It is currently ned jun 25, 2017 7:30 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject: Re: El Internado Laguna negra
PostPosted: sub jan 31, 2015 9:13 am 

Ja sam slučajno naisla na na tv-u.Prva epizoda koju sam vidjela bila prva u trecoj sezoni,privukla me,
međutim kako se davala kasno uveče nisam gledala, sve negdje do sredine šeste sezone i tada sam je pogledala do kraja.
Kasnije sam je u cjelosti pogledala na netu, sad je imam cijelu u lap-topu i šta reci, Internat mi je najdraza serija.Veci fan ne mogu biti. :cheer:
Priča je nesvakidašnja, ekipa fenomenalna, gluma odlična. :adm:

Prijavi post

PostPosted: sub jan 31, 2015 5:07 pm 

Prijavi post

PostPosted: uto feb 03, 2015 11:23 am 

Glumci Internata na proslavi 25. godišnjice Antene 3

slika

slika

slika

Prijavi post

PostPosted: uto feb 03, 2015 11:41 am 

Intervju sa Carlotom Garciom iz 2012.

slika

Sjecas li se prve scene koju si snimila? Ako da, koja je to bila?

Prva scena koju sam snimila bila je sa Martinom Rivasom,kada smo izlazili iz auta i usli u Internat.

Koje glumce iz serije si prve upoznala?

Prvo sam upoznala Denise Pena i Martina Rivasa, jer zadnju probu koju sam radila da bi me primili u seriju, sam radila s njima.

Što se najvise dopalo na snimanju serije?

Najvise mi se dopalo sto sam upoznala divne glumce,uz koje sam se divno provela i uz koje sam mnogo naucila.

Sa kim si se najbolje slagala?

Sa svima sam se dobro slagala.Svi su bili zabavni i simpaticni.

Da li si i sa kim u kontaktu od glumaca iz serije?

Sa Denisse Peña , Martiñom Rivas, Javierom Cidoncha i Sergiom Murillo i sa mnogim drugima.

Mozes li nam ispricati neku anegdotu?

Da, sjecam se da sam tog dana snimala sa Martiom Rivasom,trcali smo i udarila me grana koja je pala, i počela je da mi curi krv iz nosa. hahaha

Da li ti se vise svidjela uloga Irene Espi ili Eve Wulf?

Uloga Eve me odusevila, bilo je zabavno da budem zla.hahaha

Kako si se provela na snimanju zadnje epizode znajući da je kraj?

Pa pomislila sam "Majko mila, zadnji dan :? " Ali, odlicno sam se provela,bio je to jedan od najzabavnijih dana snimanja.

Da li bi ti se svidjelo da se uradila još jedna sezona Internata?

Ne znam, mislim da je urađena još jedna sezone ljudi je ne bi pratili.

Da li si morala da radis mnogo proba da bi dobila ulogu Paule?

Da ,pet. Na zadnju me majka prvo nije htjela povesti, međutim ipak me povela i tada sam dobila ulogu.

Prijavi post

PostPosted: pet sep 11, 2015 5:51 pm 

Zanimljivosti o Internatu

1.Snimanje svake scene su djeca shvatala kao igru. Carlota i Sergio su neke scene učili unaprijed da bi iznenadili svoje društvo iz serije.

slika

2.Yonu Gonzalezu nije trebao dubler na snimanju scena karatea, jer ima crni pojas u toj disciplini. Čak je osmišljao te scene. S druge strane Hugo, profesor u seriji , je morao na časove.

3. La figuración finge que habla, pero se mantiene en silencio para no interferirel sonido. ( ovo nisam bila sigurna kako prevesti ;) )

4.Oružje koje se koristi na snimanju je autentično. Radi se o nekorištenom oružju.

5. Isti prostor nekad predstavlja više prostorija, s tim što se mjenja dekoracija. Npr Elsina soba je ista koja se koristila za Hectorovu. Prostori za kupatila su se koristili za laboratorije.

6. Grčka plaža koja se prikazuje u seriji je u stvari u blizini Benidorma.

7. Što se tiče snimanja scena sa bebom ekipa se prilagodila njegovom rasporedu spavanja i jela.

slika

8.Kako djeca brzo rastu, dva puta su morali promijeniti uniforme. Isto važi i za obuću.

slika

9.Snimanja sa psima nisu uvijek laka. Nekoliko dana ranije se šalju scenario dreserima da bi naučili pse što da rade.

10.Snimanje svake epizode traje 10 dana, 7 dana u zgradi i 3 van nje. Ekipu čini 40 ljudi.

11.Baklje u prolazima se pale posebnom tekućinom da bi se olakšalo snimanje.Postizao se efekat plavog plamena, koji bolje svijetli i ne stvara dim.

12. Na snimanje scena van zgrade, glumci su nosili tri promjene uniforme.

13.Snimanje se često ne odvija hronološki.Prva scena u epizodi često nije prva koja je snimljena.

14. Amelia je prilično uverljiva kao učiteljica tako da su u scenama kada učenicima zadaje neke zadatke, neka djeca su ih stvarno radila.

15.Snimanje u prolazima je komplikovano. Radi se o antičkim skladištima na 5 m dubine. Jako su hladni i ima vlage.Ponekad je bilo potrebno koristiti maske.

slika

16.Odjeća koja više nije bila potrebna prodavala se. Jednom je prodata odjeća jednog od glumaca.

17. Neki glumci su nosili odjela od neoprena da bi snimili scene u jezeru. Scene u kojim Marija naga pliva u jezeru su snimane u jesen.

slika

18.Jednom prilikom je jedna golubica pobjegla i danima je letjela po setu. Jednom je zalutala sova, a jednom i doberman.

19.U scenama u kojim je potreban dodatan glumac, recimo za poštara, nekad se uključi član ekipe sa snimanja.

20.Jednog dana snimanja u šumi pojavile su se divlje svinje i snimanje se moralo prekinuti.

21.U prostorijama za kupatila i kuhinje sve je funkcionisalo (slavine, tuševi, šporeti) radi većeg realizma.

22. U toku serije se prikazuje više zemalja Izrael, Francuska, Grčka, Njemačka, Argentina ,ali sve scene su snimane u Španiji, u Madridu i okruženju, osim Grčke za što se koristila plaža u blizini Benidroma.

23.Fotografije koje dekorišu set u spavaćim sobama su lične i pripadaju članovima ekipe.

24.Scene opasnosti radi specijalista i tu su bila i kola medicinske pomoći ako zatreba ljekarska pomoć, npr u scena u kojoj Camilo gori.

slika

25. Neke noćne scene su u stvari snimane po danu.

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4