It is currently ned jun 25, 2017 7:20 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 206 post(ov)a ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
Author Message
 Post subject: Re: Dva lica
PostPosted: sub feb 15, 2014 8:22 pm 

Večeras poslednja epizoda. Upravo je pišem. Biće malo duža nego inače, al nekako mi je lepše da zaokružim sa 40 epizoda.

Prijavi post

PostPosted: sub feb 15, 2014 10:34 pm 

Super :)

Ovo mi se posebno sviđa :-D

Miloš 92 je napisao/la:
„Ako gledate ovaj snimak znači da ja više nisam medju živima. Eliase, ali to ne znači da tvoja tajna neće biti otkrivena. Ostavio sam ovaj CD jednoj osobi koja će ga dostaviti Leoneli ako se meni nešto desi. Došao je trenutak da saznate zbog čega je Elias ušao u vašu porodicu.“

Znači tako će se otkriti Eliasova tajna/e konačno, to me je najviše interesovalo u celoj wn :-D
Jadan Hektor, nije mogao gore traume dobiti :|

Prijavi post

PostPosted: sub feb 15, 2014 11:31 pm 

40. epizoda

Elias je klečao na podu i plakao. Leonela je stajala iznad njega, suze su joj se slivale niz lice, dok je odmahivala neverice glavom. Anhel je sedeo zavaljen u fotelji, dok je Hana stajala sa strane i zbunjeno posmatrala celu situaciju.

-Ja sam i dalje u šoku.- rekla je Leonela

Elias nije podizao glavu.

U tom trenutku je ušla Ainoa koja je vodila Hektora.

-Mama... Šta se ovde dešava?
-Ainoa, otkud Hektor sa tobom?
-Pobegao je iz bolnice. Šta se ovde dešava?Eliase, zašto plačeš?
-Sekice, sigurno si išla da kupiš drogu. Ne znaš kakav si spektakl propustila.
-Anhele, nije trenutak za tvoje gluposti!- rekla je Hana
-Zašto svi ćutite?
-Ukratko. Elias se oženio sa našom majkom iz osvete. Verovatno je i tebe smuvao iz istog razloga. Samo naš očuh, pardon bivši očuh, nikako da nam obajsni iz kojih se razloga svetio. Znamo samo da je naš deda uništio njegovu porodicu.- rekao je Anhel
-Ti očigledno ne shavtaš ozbiljnost situacije?!- rekla je besno Leonela
-Ja i dalje ništa ne razumem.- rekla je Ainoa
-Ja ću sve da ti objasnim. Svima ću sve da obajsnim. Samo vas molim da me ne prekidate.- rekao je Elias
-Slušamo te.- rekla je Leonela
-Sve je počelo pre više od 20 godina. U to vreme moje ime je bilo Ivan Palasios. Nakon smrti mog oca, moja majka je započela vezu sa Oktaviom Valdezom. Jadnica nije ni slutila kakve će to posledice imati po našu porodicu. Bila je zaslepljena lažima koje joj je pričao. Mene i mog mladjeg brata je svakodnevno tukao i mučio.. Kada bi to rekli našoj majci, ona nam ne bi verovala. Toliko ga je volela da je više verovala njemu nego sopstvenoj deci. Onda je došao taj dan. Dan koji nikada neću zaboraviti. Mama tog dana nije bila kod kuće. Ja sam se bezbrižno igrao u svojoj sobi. U jednom trenutku sam ga video iza sebe. Rekao sam mu da izadje, ali me on nije slušao. Krenuo je da se skida. Nisam razumeo šta radi. Onda me je uhvatio i bacio na krevet. Okrenuo me je na stomak i čvrsto držao. Sknuo mi je pantalone. Ubrzo sam ga osetio u sebi. Matori bolesnik me je silovao. Da, dobro ste čuli. Silovao me je. Kada je obavio svoj posao izašao je iz sobe, ja sam krenuo za njim... Na stepeništu smo se sudarali sa mojim bratom. Plašio sam se da će i njemu uraditi isto što i meni. Njih dvojica su se posvadjali. Oktavio ga je u jednom trenutku gurnuo i moj brat je pao niz stepenice. Na licu mesta je poginuo. U tom trenutku je u kuću ušla moja majka. Bila je zaprepašćena onim što je videla. Znate šta je onda bednik uradio? Rekao joj je da sam ga ja gurnuo. Ja sam rekao majci istinu. Rekao sam joj i šta mi je uradio. Ali ona mi nije verovala. Uspeo je da je obrlati svojim lažima. Kako bi se izbegao skandal, za ostale moj brat je sam pao niz stepenice. Majka danima nije htela ni da me vidi. Nekoliko nedelja kasnije saznala je da je Oktavio pokrao. Ukrao joj je sve što nam je moj otac ostavio. Praktično smo ostali na ulici. Tada je shvatila da sam ja bio taj koji je govorio istinu. Nije mogla da podnese sve to što se dešava i izvršila je samoubistvo. Nakon toga ja sam završio u sirotištu, a matori bednik je uživao u našim parama. Ni u sirotišti moj život nije bio lak. Jedna radnica me je sve vreme seksualno zlostavljala. Posle nekoliko meseci Santorovi su me usvojili. Tada sam postao Elias Santoro. Još kao mali zakleo sam se da ću se osvetiti i zbog toga sam i došao u ovu kuću.
-Znači onda je istina ono što je rekao Hektor. Istina je da ga je deda silovao kao malog i da je zbog toga ovakav. Mama, jel to istina?!
-U redi, kad smo krenuli sa otkrivanjem tajni, mislim da je došao trenutak da čujete sve. Dosta sam to krila godinama. Istina je da je moj otac silovao Hektora, ali to nije sve. Berta je moja sestra.
-Molim?! Misliš na služavku Bertu?- rekao je Anhel
-Da, na nju mislim. Tata je silovao njenu majku, kao posledica toga rodila se Berta. Ali to nije sve. Godinama kasnije tata je silovao i Bertu, svoju ćerku. Kao posledica toga se rodio Hektor. Ali kao što već znate ni tu se nije zaustavio. Godinama kasnije je silovao svog unuka Hektora.
-Ne, mi smo se samo igrali. Ali igra mi se nije svidela.- rekao je Hektor

Ainoa ga je zagrlila.

-Oktavio Valdez je psihopata.- rekao je uplakani Elias
-Kako ste mogli da dozvolite da deda sve to radi?! Zašto ga niste sprečili?!- upitala je Hana
-Zato što niko nije smeo da mu se suprostavi. Zato što bi bio veliki skandal kada bi se pročulo za to.
-Jel moja mama znala za to?- upitala je Hana
-Ne, nije. Ni ja nisam znala da je Berta naša sestra sve dok se nije desilo sve to sa Hektorom. U to vreme Sintija nije bila u zemlji tako da nikada nije saznala kakav je ustvari naš otac.

