It is currently ned jun 25, 2017 7:22 pm

Welcome
Welcome to svijetsapunica

You are currently viewing our boards as a guest, which gives you limited access to view most discussions and access our other features. By joining our free community, you will have access to post topics, communicate privately with other members (PM), respond to polls, upload content, and access many other special features. In addition, registered members also see less advertisements. Registration is fast, simple, and absolutely free, so please, join our community today!

Započni novu temu Odgovori  [ 206 post(ov)a ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next
Author Message
 Post subject: Re: Dva lica
PostPosted: pet feb 14, 2014 12:04 am 

Miloš 92 je napisao/la:
Npr narko dileri, ne znam iz čijeg ugla gledanja i po čijem mišljenju mogu biti dobri.

Njihovim advokatima npr, neki su napunili džepove samo tako zahvaljujući mudrom odabiru klijentele i njima su narko dileri bogovi :lol:

ValeriaStewart je napisao/la:
Nikad u životu ni za kog nisam rekla da je dobar ili loš

Ni ja, nikada ni za koga ne bih mogla da kažem da je loš, ali da je otpad ljudskog roda... to ponekad i mogu :lol:

ValeriaStewart je napisao/la:
Svako te može prevariti ali od tebe zavisi koliko vremena ćeš živiti u zabludi

Istina, a od tebe zavisi i kako ćeš se postaviti kada (i ako) otkriješ da si bio u zabludi.

Prijavi post

PostPosted: pet feb 14, 2014 12:05 am 

SIDA je prisutna u svim tvojim novelama,a ipak sam se iznenadila za Martu. :(
Dosta u životu zavisi od faktora sreće,gdje se rodimo,na koga naiđemo i slično.Ali,ima i momenata gdje sami usmjeravamo svoj život.(Ainoa-sama je odlučila da bude ovisnik)Ukratko,na neke stvari možemo uticati,za neke smo nemoćni da utičemo.
Što se tiče da zlo pobjeđuje,dobri loše prolaze slažem se da to može biti realnost,ali nikako i opravdanje za činjenje zla.U svakom slučaju,nisu dobre krajnosti.Krajnja sebičnost i ljubav samo prema svom odrazu u ogledalu,ili stavljanje sebe na zadnje mjesto,ne mogu imati dobar ishod.

Prijavi post

PostPosted: pet feb 14, 2014 12:27 am 

Citat:
Njihovim advokatima npr, neki su napunili džepove samo tako zahvaljujući mudrom odabiru klijentele i njima su narko dileri bogovi

Ana, ti ides na pravni ako se ne varam. Zar nije rano za profesionalnu deformaciju? Hahahaha... :lol:

Citat:
SIDA je prisutna u svim tvojim novelama,a ipak sam se iznenadila za Martu.

Nisam siguran, ali mislim da je u svim. Pa u mojim novelama se često provlače slični motivi, ali uvek na drugačiji način. Što bi ja često rekao, ne mogu ja sad izmisliti toplu vodu. Al stvarno se trudim da ne ponavljam situacije, mada verujem da se i to desilo. Posle toliko wn više se nisam ne sećam šta se sve dešavalo u njima.

Prijavi post

PostPosted: pet feb 14, 2014 12:30 am 

Citat:
Pa u mojim novelama se često provlače slični motivi, ali uvek na drugačiji način. Što bi ja često rekao, ne mogu ja sad izmisliti toplu vodu. Al stvarno se trudim da ne ponavljam situacije, mada verujem da se i to desilo. Posle toliko wn više se nisam ne sećam šta se sve dešavalo u njima.

Zamisli da se tek Televisa vodi time :lol: Gdje bi im bio kraj :lol:

Prijavi post

PostPosted: pet feb 14, 2014 11:43 am 

Miloš 92 je napisao/la:

Nisam siguran, ali mislim da je u svim. Pa u mojim novelama se često provlače slični motivi, ali uvek na drugačiji način. Što bi ja često rekao, ne mogu ja sad izmisliti toplu vodu. Al stvarno se trudim da ne ponavljam situacije, mada verujem da se i to desilo. Posle toliko wn više se nisam ne sećam šta se sve dešavalo u njima.

