ne vrati nazad njegovu kuću. Jel tako?!
-Tako je. – rekla je bezvoljno
-Samo lagano gospodjice. Još malo smo završili. Da nastavimo sa rekonstrukcijom dogadjaja. Njih dvojica su nastavili da se svadjaju. Na kraju je gospodin Urieta pucao u gospodina Toreblanku. Jel tako bilo?
-Da.
-Znači vi tvrdite da je Rohelio Urieta ubica Evarista Toreblanke?
-Da, tvrdim.

Na drugom kraju grada čuo se zvuk sirene auutomobila. Automobil marke Audi zakucao se u banderu. Povredjena glava čoveka od nekih 50-ak godina bila je naslonjena na volan čime je stvarala pritisak na sirenu. Na sedišti pored stajala je poslovna torba na kojoj je bilo ugravirano ime Rohelio Urieta.

Kraj 1. epizode

Maite Perroni - Renata Morales
-25 godina. Radi u kazinu. Glavni svedok ubistva Evarista Toreblanke.

Michel Brown -David Bernal
-30 godina. Glavni detektiv na slucaju.

Alfonso Herrera - Anhel Duran
-30. godina. Davidov kolega. Radi sa njim na slucaju.

Patricia Navidad - Liset Fereira
-40 godina. Vlasnica kazina.

Ignacio Casano -Naco

-30 godina. Radi kao obezbedjenje u kazinu.

Oka Giner - Marta Paz
-25 godina. Radi u kazinu.

Irina Baeva - Eva Soto
-20 godina. Radi u kazinu.

Erik del Castillo - Evaristo Toreblanka
-70 godina. Nekaadasnji predsednik drzave.

Javier Diaz Dueñas - Rohelio Urieta
-65 godina.

Prijavi post

PostPosted: pon jan 30, 2017 9:42 pm 

Nastavi sa pisanjem ;) I like it :-D

Prijavi post

PostPosted: pon jan 30, 2017 10:26 pm 

Drago mi je da ti se svidja.

Neki plan je da objavljujem epizode svaki drugi dan. Vidim da nije neka poseta na forumu pa da se ne gomilaju epizode, kako bi citali svi oni koji zele.

Prijavi post

PostPosted: uto jan 31, 2017 11:34 am 

I meni se svidja ;) Ovo je prvi put da pises na ovakvu temu, jel tako? Mislim na politiku. Necu imati vremena da opsirno komentarisem, ali cu sigurno redovno citati. :D

Prijavi post

PostPosted: uto jan 31, 2017 6:38 pm 

Da. Malo se igram sa politikom. Mada u sustini nije klasicna politicka serija. Bice tu svasta, dosta preokreta. Prvi veci na kraju 5. epizode.

Prijavi post

PostPosted: uto jan 31, 2017 6:59 pm 

2. epizoda

Liset, Anhel i ostali zaposleni su bili u kazinu.

-To bi za sada bilo sve.- rekao je on
-Hvala Bogu.- promrmljala je sebi u bradu Liset

U tom trenutku je došao jedan policajac i šapnuo Anhelu nešto na uvo. Liset je znatiželjno gledala u njihovom pravcu.

-Nešto se dešava?- upitala je ona
-Da, dešava se to da...

Iz kancelarije su izašli David i Renata.

-Završio sam sa ispitivanjem gospodjice Morales.
-Hoćete li je uhapsiti?- upitala je Eva
-Zašto bismo je uhapsili. Gospodjica je samo bila svedok dogadjaja. Zar ne?
-Da, naravno. Ona nema nikakve veze sa tim ubistvom. Ona je samo radila svoj posao. – rekla je Liset
-Naravno kako njoj, tako i svima vama, zabranjeno je napuštanje zemlje. Do daljnjeg. Anhele, jel ima nekih novsti?!
-Da. Našli smo novi trag.

