It is currently sub jun 24, 2017 12:20 am

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Filmovi,muzika,knjige :D
PostPosted: sub aug 22, 2015 8:57 pm 

Angel :) je napisao/la:
Za ljubitelje horora :-D

Lake Dead (Jezero Smrti)
Anaconda (sa Jennifer Lopez)
Child's Play (Dečija igra - 6 delova)
A Nightmare on Elm Street (Strava u ulici Brestova - 7,8 delova)
Final Destination (Poslednja ekskurzija - 5 delova)
Paranormal Activity (Paranormalna aktivnost - 5 delova)

+
Saw 7 dijelova
Wrong turn (6 dijelova, prva tri super, ostatak grozan)
Annabelle
Jessabelle
Dead silence
Mama
The exorcist
.. imam ih još zilion u glavi, samo horore i gledam :D :cheer: :cheer: :eeek:

Prijavi post

PostPosted: ned aug 23, 2015 3:28 pm 

Ti si kao mj drug s faxa :lol: Ne gleda ništa drugo nego horore, i to neke da te Bog sačuva :o Npr Human centipede :sick:

Prijavi post

PostPosted: ned aug 23, 2015 7:32 pm 

Human centipide je :sick: :sick: Nešto najodvratnije što sam ikad odgledala :sick: :sick:

Prijavi post

PostPosted: ned aug 23, 2015 7:56 pm 

Kod mene je opšte poznato da horore sa litrama krvi i odvratnim scenama ili paranormalne horore sa duhovima,
vešticama i vukodlacima i ostalim bićima ne gledam i tu retko pravim kompromis (eventualno pogledam s nekim
ko to voli i to pod uslovom da me sinopsis filma jako zaintrigira). Nerealni horori su mi upravo to - apsolutno
nerealna priča u koju ne mogu da se uživim i uživam, niti da ih shvatim ozbiljno. Ali, gori su mi oni sa masovnim
krvoprolićem. Ja nisam neko ko se razume u filmove, nisam filmski kritičar, nego sam samo obični gledalac
i zato sam se par puta zapitala u čemu je tačno poenta takvih filmova? Šta je to što ljudi vole da vide
u scenama tog tipa? Puno krvi, igranje sa delovima ljudskih tela, vađenje očiju, jedenje živog papagaja i sl...?
Koju i kakvu vrednost to ima? Šta ti momenti treba da prikažu, kakvu poruku da pošalju? U čemu je draž?
Nije valjda da treba da zadovolje najniže ljudske porive or what? Ne razumem stvarno :ne zna:

Malo kasnije ću staviti listu filmova koje sam nedavno odgledala, a oduševili su me :-D Većinom su to
stariji filmovi na koje sam se opasno navukla :-D

Kad spomenuh starije filmove, voli li neko da gleda filmove žanra film noir?

Prijavi post

PostPosted: ned aug 23, 2015 8:19 pm 

Noir su oni stariji crno bijeli krimi filmovi ? Barem sam ih ja tako skontala :lol: Ja sam gledala ove malo modernije tipa sin city, spirit ali oni imaju nešto prije tog noir (neki prefix) :ne zna: Uglavnom su mi oni skroz cool odrađeni :-D

Prijavi post

PostPosted: ned aug 23, 2015 8:25 pm 

Citat:
Noir su oni stariji crno bijeli krimi filmovi ?

Da, to je to. Meni je atmosfera u tim filmovima tako napeta, turobna i za moj pojam mračnog mračna :-D

Citat:
ali oni imaju nešto prije tog noir (neki prefix)

Neo-noir, kao modernizovana varijanta film noir-a :-D Takođe mi se dopadaju i te moderne verzije, ali
oni iz 50-tih godina su mi perfektni.

Prijavi post

PostPosted: ned aug 23, 2015 10:44 pm 

Ana, ako voliš starije filmove preporučujem Third man (1949) i Purple Noon (1960). ;)

Prijavi post

PostPosted: uto aug 25, 2015 10:20 pm 

Third man sam pogledala još ranije i odličan je :bravo: Jedan od retkih britanskih film noir-ova koje sam gledala,
uglavnom sam se fokusirala na američke :oops: Purple noon nisam gledala.