Elias je i dalje klečao na podu. Prišla mu je Ainoa i rekla:

-Kakve veze mi imamo sa tim što ti je uradio moj deda? Zašto si odlučio da se svetiš nama?!
-Morao sam nekako da se osvetim. On je uništio moju porodicu, zato sam ja odlučio da uništim njegovu. Donekle sam i uspeo u svojoj nameri. Zaveo sam Leonelu, zaveo sam tebe. Razotkrio sam čime se bave Sintija i Hana.
-Znači ti si mi poslao onaj CD?!- upitala je Leonela
-Da, ja sam.
-Ja sam te iskreno volela. Izdala sam rodjenu majku zbog tebe. A šta si to u uradio?! Zaveo si me, lagao, vratio me drogama...
-Molim?! Ainoa, šta si to upravo rekla?!- upitala je Leonela
-To što si čula! Sa Eliasom sam počela ponovo da se drogiram.

Leonela je prišla Eliasu i opalila mu šamar i sve snage.

-Kako si mogao? Moja ćerka nije ni za šta kriva!
-Nisam ni ja bio kriv!
-Odlazi! Odlazi iz moje kuće jer toliko sam besna da sam u stanju da te ubijem!
-U redu. Idem, ali... Ovo se ne završava ovde. Znam ja još mnogo toga o vama.
-Šta hoćeš time da kažeš?- upitao je Anhel
-Videćete.

Elias je otišao.

-Ne mogu da verujem da se ovo dešava.- rekla je Ainoa
-Ja sam kriva za sve. Ja sam ga pustila u naše živote.- rekla je Leonela
-Ne, za sve je kriv deda.- rekla je Hana

Hektor je seo pored Ainoe, zagrlio je i rekao:

-Nemoj da plačeš.
-Moram da idem da obavim nešto. Vi povedite računa o Hektoru.- rekla je Leonela
-Gde ideš?- upitala je Ainoa
-Nebitno.

Elias je bio u svojim kolima.

-Prokleti Leonardo! Sada kada se sve otkrilo nemam razloga da bilo šta više čekam. Došao je trenutak da zadam završni udarac!

Arturo je sedeo u kolima koja su bila parkirana ispred Leoneline kuće.

-Sad samo trebam da sačekam da izadješ. Eliase Santoro, tvoji minuti su odbrojani.

U tom trenutku iz dvorišta su izašla kola u kojima je bila Leonela. Arturo je ugledao kroz otvoren prozor i rekao:

-Pa to je ona! Da, to je ona! Ispreči joj put!- naredio je svom vozaču

On ga je poslušao i isprečio kola ispred njenih. Leonele je izašla iz kola i rekla:

-Jeste li poludeli?! Šta to radite?!

Iz kola je izašao Arturo koji je rekao:

-Ne mogu da verujem da se srećemo posle toliko godina.
-Arturo? Jesi li to ti?
-Da, to sam ja. Zar sam se toliko promenio? Ti si i dalje lepa kao što si bila i u to vreme.
-Šta hoćeš od mene? Kako si me pronašao?
-Slučajno. Došao sam ovde zbog jedne druge osobe, nisam ni slutio da ću tebe sresti.
-Koga tražiš?
-Eliasa Santora. Saznao sam da je oženjen nekom Leonelom i da ovde živi, ali nisam ni slutio da si to ti.
-Šta će ti Elias?
-Nas dvojica imamo neke neraščišćene dugove.
-Mislim da bi nas dvoje trebalo da porazgovaramo.

Ainoa je bila u svojoj sobi.

-Sve je bilo deo osvete. Samo me je iskoristio, a ja sam se glupača zaljubila u njega.

Ušla je Hana.

-Upravo su ponovo odveli Hektora u bolnicu.
-Tako je najbolje. Bolje će mu biti tamo nego ovde. Od ove kuće ne postoji veća ludnica.

Leonela i Arturo su bili u radnoj sobi.

-Znači Elias je ubio tvoju braću?
-Da. Naravno za to ne sme da prodje nekažnjeno.
-Šta još neću sazanti o Eliasu. Reći ću ti gde možeš da ga pronadješ.
-Znači ne zanima te šta ću da uradim Eliasu?
-Ne, ne zanima me.
-Više niste u dobrim odnosima?
-Ne nismo, ali mislim da to nije tvoj problem. Na meni je da ti kažem gde možeš da ga pronadješ, a ti sa njim radi šta god hoćeš.
-Mnogo si se promenila u odnosu na ono vreme. Hoću reći karakterno.
-Godine menjaju ljude. A prošlo je mnogo godina od kada sam krivicom tvog oca postala žrtva trgovine belim robljem.
-Tvoj otac, čuveni Don Žuan, žestoko se zamerio mom ocu. Moj otac je morao nekako da mu se osveti.
-A to je uradio tako što me je oteo i ubacio u svoj biznis.
-Nije ti bilo toliko loše. Srećom upoznala si mene, njegovog sina, kome si se mnogo svidela. Nisam dao da te takne ni jedan drugi muškarac osim mene. Znaš stvarno sam te voleo.
-Mnogo ti hvala na tome. Ali znaš podjednako si mi se gadio kao i svi drugi muškarci koji su posećivali to mesto. Srećom moj otac me je pronašao i izvukao iz cele te priče. To je verovatno jedina dobra stvar koju je uradio u životu.
-Konačno je razotkrivena misterija o Don Žuanu. Toliko godina je krio svoj identitet. A ja sad uz par poziva mogu sazanti njegovo ime. Inače, znam da se na čelu vaše mafije sada nalazi njegov unuk, verovatno tvoj sin. Poznat je u svetu trgovine belim rubljem kao Diablo.
-Grešiš. Na čelu naše organizacije se sada nalazim ja. Diablo, moj sin, je samo moja desna ruka. Nažalost i njega je moj bedni otac uvukao u celu tu priču.
-Zaista? Moram priznati da sam iznenadjen time što čujem.
-Nemoj da misliš da se tim bavim iz zadovoljstva. To mi je otac ostavio u nasledstvo. Nažalost kad se jednom udje u taj prljavi posao, nemoguće je živ izaći iz njega. Imala sam dva izbora. Ili da nastavim ono što je on započeo, ili da me ljudi koji su bili iznad njega ubiju. Izabrala sam prvu soluciju.
-Jesi li svesna da znam gde živite? Jednim pozivom mogu da vas strpam u zatvor. Ali ja imam jednu pametniju ideju. Mislim da nema potrebe da bilo ko ide u zatvor. Šta misliš o tome da se udružimo?
-Molim?
-Znam da vaša organizacija posluje sa veoma moćnim ljudima iz Gvatemale. Moja organizacija odavno želi da započne saradnju sa njima, ali nam to nikako nije polazilo za rukom. Našim udruživanjem, postali bi najmoćnija organizacija u zemlji za trgovinu belim robljem.
-Razmisliću o tome.
-U redu. Samo nemoj dugo da razmišljaš. Znaš ja se sa svojim partnerima odlično slažem, ali konkurenciju uništavam.
-Potrudiću se da ti što pre dam odgovor.