Liset se trgla. Uplašeno je pogledala Renatu. David i Anhel su se izdvojili u stranu i neko vreme razgovarali. Liset je sve vreme zabrinuto gledala u njihovom pravcu, s’ vremena na vreme bacala je pogled ka Renati koja je delovala uplašeno. Posle nekog vremena ponovo su im prišli David i Anhel.

-Samo nešto da vas pitamo? Nakon ubitva, ko je sve bio u dole?- upitao je David
-Ko je sve bio? Pa... Kao što sam vam već rekla... Renata i ja.- rekla je Liset
-Znači samo vas dve?- rekao je David
-Da, samo nas dve. Jel tako Renata?
-Da, tako je. Niko više nije bio.
-Zanimljivo. A da kojim slučajem neka od vas dve ne nosi broj obuće 45?- upitao je Anhel
-Molim?- rekla je začudjeno Liset
-Ili možda 44. Nikako manji.- rekao je Anhel
-Ne razumem... Kakve su to gluposti... Ja...
-Gospodjice Morales, gospodjice Fereira... Mislim da ćete ipak morati da podjete sa nama u stanicu.- rekao je David

Renata i Liset su se uplašen pogledale.

-Zašto?!- upitala je Liset
-Ali zbog čega?! Ja sam vam već sve rekla.- rekla je Renata
-Saznaćete sve u svoje vreme.

Anhel je krenuo da vadi lisice ali ga je David zaustavio i rekao:

-Mislim da nema potrebe za tim. Siguran sam da će gospodjice rado saradjivati sa nama.
-Da, ali... Ne razumem zbog čega nas vodite...
-Bez panike. Niste uhapšene. Za sada. Samo vas vodimo na informativni razgovor da nam pojasnite neke nejasnoće.- rekao je David

Za to vreme na svim vestima odjeknula je kao bomba vest da je Evaristo Toreblanka, nekadašnji predsednik države, ubijen u jednom kazinu u centru grada. Ubrzo se vest proširila i društvenim mrežama.

U velelepnoj vili, u svojoj spavaćoj sobi na ogromnom krevetu spavala je žena srednjih godina. Odjednom je u sobu utrčao muškarac od nekih 40-ak godina i upalio svetlo.

-Katia! Katia! Budi se!

Ona se probudila i sanjivo ga pogledala.

-Šta radiš ovde?! Jesi li normalan?!
-Nisi čula vesti?
-Kakve vesti?! Ko zna koliko je sati!
-Moj otac je mrtav.
-Molim?!
-Postala si udovica. Moj otac je noćas ubijen u nekom kazinu.

Ona je ostala u šoku.

U pratnji Davida i Anhela, Renata i Liset su izašle iz kazina. Ispred ih je čekala gomila novinara koji su se utrkivali da dobiju izjavu. Blicevi fotoaparata su neprestano škljocali.

-Do djavola! Kako su već saznali?!- besno je rekao David

Novinari su se gurali i nisu im dali da dodju do automobila.

-Šta imate da nam kažete povodom...?
-Ništa!- odsečno je rekao David
-Da li možete da nam potvrdite da je žrtva nekadašnji predsednik Evaristo Toreblanka?

David je odmah prepoznao njen glas. Iznenadio se kada je ugledao ispred sebe.

-Karen... Šta radiš...?! - ona ga je prekinula i rekla:
-Odgovorite nam na pitanje! Da li je žrtva Evarsto Toreblanka?!
-Nisam još uvek ovlašćen da vam bilo šta kažem!
-Da li je tačno da...?
-Molim vas! Pustite nas da prodjemo!- rekao je Anhel

Nekako su uspeli da se probiju do automobila. Novinari su i dalje insistirali sa svojim pitanjima ali ni na jedno nisu dobili odgovor. Iz čitave rulje izdvojila se Karen koja je rekla:

-Davide, meni ćeš ipak morati da daš neku informaciju. Ja nisam kao svi drugi.

Katia, ogrnuta u bade mantil, sa nevericom je gledala vesti. Marsijal je stajao pored nje.