Evo liste nedavno odgledanih filmova koji su mi se jako dopali... :-D

Odds against tomorrow (1959.), ocena 9/10
House by the river (1950.), ocena 8/10
Sweet smell of success (1958.), ocena 10/10
Touch of evil (1958.), ocena 9/10
Kiss me deady (1955.), ocena 10/10
Strangers on a train (1951.), ocena 8/10
The file on Thelma Jordon (1950.), ocena 9/10
While the city sleeps (1956.), ocena 8/10
Murder by contract (1958.), ocena 10/10
Teenage doll (1957.), ocena 10/10
Les diaboliques (1955.), ocena 10/10
The bigamist (1953.), ocena 8/10
The graduate (1967.), ocena 10/10......definitivno jedan od filmova sa najjačom i najboljom poslednjom scenom.
Anatomy of a murder (1959.), ocena 9/10
Lock, stock and two smoking barrels (1998.), ocena 10/10

Prijavi post

PostPosted: pet sep 11, 2015 12:58 pm 

Ja se ubih tražeći jedan film koji sam odavno pogledala.On nije ništa posebno, ali baš zato što mu ne znam naziv me ovoliko kopka. :lol:
Dakle, pogledala sam ga u osnovnoj školi, stariji razredi,ako se dobro sjećam oko 7og. Dakle sigurno nije pravljen nakon 2003, 2004, a moguće i dosta ranije.
Naziv je preveden kao "Lice", ali nisam našla ni jedan film da se zove "Face" a da mu radnja odgovara.

Djevojka koja iz nekog razloga ima mnogo ožiljaka na licu radi u nekoj kao zlatari i upoznaje momka koji je ubjedjuje da je voli, i da mu ti ožiljci ne smetaju. Međutim on pokušava da izvuče od nje šifru alarma, da bi mogao da provali i opljačka tu radnju, u čemu uspjeva te je ona optužena za saučesništvo. Ne znam što se događa u međuvremenu, ali znam da nakon svega upozanje doktora, estetskog hirurga, koji preuzima brigu o njoj besplatno. Operisao je, uklonio joj ožiljke, kupio odjeću, kasnije je oženio. Na kraju filma izlazi na vidjelo da ona jako liči na njegovu pokojnu ženu, pa je zato operisao, dao joj sličnu odjeću koju je nosila ona, i oženio je, samo da bi ga na nju podsjećala.

Nekome je poznato? Ne sjećam se imena glumaca, samo znam da je glavna imala crnu kosu. Eto film nije neka ne znam kako zanimljiva priča, ali me izluđuje što ga ne mogu identifikovati. :lol:

Nervira me i što ovaj film nigdje ne mogu naći da ga pogledam, ni da ga skinem. :evil:

http://www.imdb.com/title/tt0273003/?ref_=fn_tt_tt_12

O titlovima da ne govorim, a bez njih je sve uzalud, jer je film na francuskom :sad: Gledala sam ga odavno na tv-u, imam želju da ga repriziram.

Prijavi post

PostPosted: uto sep 15, 2015 1:15 pm 

Citat:
Djevojka koja iz nekog razloga ima mnogo ožiljaka na licu radi u nekoj kao zlatari i upoznaje momka koji je ubjedjuje da je voli, i da mu ti ožiljci ne smetaju. Međutim on pokušava da izvuče od nje šifru alarma, da bi mogao da provali i opljačka tu radnju, u čemu uspjeva te je ona optužena za saučesništvo. Ne znam što se događa u međuvremenu, ali znam da nakon svega upozanje doktora, estetskog hirurga, koji preuzima brigu o njoj besplatno. Operisao je, uklonio joj ožiljke, kupio odjeću, kasnije je oženio. Na kraju filma izlazi na vidjelo da ona jako liči na njegovu pokojnu ženu, pa je zato operisao, dao joj sličnu odjeću koju je nosila ona, i oženio je, samo da bi ga na nju podsjećala.

A face to die for? Film je iz 90-tih, glavna junakinja se zove Emily.

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next