Ainoa je krenula da udje u radnu sobu, ali se zaustavila ispred vrata kada je čula njihov razgovor.

-U redu. A sad mi konačno reci gde mogu da pronadjem Eliasa.
-Ne znam gde tačno živi ali mogu da mu zakažem sastanak gde god ti poželiš. A tamo ga ti sačekaj i obavi šta imaš da obaviš.
-Svidja mi se ta ideja.
-Ubićeš ga?
-Naravno. Sa zadovoljstvom. On je ubio moja dva brata, jedini način da plati za to je smrt.

Leonela je uzela telefon i pozvala Eliasa. On se javio.

-Šta hoćeš?!
-Moramo da razgovaramo.
-O čemu?
-Zaista misliš da nemamo o čemu da razgovaramo. Vidimo se za pola sata u restoranu u koji smo uvek išli. Nemoj da si se usudio da ne dodješ!
-U redu, doći ću. Moram da prekinem jer mi je prazna baterija.

Prekinula se veza.

-Zapisaću ti adresu restorana u kome će se za pola sata nalaziti Elias Santoro.

Ainoa je zabrinuto slušala.

-Šta? Ubiće Eliasa? Ne, ne smem to da dozvolim.- rekla je u sebi

Ainoa je istrčala u dvorište. Uzela je mobilni i pozvala Eliasa.

-Nedostupan je! Kako da mu javim šta se dešava?! Ne mogu da verujem da mama hoće da ga ubije! Znam!

Ainoa je sela u svoja kola. Izašla je iz dvorišta i parkirala se nedaleko od kuće Ubrzo je Arturo izašao. Nakon što su njegova kola krenula, Ainoa je krenula za njima.

Arturo i njegov vozač su stigli u restoran. Arturo je seo za jedan sto, a svom vozaču je rekao da sedne za drugi.

-Znaš šta treba da uradiš kad ti dam znak?!
-Naravno šefe.

Ainoa je bila ispred restorana, nervozno je šetala u krug. Došao je Elias.

-Ainoa, šta ti radiš ovde?!
-Ne smeš da udješ unutra! Bežimo odavde!
-Šta ti je? Leonela me je zvala da...
-Sve ovo je zamka. Hoće da te ubiju. Objasniću ti sve uz put. Idemo odavde!
-U redu, u redu... Idemo mojim kolima.

Karlota i Serhio su bili u stanu.

-Znači odlučila si da prestaneš da se baviš tim poslom?
-Da. Donela sam odluka da odem negde daleko i započnem novi život. Volela bih da ti kreneš samnom.
-Mama, ja...
-Za ovaj grad nas ne vezuje ništa lepo.
-U pravu si. Gde i kada planiraš da se preselimo?
-Mislim da Majami nije loša opcija.
-Slažem se.
-Srediću da što pre odemo.

Karlota je zagrlila Serhia.

Ainoa i Elias su bili u kolima. Parkirali su se.

-Objasni mi šta se dešava.
-Hoće da te ubiju.
-Ko?
-Mama i neki čovek.
-Koji čovek?
-Ne znam. Slučajno sam čula njihov razgovor. On kaže da si ti ubio njegovu braću...
-Arturo Kontreras.
-Poznaješ ga?
-Ne lično, ali...
-Jesi li stvarno ubio njegovu braću?
-Duga je to priča. Ne mogu sad da ti objašnjavam. Hvala ti što si me spasila.
-Nisam mogla da dozvolim da te ubiju. Uprkos svemu volim te.
-Znam da mi nećeš verovati ali i ja tebe volim. Nije mi bilo u planovima da se zaljubim u tebe ali se desilo.

Ainoa ga je poljubila. On je prvo odgovorio na poljubac, ali je onda odgurnuo.

-Ne, nemoj to da radiš. Naša priča je nemoguća. Previše sam te povredio.
-Jesi. Ne možeš ni da zamisliš koliko me boli sve ovo što se dešava.
-Ne želim više da te povredjujem. Zato mislim da je najbolje da se nikada više ne vidimo.
-Ali...
-Veruj mi da je tako najbolje.

Ona je počela da plače.

-Nemoj da plačeš. Boli me kad te vidim takvu.
-Reci mi kako da ubijem ovu ljubav koju osećam prema tebi?
-Ne znam. I ja bih voleo to da znam.
-Eliase...
-Ne govori više ništa. Reci mi gde želiš da te odvezem.
-Nigde. Samo mi daj nešto para kako bih platila taksi do svojih kola. Izletela sam iz kuće bez ičega.
-Naravno.

Uzeo je novčanik i dao joj pare. Ona je krenula da izadje iz kola. On je uhvatio za ruku i rekao:

-Hvala ti što si mi spasla život.
-Nema na čemu.
-I nadam se da ćep jednog dana moći da mi oprostiš.
-Ne znam. Zbogom.

Izašla je i zalupila vrata za sobom.

-Zbogom Ainoa. Zbogom ljubavi. Nadam se da nikada nećeš saznati da sam ja odgovoran za tvoje otmice i sve što ti se tim prilikama desilo.

Besno je lupio rukama oo volan. Počeo je da plače.

Leonela je bila u dnevnoj sobi, pričala je telefonom.

-Šta hoćeš da ja sad uradim? Nisam ja kriva što se nije pojavio u restoranu.
-Moraš da saznaš gde živi!- rekao je Arturo
-U redu, potrudiću se.
-I ne zaboravi na moju poslovnu ponudu.
-Neću.

Prekinula je vezu. U kuću je ušla Ainoa.

-Ainoa, gde su bila?
-Išla sam da sprečim da se izvrši tvoje naredjenje.
-O čemu pričaš?
-Ne pravi se luda. Čula sam kada ste se ti i onaj čovek dogovorili kako ćete ubiti Eliasa.
-Ainoa, ja...
-Nisam to očekivala od tebe. Ne mogu da verujem da si u stanju da naručiš nečije ubistvo. Pa makar to bio i Elias koji nam je toliko bola naneo!
-Duga je to priča. Ne znaš mnogo toga i...
-I ne zanima me. Samo ću ti reći da mi se gadiš. Sve ovo mi se gadi. Sve!