Iako se provlačila kroz tvoje ranije novele,opet kažem da sam ipak bila iznenađena.A s obzirom da se Marta bavi čime se bavi,razboljeti se od side ili neke polne bolesti,nije neko čudo.

Prijavi post

PostPosted: pet feb 14, 2014 2:49 pm 

Miloš 92 je napisao/la:
Ana, ti ides na pravni ako se ne varam. Zar nije rano za profesionalnu deformaciju? Hahahaha...

Ko rano rani, dve sreće grabi :lol:
Sad ozbiljno, iz perspektive obične studentkinje moje sreće nikako ne bi mogle biti materijalizovane u klijentima poput narko dilera, ali ko zna hoću li jednog dana kada porastem (stignem do advokature) pevati istu pesmu ukoliko padnem u iskušenje :lol: Ne zbog novca, već zbog izazova :-D

kristina14 je napisao/la:
SIDA je prisutna u svim tvojim novelama

E a ja sam se još zapitala kako je moguće da do sada niko nije oboleo od SIDE, s obzirom na to da je popularna u Miloševim wn :-D Meni je žao Marte, ali najviše Pauline, jadna ona pored Remedios :( :(
Šta li će biti na kraju s njom :|

Prijavi post

PostPosted: pet feb 14, 2014 8:16 pm 

Citat:
E a ja sam se još zapitala kako je moguće da do sada niko nije oboleo od SIDE

Stvarno sam ovaj put okasnio sa tom temom. To je od starta planirano i čuvano za kraj jer se sada najbolje uklapa u celu priču. Pre nekog vremena kada se Marta retko pojavljivala i nije imala neku svoju priču, rekao sam da će biti i njoj posvećeno pažnje.

Citat:
Meni je žao Marte, ali najviše Pauline, jadna ona pored Remedios

Meni je njihov kraj... :cry: Videćete već. Jednostavan ali svidja mi se.

Prijavi post

PostPosted: sub feb 15, 2014 1:13 am 

39. epizoda

Leonela je kleknula pored nje i zagrlila je.

-Mama, ostavio me je. Ja ga volim. Ja ga stvarno volim.
-Smiri se, sve će biti u redu.
-Pusti me! I ti me mrziš! Mrziš me zbog njega!
-Ne, ja nikada ne bih mogla da te mrzim. Ti si moja ćerka.
-Koja patetika.- rekao je Anhel

Leonela je ustala i rekla:

-Prekini! Dosta mi je više tvog provociranja!
-Opusti se. Nemoj da se istresaš na meni. Samo sam prokomentarisao patetičnu scenu. Mama i ćerka, obe ostavljene, od strane istog muškarca.

Leonela mu je upalila šamar iz sve snage:

-Sad si preterao! Upozorila sam te da prekineš!

Ainoa je počela da se smeje. Anhel ih je besno pogledao i otišao.

-Ainoa ustani! Idemo u tvoju sobu! Mislim da je najpametnije da odspavaš. Sutra ćemo razgovarati o svemu.

Svanulo je. Leonardo i Marta su doručkovali.

-Paulina požuri! Zakasnićeš u školu!
-Evo idem!
-Šta ti je? Deluješ mi zabrinuto?- upitao je Leonardo
-Ništa. Nije mi ništa.
-Ja jesam zabrinut. Danas će sudija doneti odluku o tome kome će dati starateljstvo nad Paulinom.
-Iskreno ne znam koga bi više želela kao pobednika u tom vašem ratu. U poslednje vreme pokazao si da možeš da budeš dobar otac, ali to ne briše prethodnih 10 godina.

Leonela je bila u radnoj sobi.

