It is currently sub jun 24, 2017 12:19 am

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Filmovi,muzika,knjige :D
PostPosted: sri jul 15, 2015 7:22 pm 

Ana Iustitia je napisao/la:
U poslednje vreme gledam starije filmove i iznenadim se kad vidim koliko su kvalitetniji i
bolje odrađeni od novih

Što da ti kažem, jedan od mojih najdražih filmova je iz 1939. :lol:Jedan je iz 1987, ostali su iz 90ih. Naravno da ima filmova iz 21. vijeka koje volim, ali su su vezani najvise za sam početak vijeka. :rofl:

U zadnje vrijeme čitam dosta trilera. Nema mi ništa draže nego čitati dok se sunčam, između dva ulaska u vodu :cheer: Čitam i kući, naravno, sad kad sam rasterećena od fakultetskih obaveza.
Čitala sam Harlana Kobena (inače bibliotekarka me pitala da li mislim na gitaristu kad sam tražila njegove knjige), čovjek zaista piše fenomenalna zaplete, teško je ispustiti knjigu iz ruku. Zadnja koju sam pročitala je "Gone for good", do zadnjeg momenta ostavlja bez daha :bravo:
Takođe sam počela čitati djela Patricie Cornwell. Piše trilere , čak je neki nazivaju Kraljicom krimića, međutim za mene jedina tu titulu ima Agatha Christie. Agatha se, naravno, nije oslanjala na forenziku, nego na intelekt istraživača koji će povezati milion naizgled nebitnih detalja.
Od Patricie je poznat serijal knjiga o doktorici(sudskom patologu) Key Scarpeti. Pročitala sam prvi i drugi slučaj, a trenutno čitam četvrti. Nakon prva dva samzamalo odustala od nje. Ne može se reći da knjige nisu dobre i zanimljive, ali me odbilo par stvari od nje.
Prva je to što su rješenja uvijek serijske ubice koji ubijaju jer su ludi bez nekog objašnjenja, poput Benjamina iz Gran Hotela :lol: (dvije knjige sam pročitala, ali čitajući kratke sadržaje sa korica ostalih slučajeva zaključila sam da je i kod njih to slučaj) Više volim drugačiji zaplet, kad postoje malo dublji motivi ubice.

Drugo što me odbija jeste prevelik broj stranica o raznim detaljima poput sapuna koji je sa ruka ubice prešao na ubijenog npr, pod kojim uglom se svjetlost prelama kod ove supstance, a pod kojim kod neke druge, o vrstama vlakana koja su pronađena na mjestu zločina. Previše je mjesta tome posvećeno,a na kraju skontaš misteriju i bez tih detalja. Ko nije stručan u toj oblasti, prosto se izgubi u čitanju tih opisa. Osim toga, previše je mjesta dato i nekim kompjuterskim stvarima, što mi je dosadno, jer opet ko se ne razumije u detalje, lako se pogubiti.

Treća stvar koja me odbila je sama glavna junakinja. Ok, pametna je, sposobna, nije da je iritantna. Ali, ona je superwoman, završila i medicinu i pravo, postala glavni sudski patolog u državi, svaki slučaj se vrti oko nje, uvijek bude neka zavjera protiv nje. Koliko ja znam, patolog vrši obdukciju i to je to. Ali, ona bukvalano riješi slučajeve umjesto policije.Njena znanja su mnogo dalja od medicine i patologije.
Njena sestrična Lucy je isto tako čudo od djeteta. Sa 10 godina je objasnila tetki na koji način je neko mogao da provali u njen kompjuter na poslu, u neke baze podataka. U knjizi koju sad čitam ima 17 godina i na putu je da otkrije jeli neko u nekom "ne znam kako se zove sistemu" petljao sa otiscima prstiju, odnosno otiske prstiju jedne osobe povezao s drugom osobom(opet neka zavjera)