-I dalje ne mogu da verujem da se ovo dešava.
-Ja uopšte nisam iznenadjen. Nije nikakva tajna da je moj otac imao dosta neprijatelja.
-Šta ćemo sad da radimo?
-Mislim da bi trebalo da odemo u policijsku stanicu. Idi se obuci i spremi da odigraš najbolju ulogu u svom životu. Ulogu ucveljene udovice.
-Marsijale, molim te...
-Ajde, ajde... Znam ja da ti to možeš.

Policijski automobil, sa uključenom rotacijom, parkirao se ispred jedne kuće. Anhel je izašao iz kola i pozvonio na vrata. Posle izvesnog vremena vrata je otvorila starija žena koja je sanjivo rekla:

-Izvolite. Šta vam treba?
-Tražimo gospodina Rohelia Urietu? Da li se nalazi kod kuće?
-Ja... Ja zaista ne znam... Ja sam spavala... Mogu da odem da pogledam...
-Ako bi ste bili ljubazni.
-Naravno.... Odmah...

U tom trenutku je došla žena od nekih 50 godina koja je rekla:

-Hasinta, kakav je ovo haos?! Šta se dešava?!

Zbunila se kada je ugledala policiju ispred sebe.

-Gospodjo traže gospodina.
-Vi ste suprga Rohelia Uriete?- upitao je Anhel
-Da, ja sam. Margarita Urieta. Kako bi mogla da vam pomognem? Zbog čega tražite mog supruga?
-Da li je vaš suprug kod kuće?
-Ne, nije. Sinoć je izašao i još uvek se nije vratio.
-Momci! Pretresite celu kuću!
-Ali... Zbog čega?! Kako možete tek tako da mi upadnete u kuću?! Objasnite mi šta se dešava!
-Gospodjo, molim vas. Pustite nas da radimo naš posao.

David, Renata i Liset su stigli u policijsku stanicu. Iz svoje kancelarije je izašao vrhovni komandir koji je rekao:

-Inspektore Bernal, dodjite na trenutak u moju kancelariju!
-Odmah. Momci odvedite gospodjice u salu za ispitivanje!

Francisko je ušao u svoju kancelariju, za njim je došao David.

-Ovo je opšti haos! U svim vestima je već izašla vest da je nekadašnji predsednik ubijen. Obraduj me i reci mi da znamo ko je ubica.
-Imamo jednog osumnjičenog. Prema rečima glavnog svedoka ubica je izvesni Rohelio Urieta ali ja nisam ubedjen da je on zaista kriv.
-Odlično! Želim da ga što pre uhapsite!
-Da, ali kažem ti da...
-Ovo nije obično ubistvo. Žrtva je nekadašnji predsednik države. Mediji nam se neće skinuti sa grbače dok ne pronadjemo ubicu. Moramo to što pre uraditi. Sve oči javnosti su sada uprte u nas.
-Koliko vidim tebi je samo važno da što pre nadješ krivca.
-Pa zar to nije naš posao?! Navažnije je da imamo glavnog osumnjičenog.
-Da, imamo ali... Tokom istarage pronašli smo neke tragove koji se baš ne poklapaju sa pričom glavnog svedoka.
-Ko nam je glavni svedok?!
-To je jedna od žena koje su došle sa mnom. Zove se Renata Morales. Radi kao krupije u kazinu gde se dogodilo ubustvo. Mada, jasno je koje je njeno pravo zanimanje.
-Sjajno. Glavni svedok u ubistvu bivšeg predsednika je ni manje ni više nego jeftina prostitutka.

David ga je popreko pogledao i besno stisnuo pesnicu. Krenuo je nešto da mu kaže ali se u poslednjem trenutku predomislio.