Krenula je ka izlazu.

-Gde ćeš?!
-Gde ja hoću. Ne brini se neću te prijaviti policiji.

Pao je mrak. Leonela je bila kod kuće. Začulo se zvono. Otvorila je vrata. To su bili Karlota i Serhio.

-Dobro veče.- rekla je Karlota
-Dobro veče, a vi ste?
-Ja sam Karlota Falkon, a ovo je moj sin Serhio.
-Izvinjavam se ali vaša imena mi ne znače ništa.
-Ja sam bila godinama ljubavnica tvog muža.
-Misliš na Ernana?
-Da, na njega mislim. Ovo je Serhio, naš sin.
-U redu, jesam malo iznenadjena ali... Kakve ja veze imam sa tim?
-Znam gde se nalazi novac koji ti je Ernan krao. Nalazi se na mom računu.
-Molim?!
-Došla sam da ti vratim ono što je tvoje.

Karlota joj je pružila papirić.

-Izvoli. Ovo je broj računa gde se nalazi taj novac.
-Ja sam došao sa svojom majkom da vas zamolim nešto. Molim vas nemojte da je prijavite, jer ona je bila samo još jedna u nizu žrtvi Ernana Sandovala.
-U redu. Neću je prijaviti.
-Hvala.- rekla je Karlota
-Onda, nemamo šta više da radimo ovde. Do vidjenja.- rekao je Serhio

Karlota i Serhio su izlazili iz dvorišta, na izlazu su serli Hanu.

-Serhio, šta ti radiš ovde?
-Hana? Otkud ti ovde?
-Ja ovde živim.
-Mama, možeš da nam daš samo par minuta da porazgovaramo.
-Naravno čekam te u kolima.

Ainoa je bila u svojim kolima. Konzumirala je drogu.

-Jedino mi ovo pomaže da se opustim i zaboravim na sve.

Hana i Serhio su bili u dvorištu.

-Ko bi rekao da si ti sin mog pokojnog teče.
-Eto, jesam.
-Znači odlučio si da odeš iz zemlje?
-Da. Mama i ja smo odlučili da se preselimo u Majami.

Hana je spustila glavu.

-Zašto ne bi krenula sa nama?
-Molim?
-Da, zašto ne bi krenula sa nama?
-Serhio, ja...
-Za ovo vreme postala si mi veoma draga. Mogli bi...
-Ti dobro znaš moju prošlost.
-Meni to ne smeta. Ti nisi bila kriva ni za šta.
-Svejedno.
-Jel bi ti volela da kreneš sa mnom?
-Da, ali...
-Onda ideš sa mnom.

Serhio je poljubio.

Ainoa, koja je bila pod uticajem droge, divljački je vozila kola. Zaustavila se na jednom semaforu.

-Moj život je jedan veliki promašaj! Elaise, volim te! Ne znam kako da prestanem da te volim!

U jednom trenutku ugledala je na trotoaru Andresa.

-To je on! Bednik!

Andres je krenuo da prelazi ulicu. Njoj su kroz glavu počele da prolaze slike otmice i onoga što joj je uradio. Ainoa je besno pogledala u njegovom pravcu. Ubacila je menjač u brzinu i dala gas. Išla je kolima pravo na njega. Udarila ga je. Od siline udarca njegovo telo je odletelo nekoliko metara. Ainoa je udarila glavom od volan. Podigla je krvavu glavu i rekla:

-Sada si mi platio za sve!

Ljudi su se okupili oko mesta nesreće.

NEKOLIKO DANA KASNIJE

Ainoa je bila u ćeliji, došla je Leonela.

-Kćeri, nažalost ne može ništa da se uradi. Najverovatnije će te osuditi na mnogo godina. Danas će te prebaciti u zatvor.
-Baš me briga. Moj život je i onako promašen. Moj život bez Eliasa nema smisla.
-Ne govori to.
-To je istina.
-Da nisi bila drogirana sigurna sam da ne bi uradila ovo.
-Moguće. Ali sada ne može ništa da se promeni.

Obe su plakale.

Marta i Elias su bili u njenom stanu.

-Znači odlaziš iz Meksiko Sitija?
-Da, moj život je ovde u opasnosti.
-A Paulina?
-I ako sam dobio starateljstvo nad njom mislim da je najbolje da ostane sa tobom. Mene jure neki opasni ljudi i ne bi želeo da ako me pronadju i nju povrede. Za novac se ne brini.
-Eliase, meni nije problem da Paulina ostane kod mene ali... Ja imam HIV.
-Molim?!
-Da. Nedavno sam saznala.
-Žao mi je.
-I meni isto, ali tu ne može ništa da se promeni. Ja ne znam koliko ću još živeti. Brinem se za Paulinu.
-U redu. Obećavam ti da ću doći po nju čim malo sredim svoj život. Jel nije problem da je pričuvaš na neko vreme.
-Naravno da nije.
-Hvala ti. Ja sad moram da idem. Bićemo u kontaktu.

Pozdravili su se i Elias je otišao. Došla je Paulina.

-Tetka Marta, ko je to bio?
-Niko.
-Šta ti je? Zašto si tužna?
-Nisam tužna. Ništa se ti ne brini.

Marta je zabrinuto pogledala i zagrlila.

-Ko zna da li će se Elias ikada vratiti po tebe. Samo molim Boga da poživim što duže, jer ako ostaneš na milost i nemilost moje majke neće biti dobro za tebe. Bože daj mi samo još nekoliko godina kako bi ovo nedužno dete poraslo i moglo da se brine samo o sebi.- rekla je u sebi

Leonela je bila u dnevnoj sobi, sa sprata je sišla Hana koja je nosila kofer.

-Spremna si?
-Da, tetka.
-Želim ti sve najbolje u novom životu. I javi se ponekad.
-Hoću. Poseti ponekad mamu. Danas mi je bilo baš žao kada sam išla da se pozdravim sa njom.
-Hoću. Ništa se ne brini. Hajde idi da ne zakasniš na avion.

Zagrlile su se. Hana je otišla. Leonela je uzela svoj mobilni i iznenadila se kada je videla koliko propuštenih poziva ima.

-Zašto me je Anhel zvao ovoliko puta?

Pozvala ga je.

-Mama, zašto se ne javljaš na telefon?
-Bilo mi je isključeno zvono. Šta se desilo?
-Moraš odmah da odeš iz kuće!- rekao je Anhel
-Molim?! Šta pričaš?!
-Jedan naš doušnik iz policije mi je javio da smo otkriveni. Elias nas je prijavio za trgovinu belim robljem. Prikupili su dokaze protiv nas i plan je da nas noćas uhapse na spavanju. Moraš da pobegneš! Ja to već činim!
-Gde si sad?!
-Upravo sam se ukrcao na jedan brod i odlazim daleko. Moram da prekinem vezu. A ti požuri sa bežanjem ako nećeš da završiš u zatvoru.