-Opet se ponavlja ista priča. Ne smem da dozvolim da se Ainoa vrati tom prokletom poroku. Za sve je kriv Elias. Proklet bio dan kada sam se udala za njega i dovela ga u ovu kuću!

Leonardo je bio u kolima. Zazvonio mu je telefon. Kada ga je uzeo ispao mu je. Dok se sagnuo da ga dohvati nije video da je crveno na semaforu. Uleteo je u raskrsnicu i sudario se sa drugim kolima.

Karlota je bila u svom stanu, neko je pozvonio. Otvorila je vrata, to je bio neki muškarac.

-Konačno sam te pronašao!- rekao je on besno
-Molim?! Ja vas ne poznajem. Mislim da ste me pomešali sa nekim.
-Ne, nisam te pomešao! Ti si krva za smrt moje ćerke!
-Ja i dalje ne znam o čemu pričate.
-Jel ti poznato ime Lorena Flores?!
-Da, ta devojka je...
-Ta devojka je bila moja ćerka, a ti si je naterala da se prostituiše!
-Ne, grešite. Ja sam...
-Mrtva je zbog tebe!
-Mrtva? Šta joj se desilo?
-Desilo joj se to da je baveći se prostitucijom zakačila sidu. Nije mogla da se pomiri sa tim i izvršila je samoubistvo.
-Žao mi je.
-Ti si kriva za sve! Da je nisi uvukla u taj posao bila bi živa!
-Ja nikoga ni na šta ne teram. Lorena se svojevoljno bavila prostitucijom.
-Ne laži!

Udario je Karlotu nakon čega je ona pala na pod.

-Izlazite iz moje kuće ili ću zvati policiju! Kako ste uopšte saznali gde živim?!
-Jedna bivša koleginica moje ćerke mi je rekla. I biću joj večno zahvalan za to.
-Ponavljam. Ja nikoga ni na šta ne teram. Lorena je sama stupila u kontakt samnom i...
-Prekini da lažeš! Kurvo jedna! Ubico!

Uzeo je staklenu flašu koja je bila na stolu i razbio je. Potom je njom isekao Karlotino lice.

Ainoa je bila u svojoj sobi, ležala je u krevetu. Ušla je Leonela.

-Jesi li se probudila?
-Vidiš da jesam.
-Jel se sećaš šta se sinoć desilo.
-Da, sećam se. I odmah ću ti reći da nisam raspoložena za pridike.
-Nisama došla da ti pridikujem. Samo želim da te pitam zašto? Zašto ponovo?
-Zato što mi droga pomaže da zaboravim na sve. Pomaže mi da zaboravim na njega.
-Toliko ga voliš?
-Da. Volim ga kao što nisam ni sanjala da ću nekoga voleti. Ali on očigledno ne oseća isto što i ja.
-Ainoa, ne znam šta da kažem. Jednsotavno ne znam.
-Ne govori mi ništa. I onako se dovoljno loše osećam zbog svega.
-Ne smeš, odnosno ne smemo da dozvolimo, da se vratiš drogama. Kada si ponovo počela da konzumiraš?
-Nebitno.
-Naravno da je bitno! Zar zaboravljaš šta si uradila zbog prokelte droge?!
-Ne, ne zabroavljam. Vidiš šta mi se sve desilo zbog toga što sam uradila. Sigurna sam da će Andres kada sazna da sam živa dovršiti ono što je započeo. On se neće smiriti dok ne osveti smrti svog brata.
-Nadam se da će ga policija što pre uhvatiti. Najveći problem je taj što više ne živi na istoj adresi inače bi odavno bio uhapšen.
-Možda bi za mene najbolje bilo da me je ubio.
-Ne pričaj gluposti.
-Nikada neću zaboraviti te dane dok sam bila oteta. Nikada!
-Ainoa, jesi li mi nešto prećutala? Šta ti je uradio taj bednik?
-Mama... Drogirali su me svakodnevno. Čak su me i silovali. Njih trojica u isto vreme.- rekla je dok su joj se suze slivale
-Molim?! Zašto mi to nisi rekla?
-Zato što me je sramota. Ne želim da iko za to zna.