-Želim da što pre uhapsite tog Rohelia!
-Detektiv Duran već radi na tome.
-Dobro je da neko nešto i radi. Šta ti čekaš?! Idi ispitaj tu kurvu! Izvuci iz nje sve što zna!
-Kako ti kažeš! Tvoje želje su ovde zapovest.
-Naravno. I ni najmanje mi se ne svidja ton sa kojim mi se obraćaš. Ja sam tvoj nadredjeni i ima da me poštuješ! A sad polazi na posao!
-Kako Vi kažete šefe.

David je izašao i besno zalupio vrata za sobom. Francisko je samo odmahnuo glavom.

-Izludeće me jednog dana.

Renata i Liset su bile u sali za ispitivanje. Renata je nervozno cupkala nogom.

-Smiri se. Previše si nervozna.
-Kako da ne budem nervozna?! Zar ne vidiš gde se nalazimo?!
-Sve će biti u redu.
-Nisam baš sigurna.

Liset je besno zgazila ispod stola i promrmljala:

-Samo se drži onoga što si rekla. I ne teraj me da više pričam jer sam sigurna da nas snimaju.

U tom trenutku je ušao David.

-Konačno ste se pojavili!- rekla je Liset
-A gde to žurmo?!
-Jako ste duhoviti. Nego, možete li mi konačno reći zbog čega ste nas doveli ovde.
-Naravno. Ovde ste zbog lažnog svedočenja.
-Molim?! Ne znam o čemu govorite.

Renata je uplašeno pogledala u Liset.

-Zaista ne znate o čemu govorim?! Po poslednji put ću vam postaviti ovo pitanje! Nakon pucnjave, koliko ljudi je bilo u prostoriju gde se odigrao zločin?!
-Opet isto pitanje. Samo Renata i ja. Koliko puta treba da vam kažem?!

David se uneo Renati u facu i rekao:

-Gospodjice Morales vi potvrdjujete ovu izjavu?
-Da, naravno.- rekla je spuštenog pogleda
-U redu. Kako mi onda objašnjavate prisustvo muških tragova u prostoriji?!
-Kako ojašnjavamo... Ne razumem pitanje... – rekla je nervozno Liset
-Pojasniću vam. Prema vašim tvrdnjama u toj prostoriji su bili Evaristo Toreblanka, Rohelio Urieta, Renata Morales, ovde prisutna, i vi koji ste došli nakon pucnjave. Jesam li u pravu?!
-Jeste. – promrmljala je Liset
-U toku istrage pronadjeni su otisci muške cipele. Pojasniću vam pošto ste obe zbunjujuće prirode i ništa vam nije jasno. Dakle, neki muškarac je zgazio u krv gospodina Toreblanke i potom ostavio tragove po podu.
-A zato ste pitali za broj obuće i...
-Da, zato. Vidite da možete da skapirate kada se potrudite. Znao sam ja da vi niste ni naivni a ni glupi.
-Naravno da nisam. Zato i imam objašnjenje za te tragove. - rekla je Liset odlučno
-Zaista?! Jedva čekam da čujem.
-Pa odgovor je logičan. Tragovi pripadaju Roheliu. Sigurno je on zgazio u krv pre nego šo je pobegao.
-Moguće. Šta više skoro smo sigurni da jeste. Medjutim, znate koji je problem?
-Koji?
-Pronašli smo dva različita otiska. Pripadaju različitom modelu cipele, a što je još važnije pripadaju različitim osobama. To smo zaključili iz razloga što nisu iste veličine. To ukazuje da na prisustvo bar još jedne muške osobe u toj prostoriji! Zahtevam da mi kažete koga štitite?!

Kraj 2. epizode

Jose Elias Moreno - Francisko
-55 godina. Davidov i Anhelov sef.

Maria Sorte - Margarita
-50 godina. Rohelieva supruga.

Thelma Madrigal - Karen Madrigal
-28 godina. Novinarka

Lisset - Katia Mondragon de Toreblanka
-40 godina. Evaristova supruga.

Marcelo Cordoba - Marsijal Toreblanka
-38 godina. Evaristov sin.

Prijavi post