Anhel je prekinuo vezu. Leonela je zabrinuto gledala oko sebe.

-Šta da radim? Gde da idem?

Anhel je stajao na palubi.

-Izvukao sam se. Moja noga neće kročiti u zatvor.

Okrenuo se i ugledao iza sebe Pabla.

-Pablo...
-A ja sam budala mislio da si hteo da me iznenadiš ovim krstarenjem. A ti ustvari bežiš od policije.
-Dragi, ja...
-Ne govori mi ništa! Ne mogu da verujem čime se baviš. Ti si trgovac belim robljem!
-Čuti! Neko može da te čuje! Zaboravimo na to. Svako počini neku grešku u životu. Ja želim da započnem novi život sa tobom.
-Ali ja ne želim da budem sa nekim kao što si ti. Ne brini se neću te prijaviti policiji. Previše te volim da bih to uradio. Ali ne traži od mene da ostanem sa tobom.
-Ja te volim.- rekao je Anhel
-I ja tebe, ali mi se gadi ta tvoja druga strana koju nisam poznavao.
-Ne govori mi to.
-Na pvom stajanju napustiću brod. Ti nastavi dalje bez mene. Idi što dalje gde te policija neće pronaći.

Pablo je otišao. Anhel je pao na kolena i počeo da plače.

Ainoa je bila u zatvorskom dvorištu. Došla je Sintija i zagrlila je.

-Tetka.- rekla je uplakana Ainoa
-Zašto si to uradila? Zašto?
-A zašto si ti ubila onog bednika?!
-Nije to isto. Ti si mlada, život je pred tobom...
-Koji život? Ako je ovo život želim odmah da umrem.

Sintija je zagrlila

-Nego, tetka jel može ovde nekako da se kupi... Znaš već šta.
-Misliš na drogu?
-Naravno. Na šta bi drugo mislila.
-Može, ali si luda ako misliš da ću ti dozvoliti da se drogiraš.
-Moram to da radim. Bez droge ću poludeti.

Sintija je zabrinuto gledala, dok je Ainoa nervozno trljala ruke.

Leonela je bila u svojoj sobi, na brzinu se pakovala. Uzela je teleofn i pozvala nekoga.

-Arturo, moraš da mi pomogneš.
-Lutko, o čemu se radi?
-Policija je saznala za moje poslove. Dolaze po mene. Moraš da mi pomogneš da pobegnem iz zemlje.
-A šta ćeš mi dati za uzvrat?
-Povezaću te sa ljudima iz Gvatemale.
-To deluje primamljivo, ali ja želim još nešto.
-Šta?
-Želim tebe. I dalje mi se svidjaš kao pre mnogo godina.
-Pristajem.
-Odlično.

Karlota, Serhio i Hana su bili u avionu.

-Sutra za sve nas počinje novi život.- rekla je Karlota
-Nadam se da će biti bolji i lepši nego do sada.- rekla je Hana
-Budi sigurna da hoće- rekao je Serhio

U tom trenutku su počele jake turbulencije. Zavladala je panika u avionu.

-Šta se dešava?!- upitala je uplašeno Karlota
-Imamo tehničke probleme. Molim da budete smireni.- vikala je stujardesa

Čula se samo cika i vrski. Vladala je opšta panika u avionu.

-Avion se ruši- vikali su

U jednom trenutku avion se srušio i eksplodirao.

Arturo je izlazio iz svog stana sa koferom. Baš u tom trenutku je došla Laura.

-Dragi, gde si krenuo?
-To te se ne tiče! Putujem i neću biti neko vreme u zemlji.
-A ja?
-Kakve ja veze imam sa tobom? Ti si samo moja ljubavnica. Dok ne nadješ gde ćeš da živiš možeš ostati ovde. Ustavri poklanjam ti ovaj stan i onako ih imam previše.
-Ali...
-Nemam vremena. Kad budem u Meksiku možda ti se javim, jer u krevetu si stvarno odlična.

Otišao je. Ona je zbunjeo gledala oko sebe.

NEKOLIKO MESECI KASNIJE

NJUJORK

Leonela je želala u krevetu. Iz kupatila je izašao Arturo ogrnut u peškir.

-Upravo sam saznala da mi je umro otac.
-Nije neka šteta, već je bio mator.
-Upravu si. Toliko je zla naneo da mi čak nije ni žao što je umro.
-Da zaboravimo na Don Žuana. Znaš ugovorio sam sastanak sa ovim iz Gvatemale. Izgleda da ćemo sklopiti posao.
-Drago mi je zbog tebe.
-Konačno ću ostvariti ono što godinama nisam mogao, i to sve zahvaljujući mojoj lepoj ženici. Još samo fali da pronadjem Eliasa i ubijem ga.

Arturo je skinuo peškir i skočio na nju.

-Nisam raspoložena za...
-Ali ja jesam, a ovde se radi ono što ja kažem.

Grubo je prodro u nju.

-Jel možeš malo lakše? Boli me.
-Ne mogu! Ja volim grubo!

Dok je on divljački činio svojom, ona je gleda u prazno dok su joj se suze slivale niz lice.

NEKO VREME KASNIJE

LOS ANDJELES

Elias je spavao. U sobu je ušla Ainoa koja je nosila poslužavnik sa doručkom.

-Dragi, budi se!
-Neeeee. Još je rano.
-Nije rano spavalice. Danas idemo sa našom ćerkom na izlet.

Elias je seo i rekao:

-Obožavam kad mi doneseš doručak u krevet.
-Znam da to voliš. A ja volim da ti ugadjam.
-Hajde, sedi pored mene da zajedno doručkujemo.

Ainoa je sela pored njega. On je poljubio. U tom trenutku je u sobu ušla njihova ćerkica koja je prekrila oči i rekla:

-Izvinite što vas prekidam.
-Ti nikada ne prekidaš. Dodji kod mame i tate.- rekla je Ainoa

Ona je sela izmedju njih dvoje.

-Jel tatina princeza spremna za izlet?
-Jesam.
-Koga tata najviše voli?
-Mene.- rekla je ona
-A mene?- upitala je kroz osmeh Ainoa
-Obe vas volim. Volim vas najviše na svetu.

Zagrilili su se svo troje.

U tom trenutku se Elias trgnuo iz sna, bio je obliven hladnim znojem.