Leonela je zagrlila i rekla:

-Kćeri, znam kako se osećaš.
-Ne, ne znaš. Tebe nikada nisu silovali.
-To ti misliš. Mene je silovao rodjeni otac.- rekla je u sebi

Karlota je bila u bolničkoj sobi, došao je Serhio.

-Mama, došao sam čim su mi javili. Šta ti se desilo?
-I sam vidiš šta mi se desilo. Ovo mi je uradio otac jedne devojke koja je radila za mene.
-Jel te puno posekao?
-Poprilično. Ostaće mi veliki ožiljak.
-Zbog čega je to uradio?
-Zbog toga što je ona izvršila samoubistvo nakon što je saznala da ima sidu. On krivi mene da sam je ja naterala da se bavi prostitucijom.
-Mama. Jel sad vidiš o čemu ti pričam? Niko nikada neće poverovati u priču da ti ne teraš te devojke na prostituisanje.
-Ali to je istina.
-Ne znam da li je istina, ali znam da je priča nerealna. Taj čovek je mogao da te ubije. Zašto ne prestaneš da se baviš tim poslom?

Ona ga je zbunjeno gledala.

Pao je mrak. Elias i Marta su bili kod nje u stanu.

-Zakuni mi se da nemaš veze sa Leonardovom smrću?
-Kunem ti se. Ja sam ga čekao u sudnici, ali se on nije pojavio. Kasnije sam saznao da je poginuo u saobraćajnoj nesreći.
-Ne znam da li mogu da ti verujem.
-Znaš šta?! Baš me briga da li mi veruješ! Meni je savest čista!
-Kada će ponovo biti sudjenje?
-Ne znam, ali sada je jasno da ću ja dobiti starateljstvo.

Svanulo je. Hektor je bio u dvorištu psihijatrijske klinike. Jedan od radnika je iznosio neke kutije i utovarao ih u kamion koji je bio parkiran ispred kapije. Hektor je iskoristio njegovu nepažnju i izašao iz dvorišta.

Leonela i Elias su bili u dnevnoj sobi.

-Zbog čega si me zvala da dodjem?
-Moramo da popričamo o Ainoi.
-Ti i ja da pričamo o njoj?
-Da, ma koliko čudno zvučalo. Ainoa se vratila drogama.
-I kakve ja veze imam sa tim?
-Velike. Njoj je veoma teško palo to što si je ostavio i utehu je pronašla u drogi. A mene zanima zbog čega si to uradio? Zbog čega si je ostavio?
-Mislim da naša veza nema budućnost. To je jedan od glavnih razloga.
-Ti baš voliš da se poigravaš sa tudjim osećanjima. Prvo sa mojim, a onda i sa osećanjima moje ćerke.

U tom trenutku je došla Hana koja je rekla:

-Tetka, jutros ti je poštar doneo ovaj koverat.
-O čemu se radi?
-Ne znam. Izvoli pa sama pogledaj.

Leonela je otvorila koverat, u njemu se nalazio CD.

-Opet CD?- rekla je začudjeno Leonela

Jedan policajac je dovezao Hektora do kuće.

-Jel ovo tvoja kuća?
-Da, to je moja kuća. Tu ja živim.
-Voleo bih da porazgovaram sa tvojim roditeljima. Mislim da bi trebalo da povedu malo više računa o tebi kako se ne bi ponovo izgubio.

Policajac je pomogao Hektoru da izadje iz kola. U tom trenutku je svojim kolima došla Ainoa. Izašla je iz kola i zbunjeno rekla:

-Hektore, šta ti radiš ovde?
-Ainoa! Moja Ainoa!

Hektor je potrčao ka njoj i zagrlio je.