To su moji utisci nakon dvije i po knjige (Postmortem, Corpus delicti, Na okrutan i podmukao način :mrgreen: Nakon ove ću vidjeti da li ću joj dati još jednu šansu. Nakon što sam skoro odustala, uzeh ovu zadnju na čitanje, jer rješenje nije serijski ubica koji ubije po gradu žrtve koje nemaju veze jedna s drugom. Povezani su slučajevi, i djeluje mi kao veća intriga. :mrgreen:

Prijavi post

PostPosted: sri jul 15, 2015 9:45 pm 

Ja već duži period vremena čitam samo stručnu literaturu, to mi se jedino čita :?
Komentare zakona, onda imam dosta odličnih knjiga o mojim omiljenim granama prava (krivično i krivično
procesno, međunardno krivično, međunarodno humanitarno), volim i literaturu koja se tiče rimskog prava jer
se naše evropsko kontinentalno pravo bazira na starim rimskim pravnim institutima i pojedine nedoumice
rešim tako što pročitam kako je nešto uopšte nastalo, zbog čega i kako se ukorenilo...

A što se muzike tiče, Jewel, Jewel i Jewel :love: Mislim slušam ja i drugu muziku sem kantrija i druge
izvođače, ali nju najviše vrtim :love:

Prijavi post

PostPosted: sub jul 18, 2015 11:49 pm 

Kristina sjetila sam se da smo obije fanovi Vriska pa da te pitam jel gledaš seriju Scream ?

Ono nema veze sa filmom ali je interesantna ;) Možda previše tinejdž fazon ali gledljivo ;)

Prijavi post

PostPosted: ned jul 19, 2015 1:21 pm 

Ja nisam čula za tu seriju :oops: :blonde: Tako da sad pogledah na Wikipediji, tek su se emitovale 3 epizode. Baciću pogled :-D

Prijavi post

PostPosted: čet jul 23, 2015 9:45 am 

Moj dečko gleda tu Vrisak seriju, ljubitelj je slasher horora.

Da li se možda neko seća jedne britanske serije iz 80-tih godina, emitovala se kod
nas pre izvesnog vremena? Nema puno epizoda, možda oko 20 i kusur. Serija spada
u crnu komediju/parodiju/satiru, istorijska je, a glavni lik je negativac. Sećam se kroz
maglu, ne mogu da se setim ni imena likova ni glumaca :ne zna:

Prijavi post

PostPosted: sub jul 25, 2015 12:55 am 

Možda crna guja ? :D Blackadder je na engleskom :-D

Prijavi post

PostPosted: sub jul 25, 2015 2:08 pm 

Jeste Blackadder :cheer: :cheer: :cheer: Gledaću je na netu, biće mi kao da je prvi put gledam pošto
se slabo sećam serije, a privlači me :-D

Prijavi post

PostPosted: ned jul 26, 2015 1:19 am 

I ja sam je davno gledala i bila mi je urnebesna :lol: Ima jedna epizoda kad su oni u vojsci i način na koji prave kafu mi je :lol: :lol: :lol: :lol:

Prijavi post

PostPosted: pet aug 21, 2015 11:30 am 

Za ljubitelje horora :-D

Lake Dead (Jezero Smrti)
Anaconda (sa Jennifer Lopez)
Child's Play (Dečija igra - 6 delova)
A Nightmare on Elm Street (Strava u ulici Brestova - 7,8 delova)
Final Destination (Poslednja ekskurzija - 5 delova)
Paranormal Activity (Paranormalna aktivnost - 5 delova)

Prijavi post

PostPosted: pet aug 21, 2015 11:59 am 

Za ljubitelje komedija ;)

Little Man (Mali čovek)
Mousehunt (Potera za mišem)
Monster-in-Law (Svekrva je kriva za sve)
The Bachelor (Neženja)
Meet the Parents (Njeni roditelji)
Miss Congeniality (Mis tajni agent - 2 dela)
Big Momma's House (Kuća velike mame)
Think Like a Man (Misli kao čovek)

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next