-Sve je bio samo san. San koji se nikada neće ostvariti. Ne može da se ostvari zbog toga što si mrtva. Ainoa, kad bi samo znala koliko me je zabolelo saznanje da si u zatvoru isekla vene i umrla. Moja najveća kazna će biti ta što sam odveo u smrt ženu koju volim više od svog života.

Suze su se slivale niz njegovo lice.

KRAJ

Prijavi post

PostPosted: ned feb 16, 2014 3:24 pm 

Kraj Eliasa i Ainoe tj njihove ljubavi mi je jako upečatljiv.Uvijek mi tuzan kraj neke ljubavi ostavlja najjaci utisak.Ainoa je navise platila grijehe svog djeda,i nju je jedino stigla Eliasova osveta. :ne zna:
Ironično,najveće zločince nije stigla nikakva osveta.Djeda je umro laganom smrću,Leonela i Anhel na slobodi..Ainoa jeste kriva za onaj udes,ali to nije bilo s predumišljajem.I platila je previše.
Miloš 92 je napisao/la:
Moja najveća kazna će biti ta što sam odveo u smrt ženu koju volim više od svog života.

Upravo tako.To mi je zaista upečatljivo.S tim što je Eliasov kraj neizvjestan.I dalje se ne zna,da li će ga Arturo uhvatiti i ubiti.Ništa nije konačno.
Leonela koliko god da je teško i nemoguće izaći iz tog svijeta,ipak ne mogu da je žalim i pravdam.Najlakše je prepustiti se i činiti zlo drugima da bi spasila svoje d... .Jeste da na kraju vidimo da pati sa Arturom,ali mislim da nije dovoljno platila.Teoretski,može ga se riješiti,pobjeći i i dalje imati šansu za normalan život.Može se raći da je platila kroz Ainou ,ali ne bih rekla da je ona preemotivna majka koju ću to onemogućiti da normalno živi ako joj se za to pruži prilika.
Anhel :kill: Pih!Lijepo on prođe.Jes' da ga je Pablo šutnuo,ali u suštini ima lijep kraj.Kao i kod Eliasa,neizvjesno da li je će ga policija pronaći,ali u suštini stoji mogućnost da će na kraj svijeta početi život od nule s novim dečkom.
Pablo je pokazao malo razuma ,jer uprkos osjećanjima,nije mogao da sažvaće činjenicu ko je Anhel zaista.U njegovom slučaju pobjeđuje razum.Mada uvijek mi se činilo da je Anhel taj koji je više vezan za njega.
Eliasovo djetinjstvo je grozno i nije mogao ni izrasti u normalnu osobu,ali ipak previše je zla nanio Ainoi bez razloga,a pravim zlikovcima ništa nije napravio.I šta je dobio na kraju?Jedno veliko NIŠTA!
Oktavio,največi krivac,gdje je u svemu tome?Preminuo u bolničkoj postelji star pancat.
Znači Hektor će završiti u duševnu do kraja života.A Berta?Znači one su polusestre.Jeli Leonela dovela nju kao služavku i Hektora iz osjećaja krivice?ZAšto je Berta pristala na zivot sužavke kod sestre?Da li zato što joj je to draže nego da se možda sazna istina,ukoliko bi ucjenjivala Leonelu za veća prava?
Interesantno mi je da su Hekotor i Elias prošli istu stvar,a Hektor kao odbranbeni mehanizam stvara neki svoj svijet,dok Elias ostaje ''normalan'' zatrovan mržnjom i mislima o osveti.Veliko je pitanje kojem je teže.Ja mislim Eliasu.
Paulinin kraj?Da ostaje sa Remedios? :comment: Ne znamo koliko je Marta poživjela da joj pruži nešto.Po meni joj je bolje u dom za djecu nego sa ubicom koju zanima novac samo. :?

Moram da priznam da sam slutila Karlotin i Srehiov kraj čim sam pročitala da putuju u Majami sa Hanom.Bilo bi je previše bajkovito i lijepo za tvoju novelu.Pretpostavila sam de će sa avion srušiti taman prije nego što ću to pročitati.Mada jednim dijelom sam se nadala da nisam u pravu. :adm:

U svakom slučaju :bravo: .
Tako drugačija priča od ostalih,a provlače se slični motivi.
Nadam se da ćeš nas kroz neko vrijeme opet obradovati ;) I da ćeš nas i dalje posjećivati na drugim podforumima. :-D

Prijavi post

PostPosted: ned feb 16, 2014 3:32 pm 

Elias.... znači i on je bio žrtva Leonelinog oca, plus su ga u sirotištu seksualno zlostavljali. Iskreno, Elias mi je sve vreme bio previše hmmm... pribran za nekoga ko je doživljavao ovakve traume. Praktično, prošao je gore od Hektora. Ja sam mislila da je njegov razlog za osvetu bilo nešto drugo, takođe vezano za Leonelinog oca kao što nam je i bilo poznato, ali sam mislila da ima veze sa trgovinom ljudima i prisilnom prostitucijom.
Njegov kraj mi je interesantan, patnja za Ainoom koja se ubila u zatvoru, velikim delom njegovom krivicom. Recimo da to jeste teška kazna, s obzirom na to da ju je voleo.

Za Ainou sam pretpostavljala da dobro neće završiti sigurno, previše joj se toga lošeg desilo, em je još bila i labilna, konzumirala drogu... Samoubistvo je vrlo realan završetak njene priče.
Anhel je izgubio Pabla, ali je uspeo da se izvuče i prođe nekažnjeno za sve što je uradio, a mislila sam da će njega nešto žestoko spucati, jer je sve vreme bio opušten i bezbrižan.
Leonele mi je žao, totalni promašaj od života.

Miloš 92 je napisao/la:
U tom trenutku su počele jake turbulencije. Zavladala je panika u avionu.

-Šta se dešava?!- upitala je uplašeno Karlota
-Imamo tehničke probleme. Molim da budete smireni.- vikala je stujardesa

Čula se samo cika i vrski. Vladala je opšta panika u avionu.

-Avion se ruši- vikali su

U jednom trenutku avion se srušio i eksplodirao.

A daaaj, ovo je po meni previše :sad:

Prijavi post

PostPosted: ned feb 16, 2014 9:29 pm 

Citat:
Elias.... znači i on je bio žrtva Leonelinog oca, plus su ga u sirotištu seksualno zlostavljali. Iskreno, Elias mi je sve vreme bio previše hmmm... pribran za nekoga ko je doživljavao ovakve traume. Praktično, prošao je gore od Hektora.

Pa svako drugačije odreaguje. Kao što je Kristina rekla:

Citat:
Interesantno mi je da su Hekotor i Elias prošli istu stvar,a Hektor kao odbranbeni mehanizam stvara neki svoj svijet,dok Elias ostaje ''normalan'' zatrovan mržnjom i mislima o osveti.Veliko je pitanje kojem je teže.Ja mislim Eliasu.