Ramon i Laura su bili u njihovom stanju. Ona je gledala neke haljine, dok je on pričao telefonom.

-Vi ste grupa nesposobnjakovića! Ne mogu da verujem da još uvek niste uspeli da pronadjete Eliasa Santora!

Prekinuo je vezu i besno bacio telefon na krevet. Laura mu je prišla i rekla:

-Jesi li to ti upravo spomenuo Eliasa Santora?
-Da, tako se zove čovek koji je krv za smrt moje braće. Zašto pitaš?
-Ja znam Eliasa Santora, mislim ne znam ga lično ali...
-Odakle ga ti znaš?
-Tako se zove novi muž Ernanove bivše žene.
-Hoćeš da mi kažeš da znaš gde živi Elias Santoro?
-Da, znam. Živi u Leonelinoj kući.
-Daj mi odmah adresu! Konačno! Konačno ću osvetiti smrt svoje braće.

Leonela, Elias i Hana su bili u radnoj sobi. Hana je ubacivala CD u plejer. U tom trenutku je došao Anhel.

-Jel se to porodica okupila da gleda film? Jedino narkomanka fali.
-Prekini! Ponovo mi je stigao neki CD.- rekla je Leonela

Hana je pustila CD. Na ekranu se pojavio Leonardo. Elias je zbunjeno gledao.

„Ako gledate ovaj snimak znači da ja više nisam medju živima. Eliase, ali to ne znači da tvoja tajna neće biti otkrivena. Ostavio sam ovaj CD jednoj osobi koja će ga dostaviti Leoneli ako se meni nešto desi. Došao je trenutak da saznate zbog čega je Elias ušao u vašu porodicu.“

Svi su zbunjeno gledali Eliasa.

Ainoa i Hektor su bili u dvorištu.

-Kako si došao do ovde? Zar nisi u bolnici?
-Pobegao sam. Uspeo sam da pobegnem. A onda me je čika policajac doveo do kuće. U bolnici mi se uopšte ne svidja. Ne daju mi da se igram.
-Nisi smeo to da uradiš. Moglo je nešto da ti se desi. Ti ne smeš sam da izlaziš na ulicu.
-A kako ti smeš?
-Ja sam... Ti si... Kako da ti kažem.
-Ja nisam lud. On je kriv za sve.
-On? Ko on?
-To je tajna. Ne smem da ti kažem jer će me mama kazniti.
-Tvoja mama više ne živi ovde, tako da ne može da te kazni.
-Stavrno više ne živi ovde?
-Stvarno. Reci mi ko je on?
-Tvoj deda.
-Moj deka?
-Da, on je kriv.
-Šta ti je uradio moj deka?
-Bolelo me je. Znaš?
-Šta te je bolelo?
-Igrao sam se u njegovoj radnoj sobi. On je došao i rekao da ćemo da se igramo zajedno. Onda me je gurnio preko fotelje i sknuo mi pantalone. I gaćice isto. A onda se i on skinuo.
-Šta to pričaš?
-Da, da... Tako je bilo. Onda se i on sknuo? Znaš? I on se isto skinuo. A onda mi se igra više nije svidela. Nije mi se svidela zato što me je bolelo. Ne znam šta mi je uradio ali me je bolelo.

Ainoa ga je zaprepašćeno gledala.

Kraj 39. epizode

Prijavi post

PostPosted: sub feb 15, 2014 9:20 am 

Napokon Hektor. :-D
Bas sam se pitala što je s Kontrerasima da li će se više pojavljivati.
Nema više puno govora o Anhelovom ''poslu'',hoće li biti nešto više o tome? ;)

Prijavi post

PostPosted: sub feb 15, 2014 2:53 pm 

Svaki lik će imati zaokruženu priču.

Citat:
Nema više puno govora o Anhelovom ''poslu'',hoće li biti nešto više o tome?

Hoće. ;)

Prijavi post

Započni novu temu Odgovori  [ 206 post(ov)a ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next