Baš tako sam i ja zamišljao celu situaciju. Jedan se zatvorio u svoj svet, a drugi se od malena hranio mržnjom. Bukvalno sam sa ta dva lika napravio neku paralelu. Iste stvari su im se desile, a drugačije su odreagovali na to.

Citat:
Kraj Eliasa i Ainoe tj njihove ljubavi mi je jako upečatljiv.Uvijek mi tuzan kraj neke ljubavi ostavlja najjaci utisak.Ainoa je navise platila grijehe svog djeda,i nju je jedino stigla Eliasova osveta.

Citat:
Njegov kraj mi je interesantan, patnja za Ainoom koja se ubila u zatvoru, velikim delom njegovom krivicom. Recimo da to jeste teška kazna, s obzirom na to da ju je voleo.

Njihov kraj, tj, cela ova scena njegovog sna, pa budjenje... Sve ja zamišljeno bukvalno na početku. Ako se sećate još kad sam počeo da objavljujem epizode rekao sam da je njegov kraj osmišljen i da ga neću menjati.

Elias je meni jedan od omiljenih likova koje sam napisao. Kompleksan, mračan, misteriozan... A opet uprkos svemu spreman da zavoli. Ta njegova stalna borba izmedju ljubavi i osvete, bol koji je nanosio samom sebi povredjujući Ainou. A na kraju kraj gde shavta da je sam uništio mogućnost da jednog dana bude srećan.

Citat:
Ironično,najveće zločince nije stigla nikakva osveta.Djeda je umro laganom smrću,Leonela i Anhel na slobodi.

Pa sad. Na prvi pogled jesu se izvukli, ali kad malo bolje i dublje sagledaš situaciju nije baš tako.

Anhel je pobegao od zakona, ali ostao je bez Pabla. A tokom čitave novele moglo se primetiti da je Pablo jedina osoba koju on zaista voli. Pa čak kao što si rekla on je u toj vezi bio taj kome je više stalo.

Meni je ceo Leonelin život poprilično tužan. Silovana od strane oca, njegovom krivicom postala žrtva trgovine belim robljem. Tamo je upoznala Artura, koji je bio opsednut sa njom. Prevarena od strane prvog muža. Onda se Elias sa njom oženio iz osvete, i još je prevario sa rodjenom ćerkom. A na kraju postala Arturova igračka koji radi sa njom šta mu se ćefne. Pobegla je od pravde, ali sada živi neki da se izrazim poluživot.

Citat:
Leonela koliko god da je teško i nemoguće izaći iz tog svijeta,ipak ne mogu da je žalim i pravdam.Najlakše je prepustiti se i činiti zlo drugima da bi spasila svoje d...

Da, ali to nije samo njeno dupe. Ne treba zaboraviti da je ona imala porodicu koja bi takodje snosila posledice.

Citat:
Teoretski,može ga se riješiti,pobjeći i i dalje imati šansu za normalan život.Može se raći da je platila kroz Ainou ,ali ne bih rekla da je ona preemotivna majka koju ću to onemogućiti da normalno živi ako joj se za to pruži prilika.

Ne bih se složio da je Leonela loša majka i da joj nije stalo do dece. Setite se njenih reakvija kada je Ainoa bila na samrti, pa nakon njenog povratka drogama... Logično je da je bila besna i razočarana u Ainou zbog njene izdaje, ali ne znači da je nije volela.

Što bi Ana rekla:

Citat:
Leonele mi je žao, totalni promašaj od života.

Baš tako. I ona je velika žrtva nesrećnih okolnosti.

Citat:
a pravim zlikovcima ništa nije napravio.I šta je dobio na kraju?Jedno veliko NIŠTA!

E to vidim da često komentarišete, a ja se lično ne slažem sa tim. Možda je kod Ainoe najviše vidljiva njegova osveta, ali se ne bih složio da se ostalima nije osvetio. Leonela je zaista bila zaljubljena u njega. Setite se njenih reakcija nakon saznanja da je ponovo izdana. Onda praktično je uništio živote njene dece. Ni Anhela nije zaobišla njegova osveta. Prvo je zbog njega izgubio svoj biznis, kako ga je on nazivao, a onda i čoveka kojeg je voleo. Definitivno je Ainoa najgore prošla, ali nisu ni ostali izašli neoštećeni iz cele priče.

Citat:
Oktavio,največi krivac,gdje je u svemu tome?Preminuo u bolničkoj postelji star pancat.

Proveo je poslednje godine svog života kao biljka.

Citat:
A Berta?Znači one su polusestre.Jeli Leonela dovela nju kao služavku i Hektora iz osjećaja krivice?ZAšto je Berta pristala na zivot sužavke kod sestre?Da li zato što joj je to draže nego da se možda sazna istina,ukoliko bi ucjenjivala Leonelu za veća prava?

Berta je rodjena kao služavkina ćerka i nikada nije priznata od strane svog oca. Ali ipak nije bila klasična služavka, imala je dosta privilegija u zamenu za svoje ćutanje.

Citat:
Paulinin kraj?Da ostaje sa Remedios?

Stvarno tužan kraj za dete od 10 godina. Pitanje je da li će se Elias nekada vratiti po nju.

Citat:
Moram da priznam da sam slutila Karlotin i Srehiov kraj čim sam pročitala da putuju u Majami sa Hanom.Bilo bi je previše bajkovito i lijepo za tvoju novelu.Pretpostavila sam de će sa avion srušiti taman prije nego što ću to pročitati.Mada jednim dijelom sam se nadala da nisam u pravu.

Citat:
A daaaj, ovo je po meni previše

Jbg. Sudbina im je bila takva. Ne treba zaboraviti da je Hana i ako velika žrtva ipak ubica. Onda Karlota nije živela životom za primer. Jedino je tu Serhio bio ok, šta više mislim jedini normalan lik u celoj noveli.

Citat:
Za Ainou sam pretpostavljala da dobro neće završiti sigurno, previše joj se toga lošeg desilo, em je još bila i labilna, konzumirala drogu... Samoubistvo je vrlo realan završetak njene priče.

Meni je ona jedan od najtužnijih likova koje sam napisao. U startu klasična razmažena bogatašica, a na kraju najveća žrtva u celoj priči. Jednostavno nije postojala mogučnost da lepo završi. Ne bi bilo realno.

Sad da vam otkrijem malu tajnu. Kada sam počeo da pišem ovu novelu, zamišljena je kao priča bez srećnog kraja. Kao što vidite skoro pa ni jedan lik nije na kraju srećan. Zato likovi i jesu bili takvi kakvi su, svaki od njih je počinio nešto loše (skoro svaki). Od starta su pisani tako da na kraju loše i nesrećno završe.

Sve u svemu ja sam manje više zadovoljan kako je sve ispalo. Ne mislim da je ovo moja najbolja novela, ali ispalo je manje više ok. Većina onoga što sam u startu zamislio je na kraju i bilo tako. Naravno nekih sitnih izmena je bilo i uvek će ih biti. Glavni likovi su skroz ispali prema planu, a neki sporedni su malo izmenjeni.

U svakom slučaju hvala vam što ste čitali i ovu moju wn.

Prijavi post

PostPosted: ned feb 16, 2014 10:18 pm 

Miloš 92 je napisao/la:
Proveo je poslednje godine svog života kao biljka.

Znam,ali to i nije neka kazna.Dočekao je starost,nikakvo zlo ga nije snašlo.Nije ni bio svjestan stvari oko sebe.Da je kao npr Antonia u Patronu prikovan za postelju,a svjestan svega i svoje nemoći,to bi bila druga pjesma.
Miloš 92 je napisao/la:
Ne treba zaboraviti da je Hana i ako velika žrtva ipak ubica. Onda Karlota nije živela životom za primer. Jedino je tu Serhio bio ok, šta više mislim jedini normalan lik u celoj noveli.

Što se Hane tiče,nije ni čudo.Ne da pravdam ubistvo kao čin,ali u momentu kad se domogla pištolja i zna da može da prekine to zlostavljanje,teško se iskontrolisati.Karlota,smatram da nije nikome napravila zlo,a što se -Serhia tiče,slažem se.Jedina potpuno normalna i zdrava ličnost.Klasična žrtva okolnosti.

Miloš 92 je napisao/la:
Leonela je zaista bila zaljubljena u njega. Setite se njenih reakcija nakon saznanja da je ponovo izdana. Onda praktično je uništio živote njene dece. Ni Anhela nije zaobišla njegova osveta. Prvo je zbog njega izgubio svoj biznis, kako ga je on nazivao, a onda i čoveka kojeg je voleo. Definitivno je Ainoa najgore prošla, ali nisu ni ostali izašli neoštećeni iz cele priče.

Može se reći da je Leonela na neki način platila,ali Anhel teško -jer užasno je što prolaze djevojke koje su žrtve trgovine bijelim robljem,a dosta ih je bilo.

Opet ponavljam najdirljiviji mi je kraj Eliasa i Ainoe.Elias jeste unesrećio tu porodicu,ali na kraju on iz toga izlazi još povrijeđeniji.Nije tipična priča gdje se osveta ostavlja po strani radi ljubavi,ili kad osveta zaobiđe voljenu osvetu.Ova je dobra promjena sa tragičnim krajem-jer nakon toliko mržnje i bola-tragičan kraj je neminovan.

Prijavi post

PostPosted: ned feb 16, 2014 10:31 pm 

Citat:
Karlota,smatram da nije nikome napravila zlo

Već sam pričao o tome da je ona meni jedan od omiljenih likova, iako nije spadala u grupu glavnih. Odavno sam u svoju wn želeo da prikažem makro na drugačiji način. Sa njom sam to uradio. Al opet to nije profesija za pohvalu. Isto kao Marta, jeste ona dobra, ali... Postoji drugi način da se zarade pare, a ne da prodaš svoje telo.

Citat:
Nije tipična priča gdje se osveta ostavlja po strani radi ljubavi,ili kad osveta zaobiđe voljenu osvetu.Ova je dobra promjena sa tragičnim krajem-jer nakon toliko mržnje i bola-tragičan kraj je neminovan.

Upravo tako. Obično od se osveta stavi po stranu kad se zaljube. E ja sam namerno odstupio od tog šablona. On se jeste zaljubio, ali se ipak osvetio i povredio ženu koju voli. A samim tim svesno povredjivao i sebe. Meni su scene kada on posećuje Ainou tokom otmice, ljubi je, a onda predaje Andresu, zaista teške... Ili kada se vide po poslednji put.

Cilj wn i jeste da se pokrenu diskusije. Nekome se nešto svidi, nekome ne. Nekome je nešto logično, nekome nije. Kao i kod pravih serija.

Ja obožavam da pišem ove neklasične priče (da se primetiti jer sve moje wn su takve). Ne znam za vas, ali ja volim ponekad da kaznim pozitivce, a da spasem negativce. Nešto što najviše mrzim kod telenovela je to da dobro uvek pobedjuje na kraju.

Što se konkretno ove wn tiče, ja smatram da se ovde niko nije izvukao. Svi su kažnjeni. Neko manje, neko više, ali na samom kraju niko nije u potpunosti srećan. To je i bila ideja od starta.

Prijavi post

PostPosted: ned feb 16, 2014 11:07 pm 

Miloš 92 je napisao/la:
Što se konkretno ove wn tiče, ja smatram da se ovde niko nije izvukao. Svi su kažnjeni. Neko manje, neko više, ali na samom kraju niko nije u potpunosti srećan.

Istina, čak su i potpuno nevini kažnjeni, poput Pauline :sad:
Prvo se razbolela, pa joj je majka ubijena, onda je trebala da padne u ruke ocu kome je materijalni momenat bio najvažniji, onda je i on poginuo, da bi na kraju završila sa Remedios (i Martom koja je obolela od SIDE).

Miloš 92 je napisao/la:
Jedan se zatvorio u svoj svet

Ne bih rekla da se svojevoljno zatvorio u svoj svet. On je mentalno oboleo zahvaljujući seksualnom zlostavljanju, a velika je razlika između povlačenja u sebe i teškog narušavanja psihičkog zdravlja.

Prijavi post

PostPosted: ned feb 16, 2014 11:29 pm 

Miloš 92 je napisao/la:
Isto kao Marta, jeste ona dobra, ali... Postoji drugi način da se zarade pare, a ne da prodaš svoje telo.

Svakako da postoji ;) Ali većina djevojaka koje se odluče za prostituciju potiču iz veoma siromašnih porodica i u velikom slučaju rasturenih porodica gdje nisu mogle usvojiti određene moralne vrijednosti i norme ponašanja.Za njih je prostitucija najbolji način zarade jer za rad u kafiću,prodavnici,butiku dobiješ neki minimalac dok za jednu ili dvije noći kao prostitutka zaradiš čitavu prosječnu platu.Naravno da ne opravdavam prostituciju ali donekle razumijem djevojke koje se upuste u sve to ;)

Morala sam da se nadovežem na ovu temu a veći komentar ću postaviti narednih dana :-D
Miloše imaš nešto novo u planu ? ;)

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 206 post(ov)a ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next